reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zasiłek dla samotnej matki ?!

Jabłonka te przepisy o których piszesz obowiązywały ale z 3 lata temu.Teraz niestety zasiłki dla samotnych matek wypłacane są tylko tam gdzie ojciec albo jest nieznany albo nie żyje.
 
Ostatnia edycja:
reklama
moja sytuacja jest taka: ojciec dziecka jest holendrem. dziecko nosi jego nazwisko. my nie jestesmy razem od 2 lat. alimenty nie byly zasadzone ale placil sumiennie co miesiac. od 2 miesiecy przebywa w areszcie w polsce. nikt nie ma z nim kontaktu, na razie nawet adwokat ma problem zeby zalatwic widzenie. zlozylam sprawe o alimenty, ktora ma odbyc sie w styczniu. moje pytanie jest takie: jak on majac nawet co miesiac dochoty na holenderskie konto po zasadzeniu moze mi placic? nie bedzie mial mozliwosci zrobic przelewu przeciez. czy w zwiazku z tym ze nie placi, a alimenty beda zasadzone jest mozliwosc uzyskania jakiejs pomocy od panstwa? wiem ze w holandii jest instytucja ktora sciaga alimenty bezposrednioz konta a w zamian 10% pobiera, nie wiem tylko jak dlugo bedzie przebiegal proces wyegzekwowania tego. przekraczam dochod na osobe zeby skozystac z funduszu alimentacyjnego. tylko co z tego jak przekraczam, a mam tak wysokie rachunki za utrzymanie mieszkania, przedszkole i uczelnie ze na zycie nie zostaje juz wlasciwie nic... mysle ze fundusz powinien wyplacac kazdemu kto ma zasadzone alimenty a pozniej sciagac od dluznikow... czuje sie troche dyskryminowana

Zasiłek a raczej alimenty z funduszu należą się tym rodzicom gdzie dłużnik jest nie ściągalny.Taki fakt stwierdza komornik gdzie dajesz wyrok o zasądzonych przez sąd alimentach.Ponadto kiedy ojciec dziecka siedzi komornik z pewnością znajdzie jego miejsce pobytu i gdy będzie tam pracował to zaklad karny będzie przesylał kase do komornika a on tobie.Najpierw załóż sprawe.
 
Witam :)
Mam na imię Ilona jestem samotnie wychowującą matka rocznego synka
mam pytanko czy należy mi się jakiś dodatek dla samotnej matki ?
Nie jestem ze swoim partnerem sama wychowuje syna .
Syn ma nazwisko ojca czy w tym wypadku nie należy mi sie ten zasiłek?
 
witam. za mało danych podałaś aby ci odpowiedzieć zgodnie z prawdą. Napisz mi czy:
1. ojciec uznał dziecko (z tego co piszesz chyba tak, ale lepiej żeby nie było niedomówień)
2. czy masz zasądzone alimenty od niego
3. jesli tak to czy ci płaci te alimenty
4 twoja sytuacja dochodowa tez ma wpływ na otrzymanie ewentualnych świadczeń, a więc czy dostajesz zasiłek rodzinny na dziecko.

no a jeśli chodzi o sam dodatek z tytułu samotnego wychowywania dziecka. to przysługuje jeśli spełniasz kryterium dochodowe (póki co nie możesz przekraczać kwoty 504 zł/miesiecznie na osobę w rodzinie) a akurat ten dodatek możesz dostac w 3 przypadkach
ojciec dziecka jest nieznany lub nie żyje albo powództwo o ustalenie ojcostwa zostało oddalone.
pozdrawiam:-)
 
hej.
Tak ojciec mojego syna uznal dziecko i mały ma ojca nazwisko,alimenty mam przysądzone w kwocie 400zl wypłaca mi je fundusz alimentacyjny rodzinne tez mam w kwocie 48zl i to wszystko nic wiecej nie dostaje mieszkam z rodzicami nigdzie nie pracuje.Czy moge sie jeszcze o cos starac?
Pozdrawiam
 
tak, jezeli nie masz zadnych innych dochodow to nalezy ci sie pomoc z MOPSu w miescie w ktorym mieszkasz. ale jaki jest zakres pomocy musisz sie dowiedziec u siebie.
 
owszem. możesz coś otrzymać z ops pod warunkiem że będziesz spełniać warunki ustawowe. kryterium ustawowe spełniasz. dobrze by było żebyś była zarejestrowana jako osoba bezrobotna, ponieważ oprócz kryterium dochodowego w ops-ie musisz mieć jeszcze powód aby skorzystać z pomocy. i jak pójdziesz do mops czy gops pytaj się o zasiłek okresowy i celowy. celowy jest uznaniowy i zależy od budżetu ops i tego ile im radni dali na tą formę pomocy, a okresowy jest wyliczany na podstawie ściśle określonych przeliczników. no i jak tam będziesz powiedz że gospodarstwo domowe prowadzisz sama z dzieckiem. w innym przypadku wliczą ci rodziców do składu rodziny oraz ich dochody i wtedy może okazać się że sie nie załapiesz. pozdrawiam
 
witam wszystkich.
przegladalam ten watek ale nie znalazlam odpowiedzi na pewne pytanie dotyczace mojej sytuacji..

mam 2 miesieczna coreczke, ojciec uznal dziecko, mala ma jego nazwisko. nie jestesmy malzenstwem. trudno powiedziec czy jestesmy razem, trudno mi nawet okreslic czy razem mieszkamy. mysle ze niedlugo ojciec dziecka przestanie nam w ogole pomagac. wszystko to jest pomieszane :-( stad moje pytanie czy moge ubiegac sie o jakas zapomoge z tytulu samotnie wychowyjacej dziecko? dodam ze jestem na url macierzynskim w wysokosci nie przekraczajacej 504 zl brutto na osobe (ja + dziecko).

jezeli bylo juz takie pytanie, to przepraszam - nie znalazlam.
licze na Wasza pomoc :)
 
reklama
dziewczyny, dajcie znac jak cos wiecie.
nigdzie nie moge znalesc info na ten temat czy mam szanse na pomoc ze strony naszego wspanialego panstwa w mojej sytuacji...:nerd:
 
Do góry