reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

33 tydzień

reklama
Hej.

Sprawy sie maja tak, ze rozmawialam z Ania rano po 7 i była na porodówce. Skurczy wtedy nie było, dostała pierwsza kroplowke z oxy,zadzwonilam do niej ok 11.30 i byly juz skurcze co 3 minuty na poziomie 50-60%. A po 12 dostałam eska ze skurcze sa juz silniejsze i czestsze. Od tego czasu wiesci brak wiec cos mi sie wydaje ze Mikołajek jest juz na świecie.

dziękuje bardzo dziewczyny za kciuki i dobre słowo
 
Dziewczyny dostałam smsa od Ani.
Miała cesarkę, mały way 2100 i ma 48 cm. Nie widziala go jeszcze bo od razu jej zabrali, zobaczyla tylko nogi i pępowine. Narazie wiecej nic nie wiem bo nie chce meczyc jej esami.
 
Dziewczyny jestem meeega szczesliwa!
Mikołajek sam oddycha, lezy tylko w inkubatorku i sie grzeje kawaler maly
Ale po porodzie dostal 10 pkt w skali apgar i pozniej odjeli za wczesniactwo.
Ale ogolnie to jest wszystko w porzadku.
Coprawda Ania go jeszcze nie widziala ale to ze wzgledu na to ze miala cesarke i sie ruszyc nie boli, mowi ze cholernie ja boli, leki przeciwbolowe nie dzialaja. Ale najwazniejsze ze z malym jest wszystko ok!

Jeszcze raz Wam bardzo dziekuje ze dobre słowo i kciukasy.

Napisze jutro do moderatorki o skazowanie tamatu coby nie smiecic tutaj.
 
Super!!!!Gratulacje!!!

A na marginesie:
ktos odejmuje za wcześniactwo punkty? Przecież punkty Apgar są za odruchy, akcję serca, napiecie mięśni, oddecg i zabarwienie ciała. Za sam fakt wczesniejszych narodzin się nie odejmuje:)
 
Też pierwsze słyszę o odejmowaniu punktów za wcześniactwo. A waga słuszna. Jeżeli saturacja będzie ok, będzie sam jeść to szybciutko będzie wypis do domu :-) No i oczywiście gratulacje dla świeżo upieczonych rodziców!

Co do leków to mi morfina nie pomogła, o dziwo przestało bolec po zwykłym paracetamolu.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Calzedonia z tymi punktami to nie wiem jak to jest dokladnie bo z Ania rozmawialam przez tel i to chwiole bo byla zmeczona po cc powiedzial tylko ze maly dostal 10 punktow i odjeli mu 1 zaa wczesniactwo a moze za cos innego , no nie wiem w kazdym badz razie najwazniejsze ze wszystko jest ok:)

I Fabianka urodzilam 11 grudnia a powinnam 4 stycznia :)
 
Do góry