reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Franciszek, 34 tc 2300g, 50 cm

Dziękuję, że napisałaś. :)

Ja mam pytanie do mam wcześniaczków, a mianowicie:
oczywiste jest, że wcześniaki uczęszczają na rehabilitację - my również. Umowa z NFZ jest tak skonstruowana, że wizyty muszą być łączone tzn. rehabilitant, logopeda, psycholog. Puki co, do logopedy się jeszcze nie dostaliśmy (nie ma miejsc). Czy, któraś z Was również odbywa wizyty u tych specjalistów.? Jak wygląda wizyta u logopedy z 6 miesięcznym dzieckiem?
 
reklama
IMG098.jpgZdjęcie0164.jpgZdjęcie0195.jpgZdjęcie0222.jpg

1. Franek zaraz po urodzeniu.
2/3/4 Franek teraz. :))
 
Ja chodze z córeczka na rehabilitacje.
Psychologa i logopedy żaden lekarz nie zalecił !!
Więc od czego to zależy ??


U nas tak jest skonstruowana umowa z NFZ - muszą być kompleksowe wizyty u trzech specjalistów.
Wizytę u psychologa mieliśmy i byłam mega zadowolona. Czekamy teraz na logopedę. Wiem tylko, że będzie miał sprawdzane podniebienie, języczek - czy dobrze układa, czy dobrze się rozwija by później mówić.
 
Wiesz co jak Tosia miała 4 mies korygowane to tylko pani sprawdzała jak jest ruchowo , jak chwyta zabawki, czy interesuje się otoczeniem, jak reaguje na twarze. Później już mogła coraz więcej sprawdzać. Na ostatniej wizycie jak Tosia miała korygowane rok a 15 mies urodzeniowych to sprawdzała jak sobie radzi z prostymi poleceniami, dopsowywaniem kształtów, klockami, powtarzaniem słów prostych. Ostatnia wizyta w naszym przypadku była super bo moje dziecie chętnie współpracowało. Pokazała że umie wkładać klocki doo sortera, powiedziała jak ją poprosiłam tata czy np. Jak owieczek robi. Pokazała oko itd. Pani dokonała oceny i zrobiła wpis w książeczce.
 
reklama
Do góry