reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ZUS, KRUS, zasiłki, becikowe i inne podobne dylematy listopadówek 2013:)

reklama
:angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry:

Dziewczyny, mam bardzo ważną sprawę!

Zlikwidowano we wszystkich przedszkolach zajęcia dodatkowe. Dzieci nie mogą już uczyć się języków, plastyki, muzyki, a nawet mieć zajęć korekcyjnych. Zbieramy z rodzicami podpisy pod petycję, żeby przywrócić te zajęcia, które były na niezłym poziomie i naprawdę w rozsądnych cenach. Proszę pomóżcie, to dla mnie bardzo ważne.

::::::www.petycje.pl::::::Zajęcia dodatkowe w przedszkolach


:angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry:
 
Gdzie zatem trzeba się udać po narodzeniu dziecka?
- Do USC właściwego ze względu na miejsce urodzenia dziecka. Jeśli rodziłaś w szpitalu, zapewne jego pracownicy w ciągu 14 dni po narodzinach dziecka zawiadomią stosowny USC. Wówczas należy donieść tylko dowody osobiste rodziców i skrócony odpis aktu małżeństwa.
- Do urzędu miasta lub urzędu gminy właściwego ze względu na miejsce stałego zameldowania matki, by uzyskać numer PESEL dziecka. Zrób to kilka tygodni po rejestracji w USC. Weź ze sobą: akt urodzenia dziecka lub książeczkę zdrowia dziecka. Bywa, że skrócony akt urodzenia jest automatycznie przesłany przez USC (przy rejestracji urodzenia dziecka).
- Do biura meldunkowego właściwego dla miejsca stałego pobytu jednego z rodziców, by zameldować dziecko. Weź ze sobą oryginał odpisu skróconego aktu urodzenia dziecka. Jeśli jest to miejsce zamieszkania ojca, przy meldowaniu muszą być obecni oboje rodzice.
- Do spółdzielni mieszkaniowej, jeśli mieszkasz w lokalu należącym do jej zasobów, by zgłosić fakt zamieszkania w nim twojego dziecka.
- Do urzędu gminy lub ośrodka pomocy społecznej właściwym ze względu na miejsce zamieszkania, by uzyskać „becikowe”, czyli jednorazową zapomogę z tytułu urodzenia dziecka, która przysługuje rodzicom lub opiekunom, których dochód w przeliczeniu na osoby nie przekracza 1922 zł netto miesięcznie.
- Do urzędu gminy lub ośrodka pomocy społecznej właściwym ze względu na miejsce zamieszkania, by uzyskać zasiłek rodzinny.
- Do urzędu miasta, jeśli twoja miejscowość uchwaliła dodatkowe świadczenie, tak zwane „becikowe samorządowe”.
- Do przychodni, by poprzez wypełnienie karty, wybrać (dla dziecka) lekarza i umówić się na wizytę położnej.
- Do kadr firmy jednego z rodziców, by zgłosić dziecko do ubezpieczenia zdrowotnego. Masz na to 7 dni.
- Do firmy ubezpieczeniowej, jeśli posiadasz ubezpieczenie na życie, a w nim zapis o jednorazowym świadczeniu z tytułu urodzenia dziecka.
- do ośrodka opieki społecznej, jeśli dochód waszej rodziny nie przekracza 504 zł miesięcznie (netto na członka). Wówczas przysługuje wam dodatek z tytułu urodzenia dziecka. W tym celu odwiedź urząd gminy lub ośrodek pomocy społecznej. Weź ze sobą: ksero dowodu osobistego, odpis skrócony aktu urodzenia dziecka, zaświadczenie o wysokości dochodów z Urzędu Skarbowego, zaświadczenie o opiece lekarskiej.
 
Ostatnia edycja:
jestem na świeżo więc napiszę wam o jedym paradoksie............
jest 7 dni na zgłoszenie dziecka do ubezpieczenia zdrowotnego.........kadrowa poinformowała mnie że musi być do tego pesel>>>>>>>>>>>>>a na pesel czeka się od 2-4 TYGODNI po zgłoszeniu imion dziecka i odebraniu aktu urodzenia...........paranoja:)

dziecko z automatu jest meldowane przy matce:)
 
Do góry