reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jaki prezent na chrzciny?

reklama
Ja na taki problem patrzę ze swojego punktu widzenia - wiem, że pieniądze się przydają zawsze, ale jednak uważam, że maluch powinien dostać coś, co stanowić będzie dla niego pamiątkę na resztę życia.

Ja mam w zwyczaju dawać maluchom haftowane obrazki, na których jest imię dziecka, data urodzin (może być w tym przypadku chrztu), waga i wzrost narodzinowy. Takie moje obrazki możesz zobaczyć tutaj:
www.ivka.blox.pl w dziale Maluszkowe Prezenciki.

Do takiego obrazka możesz dołączyć np. złoty krzyżyk z łańcuszkiem lub sam krzyżyk.
 
Przede wszystkim jest to święto dziecka nie rodziców.
Ja osobiście na taką okazję pieniążków nie daję, pieniążki szybko się "rozejdą"
Chrzest to ważny dzień w życiu dziecka i fajnie byłoby mieć pamiatkę, dziecko dorośnie i napewno ucieszy się, że ma coś cennego z tak ważnego dnia oprócz zdjęć i filmu. Dwa razy zostałam matką chrzestną i kupiłam właśnie pamiątkę na całe życie.
U jubilera można kupić specjalne na taką okazję srebrne łyżeczki (cena to ok. 80-120zł) można na niej wygrawerować imię, datę urodzin, wagę i dł. z urodzenia, dedykację.
Do tego fajne etui na łyżeczkę + ładna kartka lub w księgarni można kupić małe książeczki np. "Szczególny dar dla waszego synka" z pięknymi wierszykami, wkleja się tam zdjęcie na okładkę + dedykacja, do całości mały bukiecik z margaretek.
Rodzice moich chrześniaków byli mile zaskoczeni i obiecali dbać o łyżeczkę i dać ją dziecku jak będzie w stosownym wieku.
Ja osobiście chciałabym dostać taką pamiatkę.
 
Zdecydowałam się kupić Chrześniakowi srebrny breloczek ze św.Krzysztofem-myślę,że w przyszłości mu się przyda:)Dziękuję bardzo za porady:happy2:
 
reklama
Mój synek na chrzciny dostał dużo pieniążków na dzień dzisiejszy z pieniążków zostało tylko wspomnienie.Oprócz pieniążków dostał śliczną branzoletkę od prababci która zostanie pamiątką na długo.
 
Do góry