reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szpital im. św rodziny na madalińskiego

Dołączył(a)
12 Lipiec 2010
Postów
6
Miasto
Warszawa
Hej!

Mam pytanie , nie wiem czy taki temat juz powstał ale chcialabym sie dowiedziec czy ktoras z Was miala prowadzona ciąże w tym szpitalu. Jestem w ciazy z blizniakami w 7tc, 21 lipca jestem umowiona na wizyte do dr Klimasa i chcialabym sie cos wiecej dowiedziec.Jak wyglada taka wizyta? Czy badanie usg jest wykonywane czy trzeba sie odzielnie umawiac? Bardzo prosze o odpowiedz
 
reklama
Moim lekarzem prowadzącym też jest dr K i też mam wizytę 21 lipca:)
Tydzień temu pokazałam się na wizycie, żeby oznajmić, że jestem w ciąży, wysłał mnie do gabinetu pomiarów i położna założyła mi kartę ciąży, od razu wypisując skierowanie na pierwsze USG (trzeba zejść na dół i się umówić w rejestracji USG). Niestety było zamieszanie wtedy i dr nie miał już czasu mnie zbadać. Kazał zrobić to USG przed wizytą (zatem idę 20 lipca). Następne USG (tzw. genetyczne) wyznaczają na ok. 12 tc.
 
Fajnie, ze napisałaś :) ja mam nadzieję, że uda mi sie zrobić usg w tym samym dniu ponieważ jestem w ciązy bliźniaczej jednokosmowkowej i jednoowodniowej a jest to podobno ciąza wysokiego ryzyka wiec chce wiedziec czy wszystko jest w porzadku.

A powiedz mi jeszcze czy ten lekarz jest przyjemny? odpowiada na wszystie pytania? :)

Dzieki wielkie za odpowiedz, pozdrawiam
 
Na USG zwykle wolne terminy są dopiero na za 2-3 tyg, więc raczej nie zrobisz tego samego dnia:( Lekarz da Ci skierowanie na pierwsze podglądanie (pytanie, skąd wiesz, że ciąża mnoga?), ewent. może wskazać, byś zapisała się do Niego, to jak Pani w rejestracji nie będzie bardzo zgryźliwa, to wpiszę Cię dość szybko, bo dr K przyjmuje jakby przed oficjalnym działaniem gabinetów USG (z samego rana, jeszcze przed 8:00).
 
Byłam juz kilka razy u lekarza poniewaz mialam powazne problemy, strasznie bolał mnie brzuch a na madalinskiego zapisalam sie jeszcze poczatkiem czerwca jak juz bylam pewna ze jestem w ciazy. Dwa tygodnie temu bylam prywatnie na badaniu usg i lekarz stwierdzil ciąże bliźniaczą. Duzo czytałam i wiem, ze podczas takiej ciązy lekarz prowadzący powinien zalecic dodatkowe badania i wykonywac usg co dwa tygodnie bo jest to ciaza wysokiego ryzyka. Poza tym powinien dokladnie okreslic rodzaj mojej ciazy blizniaczej. Nie wiem co juz o tym myslec, czy isc prywatnie zrobic to usg czy poczekac, juz sama nie wiem.
 
A nie wolałabyś bardziej doświadczonego lekarza? Dr K nie ma jeszcze specjalizacji jako takiej - na pieczątce ma "lekarz", a nie "ginekolog-położnik". Poza tym On bardziej od starań jest, bo jego konik to naprotechnologia.
 
Tak sobie myśle,że pojde w środe do tego lekarza i wszystkiego sie dowiem , zobaczymy co mi powie, zapytam sie go moze bedzie mi mogl kogos polecic od ciazy blizniaczej. Zobacze jak on do tego podejdzie, moze akurat skieruje mnie do jakiegos lekarza w tym szpitalu co ma jakies doświadczenie w tego typu ciąży. Prywatnie to chyba zapisze sie na usg jesli trzeba bedzie tak długo czekac.
 
Ja chodziłam prywatnie, do dr Radziszewskiego który uczestniczy w porodach na Madalińskiego, polecam p. doktora. On też specjalizuje się w robieniu dokładnego USG.
Na Madalińskiego chodziłam do szkoły rodzenia "Bocian", również polecam.
 
reklama
Ja też mam prowadzoną ciążę na Madalińskiego (prawie od początku, a za 18 dni mam termin :-), więc może mogę coś powiedzieć o opiece tam), chodziliśmy tam też do szkoły rodzenia. Gorąco polecam dr. Kozierowską - jest po prostu rewelacyjna - miła kobitka (ale nienawidzi spóźnialskich, więc tego trzeba pilnować), serdeczna, opiekuńcza, a co ważniejsze doświadczona. Gdy tylko zauważa coś niepokojącego zaraz kieruje na wszystkie niezbędne badania, żeby wszystko sprawdzić (nawet jeśli miałoby to być dmuchanie na zimne). Od 12.08 jest co prawda na urlopie, ale jeśli któraś z Was chciałaby, aby prowadziła Waszą ciążę to warto zapisać się już teraz (na po urlopie), bo do niej jest wiele chętnych, a co za tym idzie odległe terminy zapisów. Ja zapisywałam się zawsze na jedną wizytę w przód, żeby mieć pewność, że przyjmnie mnie w odpowiednim terminie. Gdybyście miały jakieś pytania piszcie na priv, a ja odpowiem tutaj. Pozdrowionka!!!
 
Do góry