reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zespół policystycznych jajników

hej dziewczynki mam pytanko.
Tez mialam ( a moze jerszcze mam zespol policystycznych jajnikow) W 2002roku mialam laparoskopie i nakluwanie jajnikow . Od tego czasu bylo ok i owulacja sie pojawila. Ale teraz mam okropne bole w podbrzuszu, mdlosci i trudnosci w chodzeniu z powodu klucia w podbrzuszu. Przy czym miesiaczki mam krotkie i skape wiec na miesniaki czy endometrioza ( mam nadziej ) raczej odpada. Co to moze byc ???? czy to powrot policystycznych jajnikow? W ciazy  NIESTETY na 100% nie jestem...A staramy sie  bardzo i cigel niezmiennie nic....
pozdrawiam
 
reklama
Dziewczyny jesteście przekochane :-* :-* :-*

Anusieńka z tego dania na luz zapomniałam zrobić hormony II fazy :-[ Anusieńka przestań krakać ze złymi przeczuciami będzie dobrze i zobaczysz przyjadę do Wrocławia razem pójdziemy na spacer z wózkami. Tym bardziej, że teraz jest autostrada :)

Majeczko już gdzieś pisałam, że z PCO nie można się wyleczyć - ja też miałam laparoskopię to jedyny zabieg po którym jest większa szansa na owu, ale PCO mamy już na zawsze. Idź do gina dokładnie miałam takie objawy przy cyscie olbymiastej dostałam wtedy luteinę - końską dawkę no i sie wchłoneła. Nie martw się na pewno będzie dobrze.
 
Monioluś już teraz Cię zapraszam- moze to zaczaruje nasze jajeczka i rzeczywiście będziemy spacerować po parkach i uliczkach.......................
Albo ja przyjadę i odwiedzimy Wesołe Miasteczko :D :D
 
Maniolek - wielkie dzieki za odpowiedz...!!!!
Ten bol spedza mi sen z powiek...Bardziej ze strachu ze to cos naprawde powaznego i stasznego niz z samego bolu.
Manioleczku bralas luteinke dopochwowa czy lykalas??? Mialas bole po jednej czy po obu stronach podbrzusza?Jak dlugo sie na to leczylas????Czy mam przerwac jakiekolwiek starania o dzidzie???

Blagam odpisz na te pytanka, umieram ze strachu . z gory dziekuje i serdecznie podrawiam.
 
Majeczko przepraszam, że dopiero teraz odpisuję, ale jak jestem w pracy nie zaglądam na bb.

Wtedy kiedy miałam cystę dostałam luteinę dopochwowo bolało mnie jak cholera całe podbrzusze już wtedy wiedziałam, że coś nie tak tylko miałam nadzieję, że to fasolka. Jak dostałam okres - bardzo skąpy to potem poleciałam do gina i on na USG zobaczył moją cystę i powiedział, że najwyższy czas że do niego przyszłam. Nie zaprzestałam starań o dzidzię, bo przecież mogłam mieć owu z drugiego jajnika no, ale że mam PCO to z tym owu jest kiepsko. Podsumowując idź jak najszybciej do lekarza niech powie co Ci dolega.
 
Moniolek - co znaczy, że PCO ma się juz zawsze? W 2002 roku mialam robiona laparoskopię i od tego czasu nie mam żadnych problemów. Myślalam, że pozbylam sie tego świństwa na zawsze, a tymczasem okazuje sie, że nie. :( Czy to znaczy, że znów wszystko zacznie sie od początku? Hormony, włosy itd? i kiedy?
 
Magda 77_77 PCO ma różną postać ja nie jestem ani specjalnie owłosiona ;) a jednak mam to świństwo po laparo zmniejsza się a najlepiej sprawdzić z tego co pamiętam dwa hormony LH i FH ::) jezeli stosunek jest 1,4 to masz PCO te hormony bada sie 3-5 dc.
 
reklama
Anusieńko dzięki za link...

Pierwsze wrażenie - jestem przerażona :o Mam tylko podejrzenie pco a słabo mi się zrobiło... Możliwe powikłania i choćby sam wygląd jajników powalają...
Zaczęłam się bać...
 
Do góry