reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zęby mleczne-kiedy wypadają

Oj, ja też juz wypatruje ruszających się ząbeczków, ale narazie wszystkie trzymaja się na baczność. Maja ma 5,5 roku i w jej grupie w przedszkolu dzieciaczki juz uśmiechaja sie szczerbato.
My cierpliwie czekamy :)
 
reklama
Witajcie
1 A ja Wam powiem że moja coreczka ma 6 i pol roku i wlaśnie wypadl jej pierwszy ząbek ale zanim jej wypadł ten mleczak to już wyrósl jej nowy no i na jednym miejscu miała dwa ząbki ale byłysmy u stomatologa i powiedziano nam ze teraz bardzo duzo dzieci ma właśnie takie kłopoty ale to nic złego.
 
Mojej córce, pierwszy ząbek wypadł, gdy miała 4 lata i 10 miesięcy. Teraz ma już stałe wszytkie jedynki i dwójki. I to jest dla mnie powód do zmartwień, bo myślę, że im później wypadają, tym lepiej, bo nie będą tak szybo narażone na próchnicę. A muszą przecież służyć przez całe życie...
 
O0 hej hej hej!!!!!
Franiowi od kilku dni niby sie rusza jedynka dolna prawa,przy myciu zebów lub jedzeniu czuje ale jeszcze nie tak,aby wypaśc...tez jestem zdania,że im źniej tym lepiej,przeraza mnie gdy widze u 3-4 latków przerwy spowodowane wypadnieciem bo jest to nieomylny znak braku wapnia(mleczko,jogurty)worganiznie :o,tak ze lepiej później niz wczesniej,mnie wypadły prze pójściem do szkoły!!
 
Synek moich znajomych ma dwa latka i kilka miesiecy. Niestety nie ma juz kilku mlecznych zabkow. Pozostale zabki ma naprawde bardzo ale to bardzo zepsute. Wrecz zabki te sie pootwieraly i porobily sie takie kieszonki. Niestety zabkow tych nie mozna juz uratowac. Czekaja az wypadna i wyrosna nowe. Niedawno dziecko przeszlo wszystkie badania i okazalo sie ze wspolwinna za te brzydkie zabki jest cukrzyca ktora maly ma od urodzenia. W dodatku jest to cukrzyca insulinozalezna w zwiazku z czym maly przestal chodzic do przedszkola. Szukaja teraz przedszkola koedukacyjnego, w ktorym panie przedszkolanki borykaja sie z chorymi dziecmi na codzien.
 
Moj synek ma teraz 5 lat i 4 miesiace .Zeby stałe ma juz 2 a trzeci mleczny mu wypadł , miesiac temu i nic.Chodzi szczerbaty.Wyszły mu jedynki 2 na dole .Dla mnie byłoby lepiej gdyby to były górne,ma 2 mleczne bardzo czarne bez szkliwa i polakowane .Okropnie to wygląda. ;D
 
Mojemu Konradkowi wypadły dwie jedynki dolne tuz po piatych urodzinach. Jak do tej poru zaczela rosnac jedna. Ale do przedszkola chodzi chlopczyk, ktoremu zabki mleczne strasznie sie zniszczyly, choc z tego co wiem rodzice bardzo dbali. Roznie wiec bywa.
 
reklama
Kacper ma 5,5 roku i już 2 stałe ząbki (2 dolne jedynki). Swój pierwszy ząbek stracił jak miał 2 lata(w dziąsełku zebrała się ropa i nie udało się ząbka uratować), drugi - rok później (podobnie jak pierwszy przez ropkę w dziąsełku), a następne trzy w tym roku. U góry nie ma dwóch jedynek, na dole wypadły mu dwie jedynki i dwójka a w to miejsce na razie wyrosły dwie stałe jedynki.
 
Do góry