reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak wybrać bezpieczny fotelik samochodowy dla dziecka ? - Poradnik

Witam!
Poczytałam, poczytałam i się pogubiłam :zawstydzona/y:
może zacznę od informacji technicznych ;-)
1. mam dwóch chłopców prawie 4 letni i niespełna 1 roczny
2. Dla młodszego MUSZĘ powoli kupić fotelik a dla starszego wolałabym coś bezpieczniejszego niż mam obecnie (jak stary to nie powiem bo nie wiem :szok:)
3. Posiadamy VW Polo rocznik 1994 i Kia Cid 2008
4. W związku z pkt. 2 potrzebuję fotelika 15-36 i najlepiej 9-36 bo inaczej nie dam rady ich pogodzić finansowo...
Proszę po podpowiedź... acha i moje finanse w związku z podwójnym wydatkiem są ograniczone.
Co do fotelika dla starszego to męślę że zgodnie z waszymi poradami wybór padnie na Boostera Monerey a co dla młodszego?? Poza tym opcja że młodszy przejmie później fotelik starszego raczej odpada bo młodszy już wyrośnie ze swojego a starszy jeszcze nie.

Czekam cierpliwie na odpowiedź
 
reklama
Witam ponownie.
Postanowiłam nie edytowac poprzedniego posta a napisać co "wyszperaliśmy" i z czego chcemy wybierać ;-)
Dla starszaka mamy cztery rozwiązania:
1. Bebe Confort Moby
2. Maxi Cosi Rodi
3. Sunshine Kids Monterey Booster
lub
4. Cybex Solution X Plus
Myślę że każdy z tych fotelików jest na tyle bezpieczny że o wyborze może zdecydowac sam zainteresowany (jeśli jednak któryś odradzacie to prosze o info)
Dla malucha znaleźliśmy dwa które zadowalają nas zarówno w kwestii bezpieczeństwa jak i ceny:
1. Bratix Evolva 1-2-3 Plus
lub
2. Recaro Young Sport
I tutaj również poprosze o opinie.
Oczywiście postaramy sie dzieciaki przymierzyć do każdego fotelika i w miarę możliwości do obu samochodów chociaż z tym drugim może być kłopot ;-) No i nie wiem czy wszystkie foteliki które nas interesują u mnie w mieście lub pobliżu znajdę. Dlatego opinia co do dopasowania do kanap samochodu będzie baardzo mile widziana :-D
Acha zakup planujemy jeszcze w tym miesiącu chyba że coś nam z finansami nie wyjdzie to kupować będziemy na dwa razy.
 
Witam serdecznie
Pisałam tutaj z zapytaniem o fotelik Cybex dla mojej córeczki ,kupiłam ten fotelik i jestem z niego bardzo zadowolona ,przejechaliśmy już nim dużo kilometrów ,córka jeżdziła i w kombinezonie i ubrana tylko w bluzeczkę ,żadnej różnicy nie było wcale się nie gniotła ,fakt że osłonę ma zaraz przy klatce piersiowej ,ale ani razu nie płakała z tego powodu ,doskonale też się jej tam śpi ,fotelik naprawdę jest super i mam nadzieję że jest bezpieczny ,nie chciałabym nigdy jego testu ,ale kiedy widzę jak moje dziecko jest zabezpieczone to mu ufam ,jest jedna tylko rzecz ---pasy w mondeo mk3 są o pare cm za krótkie ,trzeba szukać przedłużki a z tym był największy problem .Jeśli chodzi o tylną kanapę to pasuje idealnie nawet nie dygnie naprawdę polecam ,
 
Ja mam natomiast pytanie na temat przesiadki z fotelika 0-13 na 9-18. Moje dziecko wazy obecnie 8.5kg i z uwagi na kombinezon, czapki, swetry itp strasznie scisnieta jest w pierwszym foteliku. Dodatkowo glowa ubrana w czapke i kaptur wystaje ponad krawedz fotelika. Jak posadze ja bez zimowej garderoby to glowka nie wystaje. Wiem ze kryterium jest wlasnie ta wystajaca glowa, czy wiec powinnam juz zmienic fotelik, czy nie?
 
Przeczytałam cały poradnik, poszperałam w internecie i... już nic nie wiem. :confused:
Jak już pisałam rozważaliśmy zakup Maxi-Cosi Tobi i Romera King Plus. Ale po przeczytaniu opinii specjalistów zaczęliśmy się zastanawiać nad fotelikiem montowanym tyłem do kierunku jazdy. Ogladaliśmy fotelik Maxi-Cosi Mobi, jesteśmy skłonni kupić taki fotelik, ale ten konkretny nie ma robionych żadnych crash testów... A pozostałe montowane tyłem wychodzą raczej kiepsko...
Pomóżcie!

I proszę o opinię czy w moim aucie (Fiat Stilo) zamontuję te foteliki. Obdzwoniłam mnóstwo sklepów i nie będę miała możliwości przymierzyć do auta Romera King Plus ani Maxi Cosi Mobi. Mogę przymierzyć tylko MC Tobi. Sprzedawcy twierdzą, że im się tamte dwa foteliki nie sprzedają... A czy w ogóle jest sens zastanawiać się nad fotelikami, których nie przymierzę do auta?
 
Witam Serdecznie !

Przepraszam najmocniej za opóźnienia, ale dopiero wczoraj artykuł na fotelik.info ujrzał światło dzienne - zapraszam oczywiście do lektury :tak:
fotelik.info :: Piotr Rajnisz: Stosunek ceny do bezpieczeństwa -

Oczywiście równie gorąco zachęcam do czytania wszystkich artykułów Pana Pawła Kurpiewskiego na stronie fotelik.info!

Dzisiaj muszę jeszcze zająć się kilkoma tematami i obiecuję, że jutro na wszystkie pytania odpowiem ( niestety ciągle pracuję nad nową wersją poradnika oraz całkiem nową stroną z crash testami fotelików dlatego też ostatnio rzadziej tu bywam, ale pisać nie przestanę więc proszę się nie obawiać )

Do usłyszenia jutro!
 
Gratuluję artykułu Panie Piotrze!!!

Cieszę się że tu trafiłam, nie ma to jak fachowa pomoc, chociaż taka, na odległość ale ile może pomóc, ile błędów odsiać, jak pomyślę sobie mój stan wiedzy jak zaczęłam szukać a ten na obecną chwilę to aż strach g:szok:

Jesteśmy w dobrych rękach:-)

Gdyby takich sprzedawców jak pan Piotr było więcej:-).........
 
Czekamy czekamy :) I gratuluję, pędzę czytać :)

mama Malwinki, jeszcze ANI RAZU nie trafiłam na takiego sprzedawcę, których choć w jakimś minimalnym stopniu poradziłby mi jak dobrać fotelik. Ba!Ja nie trafiłam na takiego, który powoływałby sie na testy. LIPA jak nie wiem co :|
 
mama Malwinki, jeszcze ANI RAZU nie trafiłam na takiego sprzedawcę, których choć w jakimś minimalnym stopniu poradziłby mi jak dobrać fotelik. Ba!Ja nie trafiłam na takiego, który powoływałby sie na testy. LIPA jak nie wiem co :|

Zanim przejdę do odpowiedzi na pytania to pozwolę sobie postawić kropę nad I w sprawie testów, bezpieczeństwa, "dobrych" marek i naprawdę dobrych marek.

Generalnie nie będę się rozpisywał a powiem jedynie, że niestety jest dużo syfu na rynku, który niestety nie jest ani tani ani potencjalnie zły - jest jeszcze gorzej gdyż przez wielu jest uznawany za niezły, przez wielu polecany, na forach wysławiany i powoduje złudne zaufanie że raczej należy on do bezpiecznych... ( nic konkretnie nie będę wymieniał ale taki chłam jest na rynku i bardzo dużo sklepów tym handluje )

Dzięki Bogu ADAC szybciutko takie gnioty wyłapuje i tak dla przykładu ( Emmaljunga First Class i Renolux 360 ):

[video=youtube;rDS1M4tBrBU]http://www.youtube.com/watch?v=rDS1M4tBrBU&feature=player_embedded[/video]

lub wspaniały Chicco Proxima ( tu w ogóle jest piękna sprawa gdyż wszystkie materiały zniknęły z netu, youtube itp - cały kanał fotelik.info został na youtube zablokowany ) ja również nie dodam tego filmu do swojego kanału z obawy na skasowanie mojego konta:

[video=youtube;8oBmj1UZSKI]http://www.youtube.com/watch?v=8oBmj1UZSKI[/video]

Jako kontrast najlepiej spojrzeć na staruszka firmy Romer model King TS ( obecnie Romer King Plus )

[video=youtube;1OsN46_cIIQ]http://www.youtube.com/watch?v=1OsN46_cIIQ&feature=player_embedded[/video]

Niestety wiele sklepów w Polsce sprzedaje takie buble dlatego też to na Państwa barkach spoczywa audyt i analiza testów bezpieczeństwa oraz wybór pod kątem bezpieczeństwa dziecka do czego gorąco namawiam...

Czy warto ? Odpowiedź chyba zawarłem na załączonych obrazkach.
 
reklama
oteliki montowane tyłem potrzebują dużo miejsca na tylnej kanapie, przekonałam się o tym widząc montaż Britaxa First Class Plus (tyłem).

Tak czy siak First Class Plus w porównaniu do Mobiego i Besafe jeżeli chodzi zapotrzebowanie na powierzchnię to pikuś a nawet Pan Pikuś :-D



W sumie wcześniej nie oglądałam montażu tego modelu, tj na necie, dopiero w sklepie zobaczyłam jak to wygląda i się przeraziłam :szok:Jednak po przeczytaniu pańskiej opinii tj. że jest wystarczająca trafiłam na filmik na youtubie który pokazuje montaż i ku mojemu zdziwieniu…… sprzedawca chyba źle zamontował ten fotelik na fotelu w sklepie i stąd mój post, iż pozycja pionowa jest bardzo mocno leżąca, a to dlatego że w sklepie został on za bardzo przechylony i stąd to wszystko.

Pozycja pionowa za bardzo leżąca ?? :szok: Proszę poszukać sklepu z bardziej kompetentnym zespołem.



Idąc dalej tym tropem, skoro sprzedawca źle zamontował ten fotelik to czy Maxi Cosi Tobi który przymierzaliśmy do auta volvo v 50 tez zamontował poprawnie, czy nie?? I może stąd podstawa fotelika nie przylegała całkowicie do siedzenie kanapy??? Kto ma to wiedzieć??? I dziwić się że ludzie źle montują foteliki skoro sprzedawcy, którzy teoretycznie powinni wiedzieć takie rzeczy robią to źle…… Oczywiście to jest moje przypuszczenie ale nie wykluczam tego. Więc pozostaje mi jechać do innego sklepu tym samym autem i przekonać się o tym jeszcze raz.

:crazy: niestety prawdopodobnie sprzedawca nie miał o tym bladego pojęcia dlatego tak jak sama Pani napisała lepiej przejechać się do innego sklepu...

Wobec tego skąd mam wiedzieć że montowany przeze mnie fotelik dobrze leży na kanapie mojego auta???

Hmmmm - instrukcja fotelika powinna zawierać szczegółowe informacje na ten temat nie mniej jednak jest to skomplikowana sprawa i najlepiej liczyć na fachową pomoc w sklepie tylko jak widać niełatwo o taką...

Rozumiem że odradza mi pan całkowicie kupno jednego fotelika tj Mobiego, z uwagi na skomplikowany montaż, nawet gdybym miała przekładać fotelik przykładowo raz na tydzień?? Czy mogę z mężem popełnić więcej błędów i stracić przez to bezpieczeństwo dla dziecka, więc lepiej dać sobie spokój z tym modelem, nawet gdyby pasował do dwóch samochodów??

Dobrych fotelików "absolutnie" nigdy z zasady nie odradzam - nie jestem w stanie wypowiedzieć się obiektywnie w tej kwestii bez prób, przymiarek oraz oceny Pani zdolności do wielokrotnego skomplikowanego montażu fotelika w różnych autach.
Czy mogą popełnić Państwo błędy ? Tak
Czy ja mogę popełnić błędy ? Nie, ale jestem tylko człowiekiem - fotelików jest cała masa i dlatego też zawsze trzeba czytać instrukcję od deski do deski.
Niestety nie wypowiem się ani na tak ani na nie - sytuacja jest zbyt złożona.

Niestety kupno dwóch fotelików odpada, myślę że mąż by mnie zjadł z butami jakbym mu o tym powiedziała:-), chociaż wiem że dla opcji jazdy tyłem to by było chyba najlepsze rozwiązanie, mieć dla foteliki, do tych samochodów którymi jeżdżę z mężem.

proszę mężowi pokazać te 2 filmiki które są powyżej i być może obejdzie się bez jedzenia butów oraz Pani ;-)
Wszystko jest kwestią kompromisów.

Pozostaje mi przyglądnąć się jeszcze raz Britax First Class i zamontowac do dwóch aut, chociaz jazda tyłem trwa tylko do 13kg. Be Safe ixi kid x3 i zi combi x3 odpadają przez cenę. Recaro Polanic ma cenę niższą ale montaż z isofixem i też odpada. Jest jeszcze Maxi cosi opal, ale nie ma testów i jest nowiścią. Co pan o nim sądzi???

Powiem Pani szczerze, że szczegółowo analizuję każdy fotelik i akurat Britax First Class w ogóle mi nie podchodzi - bardzo ciężko uzyskać w nim świetną stabilność a i montaż jest dosyć drażniący i łatwo o niedociągnięcia ( firmę Britax bardzo szanuję i polecam, ale jeżeli chodzi o First Classa to osobiście nie jestem zwolennikiem )
Opala niestety nie znam więc nie podpowiem...

Niestety moje marzenie o jeżdzie tyłem się rozmywa i będę zapewne musiała poszukać czegoś do jazdy przodem, ale po przeczytaniu wszystkich postów (chyba ze 3 razy !!!) wiem co wybrać, trzeba tylko przymierzyć.

Foteliki z wyższych grup wagowych tyłem do kierunku to trochę ciężki kawałek chleba szczególnie w Pani sytuacji ( kilka aut ), ale proszę się nie zniechęcać i zamiast czytać moje wypociny to poszukać w Państwa okolicy tych modeli i sprawdzić jak to jest w realu.

Na koniec jeszcze jedno pytanie bo mam już mętlik w głowie, jaki fotelik jest montowany przodem w kategorii 9-18, montowany isofixem i/lub pasami?? Wtedy by pasował do peugeota 206 i volvo v50.

Czy na pewno będzie pasował do obu aut - nie powiem. Jeżeli chodzi o model to jest to Romer Safefix Plus - jeden z najbezpieczniejszych fotelików na rynku. ( mój faworyt )
 
Do góry