Strona 1 z 4 12 Ostatni
1. do 10. z 33
    Początkująca(y)
    PierwszaDrugaTrzecia
    Wpisów do bloga
    2
    Dziękuję (Dane)
    0
    Dziękuję (Otrzymane)
    0
    Lubi (Dane)
    0
    Lubi (Otrzymane)
    0

Exclamation Jak zabawic znudzone dziecko?

Witam wszystkie mamy.Jestem mamą 4-latka.Jest bardzo aktywnym dzieckiem i szybko się nudzi jakąkolwiek zabawą.Jeśli dostanie jakąś zabawkę to po 5 minutach idzie w kąt.Nie wiem juz jak mogę go zabawic.razem rysujemy,czytamy,oglądamy,wyklejamy.Zabaw jest mnóstwo,ale żadna go nie cieszy,bo szybko sie mu to znudzi.Chciałabym małego zaskoczyc i pobawic sie z nim w cos w co sie jeszcze nie bawił.Czy znacie jakieś nie typowe zabawy dla takich dzieci jak moje???Próbowałam wielu zabaw tych,które pamietam z dzieciństwa.
    Cytuj Cytuj
    Dziękuję Lubi

AapMeriJaanLijiyea.. Avatar netgirl
    PierwszaDrugaTrzecia
    Dziękuję (Dane)
    0
    Dziękuję (Otrzymane)
    0
    Lubi (Dane)
    0
    Lubi (Otrzymane)
    0

Domyślnie Odp: Jak zabawic znudzone dziecko?

o zaciekawianiu dzieci przeczytalam po raz pierwszy w ksiazce Tracy Hogg jezyk niemowlat, pisala jak jej babcia potrafila ja zaciekawic w jednej chwili, np czekajac w kolejce jak babcia widziala ze ta sie nudzi wskazywala palcem na np kobiete z dzieckiem i pytala "jak myslisz dokad oni ida?" wetd dziecko cos odpowiada n do cyrku, no to znowu babcia pytala a co oni beda tam robic, i tak mozna w nieskonczonosc prowadzic dyskusje, to mysle mozna odwolac do wszystkiego, sytuacji za oknem, pogody, ja zamierzam stosowac aby rozbudzic ciekawosc dziecka na swiat,a to ze dzieci sie szybko nudza to chyba normalne, synek meza brata a tak samo.wtedy najlepie jzaciekawic jakas historia. np trawa jest zielona kazdy wie, ale zapytc malego ,czemu myslisz ze trawa ma kolor zielony? cos tak prostego a rusza mozgiem dziecka ktore doszukuje sie najrozniejszych powodow, i jest ciezkim orzechem do zgryzienia nawet przez dluzszy czas, czemu niebo niebieskie, czemu liscie spadaja na zime, czemu wieje, czemu grzmi- a to tylko temat pogody, i kazdytemat mozna rozwijac..
    nie jest to wprawdzie zabawa, ale jest to cos co powinno zaciekawic malucha, swiat jest kolorowy, troche kreatywnosci przyda sie i mamusi i dzidziusiowi, do tego polecam ksazke Jorge Bucay-" Pozwol ze Ci opowiem", nie nadaje sie ona wprost do czytania dla dziecka ale jest pelna przeuroczych opowiesci o zyciu, ktore sklaniaja do refleksji, i uwazam ze kazda taka historie mozna pozniej opowiedziec swojemu dziecku, bo zawiera ona pewien moral i wskazuje wartosci, pozdrawiam

Cytuj Cytuj
    Dziękuję Lubi

Podwojna mamusia Avatar Muminka
    PierwszaDrugaTrzecia
    Wpisów do bloga
    2
    Dziękuję (Dane)
    0
    Dziękuję (Otrzymane)
    37
    Lubi (Dane)
    0
    Lubi (Otrzymane)
    0

Hi hi. Moj synek ma za miesiac trzecie urodziny i maly diabelek z niego. Tez musze go czesto zabawiac coraz to nowymi zabawami. Oto kilka z nich.

Przeczytaj dziecku krotka historyjke z moralem (np. Brzydkie kaczatko) i po przeczytaniu zadawaj mu latwe pytania. Dlaczego kaczatko bylo smutne, dlaczego inne zwierzeta niechcialy sie z nim bawic itd. Dziecko zajmiesz na hwilke a przy okazji wprowadzisz go w swiat np tolerancjinauczy sie powoli wymawiac swoje uczuciaitp.

" Zgadnij kim jestem" Swietna zabawa dla dzieci juz od 12 msc. Niemusze zbyt wiele tlumaczyc... Albo ty albo synek pokazujecie cialem jakies zwierzatko bajke lub cos co dziecko lubi a druga osoba zgaduje.

Super zabawa jest tagrze robienie kostiumow. Z papierowej torby mozna zrobic tyle rzeczy... ducha wampira ufoludka albo stworka w kolorowe kropki!

Pieczenie ciasteczek. Niby prosta sprawa ale jesli ma sie duzo kolorowych pastylek kuleczek czekoladowe okroszki itd. to ze zwyklego ciasteczka mozna zrobic wspaniale kolorowe ciasteczka na wieczorna kolacje!

Malowanie twarzy to tez wspaniala zabawa. Najlepiej urzyc specjalnych farb do malowania ciala. (z powodu mistrzostw pilki noznej pewnie sa w karzdym sklepie . Bynajmiej te bialo czerwone)

Swietnym zajeciem dla dziecka jest tagze zasianie czegos. Rzerzuchy , groszku... Bedzie mugl sie zajac swoja wlasna hodowla codziennie zabierze mu to na pewno co najmniej 15-20 min.

Poluz na stole np. 8 zabawek. Dziecko zamyka oczy a ty jedna z tych zabawek zabierasz , dziecko musi potem zgadnąć jaka. Moze to byc tagze zmiana miejsca zabawek. Wymieniacie sie na zmianę i za dobra odpowiedz dostajecie punkt. Najlepiej przy każdej zabawie mówić do ilu punktów gramy i powiedzieć co będzie nagroda...

Napewno kazdy z nas pamieta mase z maki i soli! Mozecie z niej zrobic tagrze ramki na zdjecia...

Gra planszowa. Zabawcie sie w piratow. Potrzebujesz okolo 10-15 talerzykow papierowych. Na karzdym namalujcie jakis znak. Jeden musi byc START i jeden META inne to naprzyklad papuga oznaczajaca np. dwa pola do tylu czaszka ze stoi sie kolejke palma ze np. idzie sie dwa pola do przodu. Rozlusz talerze po pokoja wescie karzdy po kostce i do dziela!!!

" Co potrzebuje..." Wez kartke i narysoj pola na ktorych bedziesz pisala ponkty sobie i dziecku. Teraz karzdy z was wymysla jeden zawod. Np. Kucharz i zaczynacie zgadywac co on potrzebuje w pracy. Na karzda odpowiedz macie np. 5 sekund i wymyslacie np. do 5 rzeczy kto pierwszy.

Na tenis sa takie maluchy za male ale jesli wezmiemy balon i dwie lyszki i do zabawy mamy caly pokuj zabawa jest gwarantowana!

Wezmy wieksza huste lub recznik. Pod spod wkladaj jakies rzeczy a twoje dziecko musi zgadnac co to jest!

Narazie starczy palce mnie bola od klikania. Wpadnre pozniej i cos dopisze!!! Milej zabawy!
    Cytuj Cytuj
    Dziękuję Lubi

Początkująca(y)
    PierwszaDrugaTrzecia
    Dziękuję (Dane)
    0
    Dziękuję (Otrzymane)
    0
    Lubi (Dane)
    0
    Lubi (Otrzymane)
    0

Z tego co pamietam, to moja ulubiona zabawa z dziecinstwa byla zabawa w poszukiwania. Mialam zestaw takich malutkich kolorowych kregielkow-pajacykow, zamykalam oczy, a moja mama chowala je w roznych miejscach w pokoju (na lampie, w kwiatku itp) no i tym sposobem miala mnie z glowy na jakies pol godziny.
    Im dziecko jest mniejsze tym wieksze elementy do chowania mozna wykorzystac. A jak nie bedzie sobie umialo poradzic to mozna dolaczyc do tego zabawe cieplo-zimno :)
    Cytuj Cytuj
    Dziękuję Lubi

Zadomowiona(y) Avatar timka
    PierwszaDrugaTrzecia
    Dziękuję (Dane)
    0
    Dziękuję (Otrzymane)
    0
    Lubi (Dane)
    0
    Lubi (Otrzymane)
    0

Mam ten sam problem. Jedyna zabawa mogąca ciągnąć się w nieskończoność to zabawa w chowanego i taniec u mamy na rękach ( maleństwo waży 12 kg więc po 30 minutach mam wypieki)
    Cytuj Cytuj
    Dziękuję Lubi

Mama Gracjana i Mateusza! Avatar Coyote
    PierwszaDrugaTrzecia
    Dziękuję (Dane)
    51
    Dziękuję (Otrzymane)
    39
    Lubi (Dane)
    0
    Lubi (Otrzymane)
    0
    Osiągnięcia Żywa legenda forumZ pewną  taką nieśmiałościąPierwsza rocznica! Otwieram szampana

taniec na rekach jest u nas tez na czolowym miejscu, rece daja nieraz znac.

Nasz synek zajmuje sie na dluzszy czas klockami, układankami, puzzlami lub kolejką i uwielbia zabawy w kuchni, dla niego zabawa a dla mnie pomoc - podawanie ziemniakow do obierania, ugniatanie ciasta itp.

Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy:

cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym

i domagać się - ze wszystkich sił - tego, czego pragnie.

~Paulo Coelho~

Cytuj Cytuj
    Dziękuję Lubi

Zadomowiona(y) Avatar timka
    PierwszaDrugaTrzecia
    Dziękuję (Dane)
    0
    Dziękuję (Otrzymane)
    0
    Lubi (Dane)
    0
    Lubi (Otrzymane)
    0

Cytat Napisał(a) kaskap Zobacz post
    Witam wszystkie mamy.Jestem mamą 4-latka.Jest bardzo aktywnym dzieckiem i szybko się nudzi jakąkolwiek zabawą.Jeśli dostanie jakąś zabawkę to po 5 minutach idzie w kąt.Nie wiem juz jak mogę go zabawic.razem rysujemy,czytamy,oglądamy,wyklejamy.Zabaw jest mnóstwo,ale żadna go nie cieszy,bo szybko sie mu to znudzi.Chciałabym małego zaskoczyc i pobawic sie z nim w cos w co sie jeszcze nie bawił.Czy znacie jakieś nie typowe zabawy dla takich dzieci jak moje???Próbowałam wielu zabaw tych,które pamietam z dzieciństwa.
    Szybko i skutecznie: mąka, woda i łyżka. Efekt murowany :) Sprzątania trochę potem, ale jakby dziecka nie było :)
    Cytuj Cytuj
    Dziękuję Lubi

Początkująca(y) Avatar Mysek
    PierwszaDrugaTrzecia
    Dziękuję (Dane)
    0
    Dziękuję (Otrzymane)
    3
    Lubi (Dane)
    0
    Lubi (Otrzymane)
    0

witajcie, jestem mamą 2-letniego Antosia i 6-miesięcznej Hani, staram się im jak najfajniej zorganizować czas... postanowiłam założyć bloga z pomysłami jak zająć dzieciom czas
    w poMyskowym świecie
    opisuję tam co razem robimy, gorąco polecam, mam nadzieję, że moje pomysły rozbawią i zainteresują wasze dzieciaczki :)

dopiero zaczynam, więc pomysłów jest jeszcze mało, ale będę aktywnie umieszczać nowe
    pozdrawiam wszystkich
    Cytuj Cytuj
    Dziękuję Lubi

Początkująca(y)
    PierwszaDrugaTrzecia
    Dziękuję (Dane)
    0
    Dziękuję (Otrzymane)
    0
    Lubi (Dane)
    0
    Lubi (Otrzymane)
    0

witam wszystkie mamy:) a macie może jakieś sprawdzone metody na zaradzenie nudzie małego dziecka podczas choroby? Wiem, że pozwolenie na oglądanie przez dziecko bajek na dvd non stop nie jest dobrym pomysłem i warto jakoś ciekawiej mu zorganizować czas. Ja mojemu synkowi kupiłam bajeczki na płycie Cd do słuchania, po każdym słuchowisku rysujemy wspólnie bohaterów bajki i sytuacje z
    usłyszanej historii:) (Jak macie jakieś pomysły to wpisujcie je także tu, bo można za takie porady dostać gadźety nawet www.homeopatiaok.pl/portal/konkurs3/default.aspx )
    Cytuj Cytuj
    Dziękuję Lubi

Początkująca(y)
    PierwszaDrugaTrzecia
    Dziękuję (Dane)
    0
    Dziękuję (Otrzymane)
    0
    Lubi (Dane)
    0
    Lubi (Otrzymane)
    0

zapraszam na mój blog z pomysłami na zabawy plastyczne dla dzieci :) mam nadzieję, że się spodoba. dużo zdjęć, zawsze można coś podpatrzeć :)

http://arcy-bazgroly.blogspot.com/
    Cytuj Cytuj
    Dziękuję Lubi

Strona 1 z 4 12 Ostatni