reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zasiłek dla samotnej matki ?!

a i w mopsie glupie baby mi powiedzialy, ze nie dostane drugiego becikowego, bo wedlug przepisow, nie jestem samotna mamusia, bylabym nia, gdyby: ojciec, nie zyl albo ojciec nie uznalby dziecka, tzn ojciec nieznany;
pomozcie, bo juz sama glupieje, a wiadomo - kazdy grosz sie przyda

Ja to tylko tak skomentuję:


;-)
 
reklama
Ravenalka,te drugie becikowe dostałas pewnie z tego względu,że jesteś "uboga",a nie,że samotnie wychowujesz. ;-) Bo takiego przepisu nie ma. ;-) Moja kuzynka dostała w tamtym roku 2 becikowe,mimo,że jest męzatką. :tak:
 
ja juz glupieje z tym becikowym; pomozcie!! czy mam szanse na to drugie becikowe z mopsu albo skads tam, jezeli tatus uznal dziecko i jest wpisany w akcie urodzenia?? no i wlasnie, czy pit musze przedstawiac??
 
Też jestem ciekawa jak jest z tym drugim becikowym . Gdzie się składa taki wniosek ? I jak on ma wyglądać?
 
Też jestem ciekawa jak jest z tym drugim becikowym . Gdzie się składa taki wniosek ? I jak on ma wyglądać?
gdzie???zapytaj sie w urzedzie miasta,tam gdzie sie zalatwia zasilek rodzinny lub w mopsie
czy cos jest problem poszukac tel i zaczwonic lub podejsc na spacerku
mozna tez zapytac np kolezanke co urodzila czy kogos z rodziny jakie o jakie swiadczenia ona sie starala
w google wpisze sie becikowe i miasto i mozna sie dowiedziec zawsze czegos waznego
ja na przyklad przez chwile znalazlam cos takiego,na podstawie czego mozecie sie opierac
Trzy rzeczy które musisz wiedzieć o becikowym

1000 złotych becikowego dostają rodzice każdego dziecka któro przyjdzie na świat. Jedynym warunkiem jest posiadanie aktu urodzenia. Jest to właściwe becikowe, dla wszystkich, wg. projektu LPRu. Niżej przeczytasz jak i gdzie złożyć wniosek.
Rodziny ubogie, te które kwalifikują się do zasiłku rodzinnego, z okazji narodzin dziecka dostają extra dodatek w wysokości 1000 złotych czytaj więcej...
Becikowe samorządowe , zależy od miejscowość w której mieszkasz. Sprawdź czy Twoje władze samorządowe uchwaliły dodatkowe becikowe. czytaj więcej...

Becikowe - Przewodnik Krok po Kroku

to dot WROCLAWIA
Informacje dotyczące przyznawania i wypłacania świadczeń rodzinnych
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej
53-611 Wrocław
ul. Strzegomska 6
tel. (071) 359-73-00 do 03

Aa tu link dot. Warszawy Becikowe - centrum informacji wypłaty - Warszawa Warszawie- becikowe Strona poświęcona becikowemu, becikowemu mówimy NIE, adopcja becikowe wypłata becikowego wniosek zasiłek becikowy dokumenty
 
Ostatnia edycja:
Ravenalka,te drugie becikowe dostałas pewnie z tego względu,że jesteś "uboga",a nie,że samotnie wychowujesz. ;-) Bo takiego przepisu nie ma. ;-) Moja kuzynka dostała w tamtym roku 2 becikowe,mimo,że jest męzatką. :tak:
u mnie kuzynka dostala potrojne becikowe,a tez jest mezatka,te swiadczenia nie sa od stanu zameznego tylko od stanu fiinansowego
 
Wiem. :tak: O tym właśnie pisałam. :happy2:

U nas trzeciego becikowego nie ma. W małoktórej miejscowości to dają...
Agutka no wlasnie,tylko szkoda,ze jak ja moja urodzila becikowe bylo jedno i dostalam 500,a znajoma urodzila 14 miesiacy pozniej i wziela 3000
zawsze to latwiej kupic cos dla dziecka jak sie ma np 2000 czy 3000 niz 500 zl
 
Ostatnia edycja:
a wlasnie, jak to jest z tym drugim becikowym?? bo ja prowadzilam firme, i jakby przedstawila pit za zeszly rok, to by to przekroczylo; ale w styczniu tego roku zawiesilam dzialalnosc, wiec nie mam zadnego dochodu - to tez musze przedstawiac pit, czy samo zaswiadczenie o zawieszeniu firmy?? no i dlaczego ma byc dochod tatusia, skoro on ze mna nie mieszka - zreszta wiem,ze i tak mi w tym nie pomoze, tzn nie przyniesie pita swojego do urzedu, bo i tak ostatnio robi mi same zlosliwosci - ehhh....

a i w mopsie glupie baby mi powiedzialy, ze nie dostane drugiego becikowego, bo wedlug przepisow, nie jestem samotna mamusia, bylabym nia, gdyby: ojciec, nie zyl albo ojciec nie uznalby dziecka, tzn ojciec nieznany;
pomozcie, bo juz sama glupieje, a wiadomo - kazdy grosz sie przyda

hej ja sie tez dowiadywalam to nic ze jestes sama oni maja to gdzies zeby dostac kase musialabys go chyba pozbawic praw a jak go wpiszesz jako ojca chociaz to chca jego dochód , TYLKO W POLSCE SAMOTNA MATKA NIE MA NIC
 
reklama
dziewczyny pozbawiebnei ojca praw tez wam nci nie daje.
bo albo ojciec jest nn i jestescie samotnymi matkami, i dostajecie z urzedu zasilek dla samotnej matki, albo wpisujecie ojca i poznij dosatjecie aliemnty.
 
Do góry