reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Trzylatek nie mówi:(

edzia83

Fanka BB :)
Dołączył(a)
14 Lipiec 2008
Postów
281
Miasto
Mielec/podkarpacie
Witam! Jestem mamą 3-letniego chłopca. Pawełek jak do tej pory nie mówi, jedynie "po swojemu". Już zaliczyliśmy logopedę, która stwierdziła że syn jest "opóźniony w rozwoju", i skierowała nas do neurologa. Oczywiście tam poszliśmy, a pan doktor stwierdził po przebadaniu małego i kilku pytaniach , że syn absolutnie opóźniony nie jest, tylko "musi się przełamać". Dostał lek Nootropil 33%, który stosuje się u dzieci z problemami dyslektycznymi, ale póki co nie ma efektów:-(, tylko kilka słów. A oto one:
Aga, Ania, konie, jajo, mamo, tato... a reszta to skracanie do jednej sylaby i mowa w stylu "Kali jeść, Kali spać". Naprawdę się martwię i męczy mnie już jak po raz n-ty słyszę pytanie w stylu: "to on jeszcze nie mówi?".
Proszę, napiszcie jakie macie doświadczenia z mową u Waszych dzieci, bo tracę nadzieję... Dodam, że mały wszystko rozumie i ogólnie jest mądrym dzieckiem.
 
reklama
Edziu ja coprawda mam 2 letniego synka ktory nie mowi i mam nadzieje ze to jeszcze nic złego choć troche zaczynam sie martwić, ale mam w rodzinie u brata dzieciaka który zaczął mówić dopiero w wieku 4 lat. Do tych 4 nie mówił praktycznie nic ręka tylko pokazywał co chce. I potem nagle zączął mówić bez lekarzy po prostu z dnia na dzień jego słownik był bardziej zasobny, dziś ma 13 lat i rozwija się zupełnie normalnie po prostu zaczął mówić troszke pózniej. Chyba każde dziecko ma indywidualny tryb rozwoju moze twoje dziecko przoduje w czymś innym niz mowa? Myśle ze konsultacja lekarska jak najbardziej jest potrzebna ale napewno wszystko z nim w porządku tylko potrzebuje na to ciut więcej czasu niz inne dzieci. Moj najstarszy synek mówił bardzo wcześnie no a młodszy bardzo dobrze rozwija się fizycznie więc myśle ze i mowa przyjdzie z wiekiem i czasem. Tak będzie i u was. Trzymam kciuki i Pozdrawiam z sierpnia:-D
 
witaj edzia,ja jeszcze pare miesiecy temu tez borykalam sie z tym samym problemem co Wy,moj Maciek tez nie mowil w wieku 3 i 3 miesiecy zaczal miesiac pozniej sam!!!!naprwde sam!!!!ja sie zamartwialam i na kazdej wizycie u lekarki pytalam co z tym dalej a ona mi spokojnie nic,chlopcy tak maja ze pozniej zaczynaja!!!szczerze nie ddowierzalam juz mial mysli typu ze nie slyszy i dlatego nie mowi,maly moj zachowywal sie calkiem normalnie,rozumial wszystko mowil pare prostych wyrazow typu mama,tata,baba kaka i pare innych,owszem rozwazalam wizyte u lekarza ale tak jak pisze obylo sie bez tego
wydaje mi sie ze Twoj synek tez sam zacznie gadac tylko moze troszku pozniej,bo jak mowi i rozumie proste slowa to slyszy tylko musi sie odblokowac sam i moze potrzebuje wiecej czasu niz inne dzieci

napisz jak ppostepy pozdrawiam
 
Nie ma sie co martwic jak dziecko wymawia kilka slow.W rodzinie mam przypadek gdzie chlopak do 5 lat nie mowil teraz ma ponad 40l i buzia sie mu nie zamyka.Rozkrecil sie z mowa w przedszkolu:cool2:
Co do testu to moja corka zdala go na 5:tak:a do 3 lat jeszcze jej pol roku brakuje:sorry2:
 
dzięki dziewczyny za pocieszenie:tak:naprawdę dodałyście mi otuchy! lekarz stweirzdił coś w tym stylu, że "w pewnych sprawach wyprzedza swój rozwój i dlatego się blokuje", ale wiecie jak to jest, jak się tyle czeka to wszystko się wydaje naciągane:blink:. tym bardziej że otrzymałam 2 przeczące sobie diagnozy. Pawełek ogólnie dużo mówi, tylko po swojemu:sorry2:. Końcem lutego mamy i ść na kolejną wizytę by sprawdzić postępy po zastosowaniu leku, ale nie mamy póki co czym się pochwalić...

witaj edzia,ja jeszcze pare miesiecy temu tez borykalam sie z tym samym problemem co Wy,moj Maciek tez nie mowil w wieku 3 i 3 miesiecy zaczal miesiac pozniej sam!!!!naprwde sam!!!!ja sie zamartwialam i na kazdej wizycie u lekarki pytalam co z tym dalej a ona mi spokojnie nic,chlopcy tak maja ze pozniej zaczynaja!!!szczerze nie ddowierzalam juz mial mysli typu ze nie slyszy i dlatego nie mowi,maly moj zachowywal sie calkiem normalnie,rozumial wszystko mowil pare prostych wyrazow typu mama,tata,baba kaka i pare innych,owszem rozwazalam wizyte u lekarza ale tak jak pisze obylo sie bez tego
wydaje mi sie ze Twoj synek tez sam zacznie gadac tylko moze troszku pozniej,bo jak mowi i rozumie proste slowa to slyszy tylko musi sie odblokowac sam i moze potrzebuje wiecej czasu niz inne dzieci

napisz jak ppostepy pozdrawiam
jejku, nie wiesz nawet jak Ci zazdroszczę! Ja to już czasami myślę że on się nigdy nie odblokuje:-(i czarne scenariusze mam przed oczyma... ale mam nadzieję już niedługo się rozgada:-)

Edziu ja coprawda mam 2 letniego synka ktory nie mowi i mam nadzieje ze to jeszcze nic złego choć troche zaczynam sie martwić, ale mam w rodzinie u brata dzieciaka który zaczął mówić dopiero w wieku 4 lat. Do tych 4 nie mówił praktycznie nic ręka tylko pokazywał co chce. I potem nagle zączął mówić bez lekarzy po prostu z dnia na dzień jego słownik był bardziej zasobny, dziś ma 13 lat i rozwija się zupełnie normalnie po prostu zaczął mówić troszke pózniej. Chyba każde dziecko ma indywidualny tryb rozwoju moze twoje dziecko przoduje w czymś innym niz mowa? Myśle ze konsultacja lekarska jak najbardziej jest potrzebna ale napewno wszystko z nim w porządku tylko potrzebuje na to ciut więcej czasu niz inne dzieci. Moj najstarszy synek mówił bardzo wcześnie no a młodszy bardzo dobrze rozwija się fizycznie więc myśle ze i mowa przyjdzie z wiekiem i czasem. Tak będzie i u was. Trzymam kciuki i Pozdrawiam z sierpnia:-D
Również pozdrawiam sierpnióweczki!:tak::-)ja zostałam w końcu lipcóweczką:-)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Cześć Edzia! Ja też mam 3 letniego synka Pawełka i też mówi jeszcze słabo. Nie buduje zdań tylko właśnie coś w stylu - ja jeść, ja iść. Odkąd zaczął chodzić do przedszkola jego słownictwo co prawda się poszerzyło, ale cały czas czekam na to, że może w końcu jakoś się przełamie i zacznie mówić całymi zdaniami.
Pozdrawiam :-)
 
Hej mój Mati za kilka dni kończy 3 latka i praktycznie od niecałego miesiąca mówi coś więcej niż tylko mama, tata, Kuba, dzidzia, aaaa:-) a i teraz nie buduje zdań, i ucina koniec lub początek wyrazów mówiąc np Mati pi (śpi)i wiele wyrazów po swojemu np papija (papryka):-) tak więc głowa do góry bo pewnie i z twoim synkiem jest wszystko ok a jeszcze chwilkę i na pewno się rozgada to wtedy będziesz marzyła żeby przymknął się choć na minutkę żeby przestać odpowiadać na miliony pytań:-);-) Pozdrawiam
 
reklama
no przyznam pocieszyłyście mnie troszkę:tak:ale szczerze to najbardziej martwi mnie to że on non-stop nawija po swojemu, a nasłuchałam się głównie o tym jak to dzieci nic nie mówiły a potem nagle bach... i się rozgadały. u Pawła to jest tak że mu się buzia nie zamyka, tylko że taki stan to już od roku jest i ostatnio tylko kilka słówek załapał, ale tylko jak go proszę żeby powtarzał za mną to je mówi. nie używa ich w zdaniu. kurcze, no wiem że przynudzam już trochę ale naprawdę się martwię:zawstydzona/y:.dziś mnie zaskoczył bo takie małe 30-to elementowe puzzle zaczął łączyć poprawnie:szok:! Co prawda tylko po 2, ale POPRAWNIE! a patrzył na nie do góry nogami:confused:.
 
Do góry