reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zrzeczenie się praw do dziecka przez jego ojca

Slyver

Początkująca w BB
Dołączył(a)
24 Lipiec 2009
Postów
24
Miasto
wwa
W końcu jak to jest jeśli ojciec dziecka sam zrzeknie się praw do niego?

1.Czy on musi się określić czego dotyczy zrzeczenie ( nie chce decydować o miejscu zamieszkania, wyjazdu stałego i czasowego za granicę, nie może decydować o majątku dziecka, sposobie leczenia, szkoły itp)

2. Czy jeśli napisze we wniosku że zrzeka się całkowitych praw do dziecka i wystarczy aby nie mieć w przyszłości z nim nic do czynienia?

3. Czy nadal będzie ciążyć na nim zobowiązanie alimentacyjne kiedy sam się zrzeknie wreszcie tych praw?

On chce się zrzec praw a ja nie chcę od niego już alimentów.
 
reklama
W końcu jak to jest jeśli ojciec dziecka sam zrzeknie się praw do niego?
praw rodzicielskich nie można się zrzec. Odbiera je sąd. Można jednak złożyć w sądzie wniosek o odebranie praw sobie. Ojciec dziecka może wnioskować do sądu by jemu właśnie odebrali prawa.

1.Czy on musi się określić czego dotyczy zrzeczenie ( nie chce decydować o miejscu zamieszkania, wyjazdu stałego i czasowego za granicę, nie może decydować o majątku dziecka, sposobie leczenia, szkoły itp)
Sąd moze prawa odebrać lub ograniczyć. Jak odbiera to rodzic przestaje mieć władzę nad dzieckiem w każdym zakresie, jak ogranicza to w wyroku określa zakres ograniczeń.

2. Czy jeśli napisze we wniosku że zrzeka się całkowitych praw do dziecka i wystarczy aby nie mieć w przyszłości z nim nic do czynienia?
A co to znaczy "nie mieć do czynienia"? Rodzic, któremu odebrano władzę ma na przykłąd cały czas obowiązek utrzymywania kontaktów z dzieckiem.

3. Czy nadal będzie ciążyć na nim zobowiązanie alimentacyjne kiedy sam się zrzeknie wreszcie tych praw?
Obowiązek utrzymania dziecka nie ma nic wspólnego z zakresem władzy rodzicielskiej.

On chce się zrzec praw a ja nie chcę od niego już alimentów.
Alimentów nie mozna sie zrzec. To działanie na szkodę dziecka. Alimenty nie są dla drugiego rodzica tylko dla dziecka.
 
Do góry