reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zabawka dla 3 latka

Wszystko zależy od rodziców, jedni oglądają obrazki, inni uczą kolorów.
Mój mały jak miał rok to nie umiał mówić, ale teraz ma trzy lata i wyśmiałby mnie jakbym mu taką książeczkę pokazała albo jakbym chciała go uczyć kolorów.
A kolorów uczyliśmy się na kredkach i klockach, nie z książeczek.

Kazda metoda jest swietna jak daje rezultaty
Moja corka jak miala 2 lata dostala te ksiazke i sie sprawdzila- dlatego ja polecilam.
Kredki i klocki maja u nas inna funkcje
 
reklama
Ola,
nie wiem czy dla Twojego dziecka na tym etapie co jest sprwdzii się zabawka, którą polecę, są to klocki "Make&breake", np. w merlin można ją dostać. Są bardzo rozwijające.

Co GIER I ZABAWEK, uważam, że każde dziecko rozwija się w SWOIM WŁASNYM tempie. Nie ma to nic współnego z napisami na instrukcjach gier i zabaw. Moje dziecko ma 15 miesiecy i zna podstawowe kolory, to że nie mówi, nie znaczy że czegos nie wie.

Gram też z nim w memo, ale na innych zasadach, jest spostrzegawczy i bystry, bo ćwiczymy w zabawie te umiejętności
 
Może po prostu bawcie się z książeczką, jakąś łatwą i bardzo przyjemną w odbiorze, np. "chatka Puchatka" taka jest. tam przecież było mnóstwo zwierzątek
 
Ja polecam gry edukacyjne, np. układanki, albo planszowe. Moja córeczka bawi się nimi od momentu skończenia 1,5 roku (pierwsza gra nazywała się UKŁADANKA-ZAWIESZANKA). Teraz ma 3 lata i chętnie bawi się w układanie puzzli - np. 15 elemnetowe. Ostatnim przebojem w naszej rodzinie jest BYSTRE OCZKO
 
witam dziecko szybko sie uczy ja nauczyłam moja coreczkę nazw zwierzat w ten sposob ze mówiłam jej nazwe zwierzeta i co ono robi zn odgłosy albo tak jak krowa robi muuu i daje mleko a takie zabawy nic nie kosztuja mozna tez pokazywac obrazki albo jak jest pani na wsi to pani tłumaczy dziecku co to jest i jaki odgłos daje pozdrawiam
 
a może autka czy skutery elektryczne ? :) jak byłam mała, przyznam, że zawsze o takim marzyłam, ale wtedy były ciężko dostępne i drogie. No i teoretycznie dla chłopców :p
 
Pisałam już na innym forum, że polecam bardzo śpiewaki słodziaki firmy Fisher Price ŚPIEWAKI SŁODZIAKI SING* A* MA* JIGS RÓŻOWY FISHER (1524987974) - Aukcje internetowe Allegro Są to małe pluszowe maskotki, które po naciśnięciu brzuszka, wydobywają różne dźwięki i ruszają przy tym buźką. Nasza córcia (2 lata) jakiś czas temu dostała 2 takie zabawki. Początkowo trudno jej było naduszać brzuszek, zwłaszcza że pchała do buźki śpiewaka palce ;-) więc najlepszą zabawą było przebieranie ich, mycie im zębów, wożenie w wózku. Oczywiście musiały też z nią spać ;-) Jednak gdy tata zainteresował się zabawką i pokazał, że można urządzać koncerty na 2 głosy, zaczęło sięszaleństwo na punkcie maskotek. Teraz codziennie urządzane są takie koncerty, co niekoniecznie powoduje szaleńczą radość u mamy i miesięcznej siostry ;-)
 
reklama
A moim zdaniem idealną zabawkę dla 3 latka będą klocki. Moja córeczka ma 5 lat i wiem ze wszystkim innym zabawkom poświęcała po 15 minut a przy klockach siedziała i mozolnie układała np farmę . Kiedyś dostała w prezencie lego duplo i tam na klockach sa cyferki i literki tak więc mozna spokojnie uczyć poprzez zabawę a maluchy to w lot wszystko złapią ;)
 
Do góry