reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak wybrać bezpieczny fotelik samochodowy dla dziecka ? - Poradnik

dziękuję bardzo koledze bitabob za czynne wsparcie wątku i również przychylam się do tego by wszyscy czytali artykuły na fotelik.info

Pochwalę się również, że niedługo zostanie tam opublikowany mój artykuł dotyczący ekonomii bezpieczeństwa :))))

pozdrawiam

To ja tez się pochwalę;) Na fotelik info można przeczytać artykuł opisujący moje działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa dzieci w moim mieście czyli w Kwidzynie. Pozdrawiam kolegę e-foteliki i zapraszam na swój profil na fb.
 
reklama
Dla mnie przedłużacze nie są akceptowalne. Jedyne co dopuszczam to albo wymiana pasów na dłuższe w ASO jeżeli jest taka możliwość ( tanio nie będzie ), albo nic.
Właśnie! Długość pasów to problem przy montażu fotelików 0-13kg. Często problem który zaskakuje rodziców już po zakupie fotelika. Nie oszukujmy się, większość fotelików kupowana jest za pośrednictwem internetu bez uprzedniej przymiarki. Co wtedy? Niestety zazwyczaj fotelik montowany jest nieprawidłowo z pominięciem punktów montażu. Pisze o tym fotelik.info fotelik.info :: Fotelik na 5 + zły montaż = 0 bezpieczeństwa - skutki są przerażające.
Co można zrobić? Wymiana pasów w ASO jest dość kosztowna, ale wykonalna. Dużo tańszym rozwiązaniem jest kupno bazy montowanej na pasy 3 punkty, odpowiedniej dla naszego niepasującego fotelika. Jeśli nasz fotelik nie posiada takiej bazy w opcji, pozostaje zwrócenie go sprzedawcy (na zwrot towaru zakupionego w internecie mamy 10 dni) i zakup fotelika z bazą.
 
witam ponownie
juz prawie zamawiałam ten sunshine kids, ale...zaczeł mnie nurtowac jeszcze jedno pytanie. Który z tych fotelikow: Sunshine Kids, Kiddy discovery Pro, Cybex Solution X i jeszcze Concord Lift Evo Pt 3 ma najlepsza pozycję/odchylenie do spania? Bo nie podrózujemy zbyt często, ale jak juz jedziemy , to w dluuugie trasy...
pozdrawiam serdecznie:-) i dziękuję za pomoc

Nie wiem jak inne foteliki, ale Jane Indy Racing Team ma imponujące możliwości jeśli chodzi o pozycję do spania - najlepiej to widać na zdjęciu w artykule na fotelik.info, według którego zresztą ten fotelik był pierwszym isofixowym w kategorii 15-36:

fotelik.info :: Foteliki samochodowe 15-36 kg z ISOFIX -

Z tego co widzę, to ma całkiem znośną cenę. Zastanawia mnie natomiast parę rzeczy:
- jak z bezpieczeństwem przy pozycji inna niż pionowa - czy nie ma ryzyka "wjazdu" dziecka pod pas,
- w testach ADAC nie widzę tego konkretnego fotelika, jest "JANÉ Indy Plus Team" - diabli wiedzą czy to ten
- może inne foteliki też pozwalają na odchylanie (wiem o Concord Transformer XT, ale kosztuje niemało)?

Pozdrawiam,
--
Jacek
 
Witam , mamy dwa samochody Opla Astrę II i Skodę Fabię i do tego zestawu chcemy kupić fotelik dla naszej Karolinki. Na oku mamy Maxi Cosi Tobi i Maxi Cosi Priori nie wiemy tylko czy będą pasować do kanap naszych aut. Jeżeli nie to jakie foteliki będą bezpieczne i pasujące?
Pozdrawiam
Ewa
 
Witam,

Chciałabym kupić jak najbezpieczniejszy fotelik z grupy 0-13. Mam Opla Corsę a tatuś dziecka Forda Focusa - oba bez możliwości zastosowania bazy Isofix.
Który fotelik byłby najbezpieczniejszy (sama zastanawiałam sie nad Maxi Cosi Cabrio Fix, Roemer Babysafe Plus lub Sleeper)?

Proszę bardzo o poradę, bo już mam mętlik w głowie, a zależy mi na bezpieczeństwie mojego dziecka.

Asia
 
Bardzo dziękuję za odpowiedź :) Wybór zawęził się do mc tobi i romer king plus, czy mógbły mi pan powiedzieć, który z nich ma bardziej pozycję leżącą? To będzie decydujące :)
 
Nie wiem jak inne foteliki, ale Jane Indy Racing Team ma imponujące możliwości jeśli chodzi o pozycję do spania - najlepiej to widać na zdjęciu w artykule na fotelik.info, według którego zresztą ten fotelik był pierwszym isofixowym w kategorii 15-36:
Z tego co widzę, to ma całkiem znośną cenę. Zastanawia mnie natomiast parę rzeczy:
- jak z bezpieczeństwem przy pozycji inna niż pionowa - czy nie ma ryzyka "wjazdu" dziecka pod pas,
- w testach ADAC nie widzę tego konkretnego fotelika, jest "JANÉ Indy Plus Team" - diabli wiedzą czy to ten
- może inne foteliki też pozwalają na odchylanie (wiem o Concord Transformer XT, ale kosztuje niemało)?

Pozdrawiam,
--
Jacek

Niestety, ale problem odchylania w fotelikach 15-36 jest powszechny i raczej nie do rozwiązania - chyba, że wprowadzą wielopunktowe uprzęże do fotelików w kategorii 15-36, ale raczej wątpię...

Z poziomu konstrukcyjnego pochylenie fotelika to przecież żaden problem prawda ?

Zatem można zapytać dlaczego np Cybex stosuje swój opatentowany system delikatnej regulacji odchylenia powierzchni zagłówka do tyłu ?

A dlatego gdyż zmiana pozycji w przypadku korzystania z pasów samochodowych wpływa bardzo negatywnie na ich prowadzenie, położenie, rozłożenie sił podczas wypadku np dziecko może wyjść praktycznie pod pasami z fotelika, ale niestety w takiej sytuacji pas barkowy może zatrzymać się np na szyi - o skutkach nie będę pisał. ( tak jak Pan napisał istnieje wiele ryzyk również i "wjazdu" dziecka pod pas )

Najprościej samemu sobie zrobić wygodną pozycję spoczynkową w aucie ( położyć trochę fotel ) i sprawdzić gdzie i jak przechodzą pasy - nie namawiam do crash testów gdyż może być boleśnie...

Znalazłem test Indy Plus Team (JANÉ) - i w 2008 w ADAC dostał trójkę.

Nie znam Concorda, ale słyszałem że pozwala na lekkie pochylenie, maxi cosi rodi xr też oraz jak już wspominałem cybex ma opatentowany system regulacji głębokości zagłówka.

pozdrawiam
 
Witam , mamy dwa samochody Opla Astrę II i Skodę Fabię i do tego zestawu chcemy kupić fotelik dla naszej Karolinki. Na oku mamy Maxi Cosi Tobi i Maxi Cosi Priori nie wiemy tylko czy będą pasować do kanap naszych aut. Jeżeli nie to jakie foteliki będą bezpieczne i pasujące?
Pozdrawiam
Ewa

Witam - nie chciał bym aby z tego wątku powstał dział wróżbiarski :))))))))

Niestety nie jestem w stanie zawsze jednoznacznie stwierdzić co jak i gdzie będzie pasować chociaż czasem mam przebłyski - najlepiej zawsze przymierzyć, ale jak widać nie zawsze rodzice mają na to szanse z racji lokalizacji ( wtedy najlepiej zastrzec możliwość zwrotu ze sprzedawcą )

Co do jednej kanapy to rzeczywiście czasem na oko da się wstępnie coś powiedzieć o kompatybilności, ale nie jest to nigdy odpowiedź wiążąca i pewna - wszystko wychodzi dopiero w praniu.

Mimo wszystko spojrzałem na zdjęcia tych kanap i o King Plusa raczej bym się obawiał - może mieć problemy.

Z dwóch proponowanych MC Tobi i MC Priori oczywiście, że Tobi - nowoczesna konstrukcja, świeże 4 gwiazdki ADAC z 2009 roku itd. Priori to staruszek ... ;)

pozdrawiam serdecznie
 
Witam,

Chciałabym kupić jak najbezpieczniejszy fotelik z grupy 0-13. Mam Opla Corsę a tatuś dziecka Forda Focusa - oba bez możliwości zastosowania bazy Isofix.
Który fotelik byłby najbezpieczniejszy (sama zastanawiałam sie nad Maxi Cosi Cabrio Fix, Roemer Babysafe Plus lub Sleeper)?

Proszę bardzo o poradę, bo już mam mętlik w głowie, a zależy mi na bezpieczeństwie mojego dziecka.

Asia

Moja propozycja ( najbezpieczniejsza pod słońcem )

Cabrio Fix + baza EasyBase II ( na pasy )

BabySafe Plus + baza Belted Base ( na pasy )

Jeżeli baza elegancko pasuje do autka to da się ją zamontować tak mocno, że nawet nie drgnie.

Pytanie czy Romer czy Maxi Cosi - różni je zasadniczo jedna sprawa - Cabrio ma 3 punktowe uprzęże, a BabySafe ma 5 punktowe.

Co wybrać ?

Niby im więcej punktów na pasach tym lepiej to prawda, ale spędziłem wiele godzin na zabawie z jednym i drugim fotelikiem i pod kątem użyteczności pasy 5 punktowe są trochę uciążliwe gdyż dużo ciężej je założyć szczególnie gdy niemowlę niezbyt ma humor do współpracy co z kolei może powodować błędy w postaci zbyt luźno ściągniętych uprzęży co z kolei będzie gorsze niż prawidłowo ściągnięte uprzęże 3 punktowe.

Osobiście mimo iż jestem fanem marki Romer to wybrał bym Maxi Cosi Cabrio Fix z racji na 3 punktowe pasy.

pozdrawiam serdecznie
 
reklama
Bardzo dziękuję za odpowiedź :) Wybór zawęził się do mc tobi i romer king plus, czy mógbły mi pan powiedzieć, który z nich ma bardziej pozycję leżącą? To będzie decydujące :)

Bardzo proszę :)

Odpowiem troszkę szerzej:

Pozycja spoczynkowa jest w sumie bardzo podobna w obu modelach chodź w King Plusie delikatnie "bardziej leżąca"

King Plus dodatkowo jest bardziej obudowany - dziecko nie ma zbyt dużo powierzchni życiowej, ale o to właśnie o to chodzi :) Im ciaśniej tym bezpieczniej, ale często rodzice martwią się, że w King Plusie ich dziecko jest takie uciśnięte...

Tobi ma więcej luzu to fakt, ale pod względem bezpieczeństwa jest to na minus.

Ogromną przewagą King Plusa nad Tobim jest jego montaż = bez porównania!

pozdrawiam serdecznie
 
Do góry