reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Maja 10.10.2012 waga 1600g 30 tydzień ciąży

Kochana rewelacyjne wiesci, kawal kobity z niej, moja milenka poszla na 16 mies bo tez byla bardzo ostrozna a milosz wywalal sie, potykal ale chodzil czyli byle jak aby do przodu, a dlaczego chcesz skonsultowac sie z innym neurologiem, masz jakies watpliwosci co do obecnego? U Maii byly jakies wylewy bo juz nie pamietam, moja kolezanka wlasnie odebrala synka ze szpitala urodzonego we wrzesniu w 25hbd miala wiele szczescia bo maly tylko po wylewach ll stopniach, retinopatia noi paskudne bakterie gronkowiec zlocisty, i nie jestem pewna ale chyba sepsa , niewiem jak ta bakteria po lacinie sie nazywa ale czytalam wypis 3 stronny i walczyli z tymi bakteriami
 
reklama
Witam serdecznie, jestem położną pracującą na oddziale Intensywnej Terapii Noworodka w jednym z Warszawskich szpitali. Prowadzę badania na temat sprawowania opieki przez matkę nad dzieckiem przedwcześnie urodzonym (wcześniakiem) na oddziale Intensywnej Terapii Noworodka (ITN). Nie od dziś wiadomo, że powstawanie więzi między matką a jej dzieckiem dotyczy już okresu ciąży, warto więc przedstawić, jak wież ta przekłada się na chęć opieki nad dzieckiem po urodzeniu w warunkach szpitalnych, szczególnie gdy mamy do czynienia z wcześniakiem. W tym celu zwracam się do Pań z szczególna prośba o wypełnienie ankiety, która pomoże mi pokazać choć w niewielkim stopniu z jakimi odczuciami i problemami borykają się matki, których dzieci znalazły się na oddziale ITN.
Zachęcam do komentowania ankiety.


Ankieta - Sprawowanie opieki przez matkę nad dzieckiem przedwcześnie urodzonym na oddziale Intensywnej Terapii Noworodka


P.S. Najserdeczniejsze życzenia z okazji Nowego Roku, dużo ciepła, wytrwałości oraz wyrozumiałości. Aby rok 2014 był dla wszystkich Państwa lepszy od poprzedniego ;)
 
Tak, mam duże wątpliwości, bo zawsze dostaje 2 karteczki jedną do poradni rehabilitacyjnej a drugą do rejonowej i ostatnio one diametralnie się różniły..
Maja miała wylewy II st, niestety Nas nie ominęły zakażenia szpitalne, posocznica (sepsa) i to nie raz i parę innych..
Ale już nie chce nawet zaglądać do tego wypisu.

Zapomniałam napisać Maja waży jakieś 9 kg ( a wcina jak szalona, wiecznie buźką musi ruszać, więc nie wiem gdzie ona to mieści :D ) i mierzy jakieś 75-77 cm :)

Dużo zdrówka dla synka koleżanki :*
 
Do góry