reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Elenka i Oleńka, hbd 25 +6

Przepraszam, że się nie odzywałam ale temat mi aplikacja z ulubinych wyrzuciła :dry:

U Elenki już lepiej. Odrabiamy powoli wagę (dziś 1300g), na jutro ustalili usg główki i brzuszka małej więc proszę o kciuki.
Mówili mi jaka bakteria wywołała zakażenie, ale nie pamiętam jutro zapytam to jak nie zapomnę to napiszę.
Koło soboty odłączą Elenę od respiratora i wróci na cpap.

Ola miała ostatecznie dziś usg główki, jest czyściutko wylewów brak waga 1550g i jutro przenoszą ją do podgrzewanego łóżeczka. Jeżeli do poniedziałku mała ładnie będzie trzymać temperaturę i kłopotów z oddychaniem nie będzie to w poniedziałek przechodzi do zwykłego łóżeczka i opuszcza intensywną terapię :)
Nauka jedzenia z butelki słabo idzie, ale jakieś tam postępy są.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Masz silne dziewczyny! Rewelacja, że Ola już do łóżeczka przechodzi! Elenka też niedługo.
A jak Ty się czujesz?
 
Ola już wczoraj była przeniesiona do podgrzewanego jak narazie wszystko ok :)

Elenka miała wczoraj usg główki i wyszly wylewy I stopnia, ale lekarze mówią, że po choróbskach często się one pojawiają to reakcja organizmu na silne leki i osłabienie. Zaczynają się wchłaniać więc jest nadzieja, że będzie ok. Usg brzuszka prawidłowe.
Ale dla mnie najważniejsze, że maleńka żyje. Teraz musi być dobrze,.

Ten tydzien przeleciał mi nawet nie wiem kiedy... Przedwczoraj miałam urodzinki dziś Hanny więc świętuje imieniny, ale odpoczać nie ma kiedy :(

Dziś małą mieli na cpap przełączyć, ale jeszcze nie mialam kiedy do szpitala dzwonić więc nie wiem co i jak...
 
Dziś Elenka ma usg główki, mąż jest u dziewczynek więc będzie dzwonił co i jak.

Ola jest już na noworodkach jedząc z butelki narazie dużo wolniej przybiera, ale pielęgniarki mówią, że to normalne bo mała musi dojść do wprawy...

Elenkę odłączyli bodaj przedwczoraj od cpapu i radzi sobie bardzo ładnie po bakteriach ani śladu i przybieramy znów na wadzw.

Jak będę wiedziała jak usg to dam znać.

Dziękuję za troskę i pamięć :-*
 
Cyntia na sprawdzanie oczek kolejne jeszcze czekamy.

Pojawiły się kolejne wylewy II stopnia. Miejscami ten stary już się wchłonął, ale lekarze małej zbyt dobrze nie wyrokują. Wątroba jest mocno powiększona i znów coś z serduszkiem, ale czekamy na dalsze konsultacje.

No i niestety mała musiała znów na cpap wrócić bo bezdech goni bezdech. Ewidentnie zmęczyła się oddychaniem samodzielnie.
Na wadze mamy 1340g u Oli 1600g.
 
reklama
Do góry