reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Oskar 29 tydz 1570 gr...

monia833

Fanka BB :)
Dołączył(a)
17 Październik 2011
Postów
166
Witam w kwietniu biezacego roku podczas podrozy przyszedl niespodziewanie na swiat moj synek Oskar, urodzil sie w Berlinie w 29 tyg ciazy z waga 1570 g, 42 cm i dostal punktow 7/8/8 .Ciaz byla ksiazkowa zadnych dolegliwosci , podczas podrozy pekl mi pecherz plodowy i tak trafilam do kliniki w Berlinie - stracilam wieksza czesc wod lecz synkowi wystarczylo i bylo mu dobrze , chcieli mnie przetrzymac do 34 tyg lecz niestety po tyg przyplatala sie infekcja i zadecydowali o cc.
W szpitalu spedzilismy 37 dni - byly problemy z oddychaniem, wyproznianiem , sepsa , zoltaczka, anemia ....
Dzisiaj Oskar konczy 6 miesiecy (korygowanych 3, 5 miesiaca) wazy 8,5 kg i ma okolo 70 cm ...
 
Ostatnia edycja:
reklama
Wiesz mam taka nadzieje, z tym ,ze nie mieszkamy w polsce ani w Berlinie :p i nie mamy zadnych rehabilitacji-i co mnie troche martwi :/ wlasnie sie wybieramy do szpitala na usg serduszka - sprawdzic czy przewod botala sie zamknal ....
 
Musisz być dobrej myśli. Nie każdy wcześniak potrzebuje też rehabilitacji, to wszystko jest kwestią indywidualną. Poczytaj o rozwoju niemowląt, powinnaś łatwo zorientować się obserwując synka czy jego zachowania odbiegają od przyjętych norm. Mój synek (waga ur. 1105 g, 32 tc) ma mieć tylko kilka spotkań z rehabilitantem aby naprawić to, co popsuto w szpitalu kładąc go nagminnie na jednym boczku w inkubatorze. Niektóre donoszone dzieci moich koleżanek muszą więcej rzeczy "naprawiać" z rehabilitantem niż my tak więc sama widzisz, że to kwestia indywidualna dziecka.
 
Witaj Monia.
Napisz coś wiecej o swoim okruszku - jak się rozwija, jakie kontrole z jakimi rezultatami macie za sobą itd.
Wagę mały ma faktycznie powalającą:)
 
Wiec przewod jescze sie nie zamknal ;/ Kolejna wizyta za 6 miesiecy ....
Obecnie mieszkamy w Irandii a tutaj podhcodza bardzo lagodnie i mowia mi , ze na wszystko ma czas bo to wczesniak....Nikt go nie badal pod wzgledem napiecia miesniowego :/
Jestesmy pod specjalna opieka pediatryczna w szpitalu - mielismy usg glowki, oczka sprawdzone , na kolejnej wizycie bede naciskac o neurologa - moze mi sie uda....
Co do jego rozwoju to nie wiem zabardzo jak na to patrezc czy powinnam uzywac wieku korygowanego?? i porownywac z dziecmi 3, 5 misiecznymi??? Wagowo dogonil dzieci 6 misieczne ( ale waga to chyba najmniej wazna ) ogolnie jest pogodny , smieje sie, interesuje zabawakami , ssie palca, wsadza wszystko do buzi, glowke trzyma sztywno, juz dwa razy przewrocil sie z brzucha na plecy...
 
Monia, po pierwsze specjalistka od trudnych spraw irlandzko-szkocko-walijskich jest u nas Agawhite. Ona Ci wszystko wyłozy - do jakiego dżipies napisac a któremy pejdżerowi przywalić;-)
Mam nadzieję, że znasz zasady prawidłowej pielegnacji (taka rehabilitacja przy okazji), zwróć uwagę czy wzorzec obrotu na plecy jest dobry
 
reklama
Witaj Monia :-)
Ja też Monika i też mam synka Oskarka wcześniaka tyle tylko że urodzonego w 34tc. Mój Oskarek w ten piątek będzie kończyć roczek i waży 8200g i ma 69cm, więc Twój synek na prawdę pięknie się prezentuje :tak: Myślę że jak na wiek korygowany rozwija się bardzo dobrze, a nawet powiedziałabym że zaczyna trochę gonić rówieśników.

Super duży chłopak! Gratuluję takiego synka :-)
 
Ostatnia edycja:
Do góry