reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak wybrać bezpieczny fotelik samochodowy dla dziecka ? - Poradnik

i niestety moje obawy się potwierdziły.
znalazłam 3 rodzaje fotelika Britax King Plus a mianowicie :
King Plus jet
King Plus hyperlink
King TS Plus
i teraz proszę o opinię ,który z nich tak polecacie ???
 
reklama
i niestety moje obawy się potwierdziły.
znalazłam 3 rodzaje fotelika Britax King Plus a mianowicie :
King Plus jet
King Plus hyperlink
King TS Plus
i teraz proszę o opinię ,który z nich tak polecacie ???

Heyka - odpisałem Ci już na pw.

Pielgrzym - King Plus jak każdy inny fotelik może niepasować do niektórych aut.

Ku swojemu wielkiemu zdziwieniu King Plus na tylnej kanapie Astry II nie leży zbyt dobrze, ale tego nigdy nie przewidzimy - zawsze można wymienić fotelik.

Znam sporo tylnych kanap i z pamięci często jestem w stanie określić co i gdzie będzie pasować - im bardziej udziwniona, wyprofilowana tylna kanapa tym gorzej.

Fenix - spokojnie możesz brać King Plus jet lub King Plus hyperlink - różnice są tylko kosmetyczne, wizualne a cała konstrukcja jest ta sama.
 
Im dłużej tyłem tym lepiej, ale:

główka nie może wychodzić poza fotelik

dziecko musi samoczynnie trzymać główkę

musi ważyć min 9 kg (dla kategorii wagowej 9-18)
 
Pielgrzym - King Plus jak każdy inny fotelik może nie pasować do niektórych aut.

Nie mówię, że nie. Mówię tylko, że się jeszcze z tym nie spotkałem, a trochę tylnych kanap przetestowałem. Jak możesz to wymień kilka( oprócz tej Astry), spróbuję to przy najbliższej okazji sprawdzić:-D
 
trochę tylnych kanap przetestowałem.

:)

Jak możesz to wymień kilka( oprócz tej Astry), spróbuję to przy najbliższej okazji sprawdzić

koleżanka z forum miała problem również z Audi A6 i wybrała inny model - aż tak dobrej pamięci nie mam gdyż, ale dużo aut sportowych ma z nim problem (w sumie z innymi fotelikami również z racji wyprofilowanych kanap), bardzo często też problem stwarza zamek wyprowadzony wysoko na taśmie (king plus ma dosyć wąską z tyłu skorupę) który potrafi wchodzić na fotelik co jest niezbyt bezpiecznym zjawiskiem...
 
Witam!
WŁASNIE JESTEM NA ETAPIE SZUKANIA NOWEGO FOTELIKA DLA MOJEGO SYNKA,LECZ NIE WIEM CO WYBRAC.MOJ SYNEK WAZY 8,5 KG I MIERZY 75 CM.CHCIALABYM FOTELIK Z BAZA PONIEWAZ MAM DOSC MECZENIA SIE Z ZAPINANIEM PASÓW;/ TYMBARDZIEJ ZE MAMY DWA SAMOCHODY I DO MOJEGO JEST BARDZO CIEZKO ZAPIAC PONIEWAZ SA ZA KROTKIE A U MĘŻA NIE MA PROBLEMU.JAK MOGE TO POPROSZE O LINKI MOZE ZE ZDJECIAMI JAK SEI UDA.
DZIEKUJE I POZDRAWIAM!!
 
reklama
Witam!
WŁASNIE JESTEM NA ETAPIE SZUKANIA NOWEGO FOTELIKA DLA MOJEGO SYNKA,LECZ NIE WIEM CO WYBRAC.MOJ SYNEK WAZY 8,5 KG I MIERZY 75 CM.CHCIALABYM FOTELIK Z BAZA PONIEWAZ MAM DOSC MECZENIA SIE Z ZAPINANIEM PASÓW;/ TYMBARDZIEJ ZE MAMY DWA SAMOCHODY I DO MOJEGO JEST BARDZO CIEZKO ZAPIAC PONIEWAZ SA ZA KROTKIE A U MĘŻA NIE MA PROBLEMU.JAK MOGE TO POPROSZE O LINKI MOZE ZE ZDJECIAMI JAK SEI UDA.
DZIEKUJE I POZDRAWIAM!!

cześć - odpisałem Ci na pw - opisz jaka grupa wagowa Cię interesuje oraz czy macie w autach system ISOFIX ?
 
Do góry