reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

kiedy wylewy się wchłaniają?

Dołączył(a)
7 Listopad 2013
Postów
2
Witam, jestem mamą wcześniaczka z końca 25. tc. Synek miał wylewy IV stopnia. Po 6 miesiącach zrobiliśmy tomografię i okazało się, że się wchłonęło.
Jak u Waszych Dzieci się wchłaniało? Sama nie wiem czy u nas szybko czy raczej pozno sie wchłonęło
 
reklama
Moje blizniaki z 32tc milosz po wylewach 3/4stopnia, w maju sie urodzily a w sierpniu juz nie bylo sladu po wylewach
 
Moja córka z 27 tyg. miała wylewy III stopnia, które początkowo nie chciały się wchłonąć i było ryzyko wodogłowia, na szczęście pomogły punkcje odbarczające. Ostatnie USG głowy miała zrobione w wieku 7 mies i miała poszerzone komory cały czas i taki stan miał już ponoć pozostać. Od tamtej pory nie badaliśmy główki.
Córka ma 26 miesięcy. Rozwija się bardzo dobrze.
 
To bardzo indywidualna sprawa. I w sumie nie wiem sam jaki czas oznacza w tej kwestii szybko.
U Wiktora zdiagnozowali w 7 dobie wylew II stopnia. Kolejne USG potwierdziło, że wylew się nie powiększa.
Ostatnie usg to chyba okolice 7 mca życia, Było nieznaczne poszerzenie, widoczne torbiele po wylewach.
W czerwcu tamtego roku (prawie 3lata) miał rezonans-obraz mózgu czysty.
Czy to tak na prawdę możliwe - nie wiem. Lekarka na moje zdziwienie odparła zdziwieniem i stwierdziła, że tak się czasami zdarza.
 
Do góry