reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

komputer

Witam serdecznie wszystkie mamy,

Niedawno założyłam nowy kanał na YouTube, na którym dzieci uczą się jak prawidłowo napisać literę pisaną. Piosenki w filmikach polegają na pokazaniu dziecku prawidłowego ruchu ręki podczas pisania z prostą piosenką. U dziecka współpracuje wtedy lewa i prawa półkula mózgowa, co przyśpiesza i ułatwia zapamiętywanie kształtów. Pozwala to szybko i skutecznie nauczyć się prawidłowego zapisu litery oraz pokonać ewentualne trudności w nauce pisania. Oto link: https://www.youtube.com/watch?v=4_MqERBbib4

Mam nadzieję, że mój wpis zachęci kilka mam i spodoba się Waszym dzieciom :)

Gdy dziecko dobrze się bawi, wiedza sama wchodzi do głowy :)

Pozdrawiam serdecznie
Literolandia.TV
 
reklama
Nic dziwnego że dzieci ciagnie do komputera, wszytstkich nas ciagnie, mozna dziecko zaznajamiac z komputrerm ale powoli.
 
u mnie dzieci trudno jest oderwać od komputera, zawsze cos tam znajdą do roboty, a to internet, a to gry, słuchanie muzyki, mogłyby tak siedziec przed monitorem cały dzien
 
Komputer to ogromna pokusa, w chwili obecnej nawet zdecydowanie większa niż telewizja i kanały z bajkami,dlatego moim zdaniem dobrze jest od samego początku określić jasne zasady dotyczące tego jak długo dziecko może przebywać przed komputerem i konsekwentnie ich przestrzegać.
 
Ja mam to szczęście, że mojego nie ciągnie do komputera, jeszcze ;) Za to lubi bawić się tabletem, jednak tu mamy określone zasady. Używa go najczęściej do oglądania bajek, jego ulubiona strona to bajkowa.tv , ale spędzamy na tym zajęciu nie więcej niż 1 h dziennie. No i czasem w coś tam sobie pogra, ale to dosłownie chwilę, kiedy naprawdę nie mogę mu poświęcić 100% uwagi :)
 
Zgadzam się,ale to dotyczy nie tyko samego komputera,ale i również korzystania z tabletu czy przesiadywania przed telewizorem,wszystko musi mieć swoje granice,szczególnie teraz kiedy rozpoczął się rok szkolny i przybędzie obowiązków,nauki.
 
Ciężko odmawiać dziecku gier czy internetu,jednak jeżeli jako rodzice stracimy nad tym kontrole,to potem będzie już coraz gorzej,a dobrze wiemy jakie zagrożenia płyną ze strony świata wirtualnego. Trwając w konsekwencji i określonych godzinach w których nasze dziecko może korzystać z komputera- nic złego nie powinno się stać.
 
reklama
reklama
Do góry