reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dieta wegetarianska/weganska

reklama
Ja byłam semiwegetarianką .. przyczyny nie podam bo dalej mnie muli :-p.. przez ponad 3 lata. Dieta bardzo ciekawa i urozmaicona bo uwielbiam pichcić. Jednak ze względu na zdrowie i wiek wybrałam semiwegetarianizm a nie wegetarianizm.
 
Sol, bardzo sie dziwie, że ze względów zdrowotnych zdecydowałaś się na zostanie semi-wegetarianką. Ja byłam wegetarianką przez wiele lat nie mając żadnych problemów zdrowotnych, w tej chwili od kilku lat jestem weganką i czuję się jeszcze lepiej. Wyniki badań mam zawsze świetne.
 
też nie pojmuję semiwegetarianizmu
ale lepsze to niż nic, też fakt
z kolei weganizm to na moje oko już skrajność ;)
tyle, że wsio zależy też od powodów dla których wybiera się tą czy inną drogę :)

ja jestem wegetarianką od 12 r.ż.
żyję i mam się dobrze ^^ a nawet bardzo ^^
 
ja nie wiem za bardzo na czym polega semi-wegetarianizm? czy semi-wegetarian to jarosz? czy moze to znaczy, ze od czasu do czasu je sie mieso?
co do weganizmu to tez kiedys mowilam, ze nigdy nie moglabym zostac weganka, ale przyszlo to strasznie naturalnie, po prostu pewnego dnia przestalo mnie ciagnac do mleka czy serow, na poczatku ciagnelo mnie tylko do czekolady
w tej chwili cale moje zycie jest inne, jem innaczej niz wiekszosc osob, przygladam sie z czego sa uszyte ubrania zanim je kupie, kupuje kosmetyki tylko weganskie, itd. itp.

Znalazlam cos na temat semi-wegetarianizmu, wiec wiem juz co to jest.
Semiwegetarianizm – Wikipedia, wolna encyklopedia
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
ja jestem laktoowowegetarianką czyli po prostu jaroszem ;-)
nie jem potraw mięsnych ani półproduktów robionych na mięsie
nie jem od 10 r.ż
przestałam jeść ze względu na problemy żoładkowe i już nie mam ochoty tego zmieniać
w ciaży też nie jadłam, ale bardziej uważałam na zbilansowanie diety
teraz nieco odpuściłam, ale przez lata praktyki nauczyłam się łączyć wszystko odpowiednio
mój partner i córka jedzą wszystko, ale ponieważ lubią rybki, to często im serwuję
przepisy ściągalam z netu i teraz mam pokaźną ksiązkę kucharską :-)
wyniki mam wzorcowe, ale mam swoje dolegliwości np migreny

i odnosńie takiego trybu życia - nie każdemu służy, nie wszyscy dobrze się czują przy takiej diecie
ja robiąc np przyjęcie dla wszystkożerców nie mam chęci zjeść czegoś czy nawet spróbować
robiąc cokolwiek z mięsa nigdy nie próbuję i jakoś nie mam tzw ssania ;-)
spotkałam wielu ludzi, którzy próbowali przejść na wegetarianizm i robili to pod kontrolą, ale po prostu zwyczajnie organizm nie dawał rady
myślę, że po prostu trzeba mieć predyspozycje do tego
i przestawić nie tylko sposób żywienia ale też myślenia
dlatego jest to styl zycia, a nie dieta

łatwo nie jeść mięsa gdy jest ciepło, ale zimą ludzie"pękają"
dlatego ja polecam taki trochę pseudo-wegetarianizm
czyli dietę bezmięsną latem ze stopniowy zmiejszaniem prorcji mięsa od wiosny i póżniej od września ze stopniowym wprowadzaniem , a w zależności od samopoczucia można te okresy wydłużać
i kontrolować wyniki
bo nie kazdemu słuzy radykalna rezygnacja z mięsa, ale każdemu dobrze zrobi okresowe oczyszczenie organizmu


ja nie miałabym problemu żeby przejść na weganizm, ale na razie nie chcę
myślę o tym, jak już dzieci dorosną
 
z kolei weganizm to na moje oko już skrajność ;)

Dawno temu jak byłam wegetarianką też nie rozumiałam dlaczego miałabym być weganką. Wtedy myślałam, że dla mleka nie trzeba zabić krowy. Nie przypuszczałam nawet, że w wielkich farmach zwierzęcych specjalnie zapładnia się krowy, żeby miały cielątka, które się później zabija żeby ludzie mieli więcej mleka, a cielątka idą na .... Nie chcę nawet o tym myśleć bo serce się kraje...

Poza tym weganizm to nie tylko dieta, to sposób na życie. Inne ubrania, kosmetyki itp.
 
cześć dziewczyny!

jestem od 9 lat wegetarianką z tendencjami wegańskimi... ale tak czytam o tych ziołach i innych rzeczach niezalecanych w ciąży (czosnek,soja,kurkuma,pietruszka,bazylia,tymianek...etc.) z kt
 
Ostatnia edycja:
reklama
Wydaje mi się, że zupełnie niepotrzebnie tak wiele osób krytykuje wegetarianizm. Zwykłe, ale racjonalne odżywianie się również wymaga sporo uwagi. Niestety nie wszyscy o tym pamiętają.
 
Do góry