reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zwierzątko dla trzylatka

Ja mialam chomkI i króliki ale jako starsze dziecko. Króliki sa świetne I jak sie im duzo czasu poświęca, tuli nosi potrafią sie oswoić niesamowicie.
Do tego uwielbiam szczury;)

Świnkę mieliśmy chwile jakos ze wszystkich futrzakow nie skradła mi specjalnie serca.

Obecnie mamy dwie kotki, sa cudowne mlody je uwielbia szczególnie moja kicie ktora mam od jej 2 tygodnia życia. Tuli ja leży z nia..ale z kotami to raczej ciężko trafić na takiego miziaka moje nie ma szans by podrapaly kogokolwiek. Tesciowej natomiast kot od malego chowany nie da sie dotknąć wiec z kotami ciężko tak ogółem..

Mi sie dla mlodego marzy żółw :D by przy dobrym wietrze do jego dziecka doczekal :D
 
reklama
Żółwiem też trzeba się zajmować,a wiek 3 latek na pewno nie jest ku temu odpowiedni bo zwierzę to nie zabawka jak miś pluszowy i od tego zacznijmy,wszystko w granicach rozsądku i nigdy pod wpływem emocji nie zdecydowałabym się na zwierzątko dla dziecka w tym wieku.
 
Z żółwiem jest ten problem, że to bardzo wymagające zwierzę. Trochę niewiedzy i można mu przysporzyć cierpień na całe życie.
 
najlepiej duże, takie, które wytrzyma miłosne uściski, ale tez spokojne, zeby sie nie denerwowało na dziecko, pies np :)
 
Oczywiście że 3 latek jest za mały na zwierzątko i tutaj największa odpowiedzialność za nie spadnie na rodziców,uważam że nie jest to dobre rozwiązanie,lepiej zdecydować się na ciekawe zabawki.
 
na jakies male zwierzatko to jest za maly nie rozumie jeszcze ze to zywe, ale my mamy pieska tylko to jest taki podworkowy piesek
 
Dla 3 lata zwierzątko !!! Nigdy w życiu chyba ze interaktywne które jednocześnie będzie bawić i uczyć .... Zwierzątko to nie zabawka która jak się znudzi dziecku można ja wyrzucić :-(
 
reklama
Na forum są już podobne tematy odnośnie zwierzątka dla 3 czy 4 latka,ale w każdym z tych wypadków odradzam,bo to zdecydowanie za wcześnie. i opieka nad zwierzęciem spadnie na rodziców,wiec to dodatkowy obowiązek. Zastanówmy się czy tego właśnie chcemy oraz czy podołamy.
 
Do góry