reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zabawka dla 3 latka

Witam jestem mama 3 letniego synka od jakiegoś poszukuje zabawki edukacyjnej nie chodzi mi o jakieś mówiące kotki pieski czy inne cuda... chodzi mi głowie o taką zabawkę gdzie będzie mógł się nauczyć nazw zwierzątek cyfr czy kolorów.... znacie może jakieś?
Myślę, że odpowiednia zabawką tu mógłby być laptop edukacyjny dla dzieci. Wybór jest ich naprawdę ogromny więc na pewno znajdziesz coś odpowiedniego. Możesz zajrzeć tu Laptopy - Edukacyjne
 
reklama
Ja tez uważam iż nie jest potrzebna wielka ilość zabawek aby dziecko nauczyło się cyferek, kolorów czy zwierzątek.
Najważniejsza jest rozmowa. My np bawimy się w zagadki co w pokoju jest zielone, czerwone i mała szuka. W gazetach szukamy literek m jak mama t jak tata itd. Mamy literki i cyferki magnesy przyklejamy je na lodówkę i układamy. Danonkowe magnesy tez są super, teraz np. są zwierzątka.
Zwierzątek dobrze uczy się z obrazków z książeczek, gdzie jest dużo różnych takie nasze krajowe i egzotyczne.
Figurki zwierzątka z nich budujemy zoo, do tego zwykłe drewniane kolorowe klocki i zabawa jest super.
Ale z każdą zabawką trzeba przysiąść z dzieckiem, samo się nigdy nie nauczy.
 
Ja natomiast polecam quizomanie, którą znalazłam na helikopterku. Doskonale sprawdza sie szczególnie podczas jazdy samochodem ;)
 
A ja, jako zabawki edukacyjne polecałabym całą masę zabawek drewnianych od puzzli, klocków, po te motoryczne i zwykłe samochodziki czy kuchenki dla dziewczynek... nie pozbawiają dziecka wyobraźni i są kreatywne, a nie jak te wszystkie świecące, piszczące, grające plastiki... dziecko musi sie trochę wysilić żeby sobie wyobrazić, że karetka robi ijo ijo.... my dawniej sami biegaliśmy i sie tak darliśmy, a nie zabawka za nas....
 
Ja jestem zdania,że zabawki dla 3 latka powinny być na tyle dobre i solidne,pomysłowe,aby pobudzały jego kreatywność i wyobraźnię aby mogły czegoś nauczyć. W szczególności można tutaj polecić drewniane zabawki,klocki- to coś co nigdy się nie znudzi:)
 
Dla trzylatków najlepiej wybierać zabawki z ich ulubionych bajek. Córeczka od mojej siostry była zachwycona jak kupiłam jej maskotkę Świnki Peppa, zerknijcie jak fajnie wygląda:
150aa9f16eac8df7492635e7ac515c59.jpg
Źródło: Świnka Peppa - artykuły dla dzieci - Sklep BajkowaKolekcja.pl
 

Załączniki

  • 150aa9f16eac8df7492635e7ac515c59.jpg
    150aa9f16eac8df7492635e7ac515c59.jpg
    4,2 KB · Wyświetleń: 134
Ostatnia edycja:
reklama
A moim zdaniem warto postawić na zabawki, które będa wytrzymałe. Wiadomo, ze trzy latek już potrafi wiele z zabawkami zrobić a przekonałam sie o tym na własnej skórze. Ja chyba zastanowię sie nad kupnem córce takiej kuchni Duża drewniana Kuchnia DeLuxe . Jest fajna bo drewniana. A mała bedzie miała frajdę z tego że też moze gotować zupę dla lalek.
 
Do góry