reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Oskar 29 tydz 1570 gr...

Monia, po pierwsze specjalistka od trudnych spraw irlandzko-szkocko-walijskich jest u nas Agawhite. Ona Ci wszystko wyłozy - do jakiego dżipies napisac a któremy pejdżerowi przywalić;-)
Mam nadzieję, że znasz zasady prawidłowej pielegnacji (taka rehabilitacja przy okazji), zwróć uwagę czy wzorzec obrotu na plecy jest dobry

OOO super napewno skorzystam z porad :D
hmmmm co do zasady prawidlowej pielgnacjii to nie bardzo rozumiem o co chodzi, w sumie moja sytuacja byla troche ciezka wiem , ze lepiej trafic nie moglam - Oskar urodzil sie w jednej z najlepszych kliniK w BERLINIE (najlepsza opieka dla wczesniaka - niemcy slyna z najlepszych lekarzy)ale z drugiej strony byla straszna bariera jezykowa ;/ ja niestety nie znam ani slowa po niemiecku :/ wiec za wiele wiedzy z tego szpitala nie wynioslam :(((
 
Ostatnia edycja:
reklama
Witaj Monia :-)
Ja też Monika i też mam synka Oskarka wcześniaka tyle tylko że urodzonego w 34tc. Mój Oskarek w ten piątek będzie kończyć roczek i waży 8200g i ma 69cm, więc Twój synek na prawdę pięknie się prezentuje :tak: Myślę że jak na wiek korygowany rozwija się bardzo dobrze, a nawet powiedziałabym że zaczyna trochę gonić rówieśników.

Super duży chłopak! Gratuluję takiego synka :-)

Witam imiennieczke :D Oskary fajne chlopaki co :-D moj czasami daje nam popalic :p
Mam kolezanke co urodzila kilka dni po mnie ( dziecko donoszone ) 2 misieca temu roznica miedzy nimi byla ogromna - teraz widze ze troche podgonil ale nadal daleko mu do rowiesniow ...
 
Witaj Monia :-) Spokojnie porównuj do wieku korygowanego :tak: z rozwojem ruchowym oczywiście, bo waga to u Was powalająca :szok: Moja ma 1,5 roku i waży ok 8kg ;-) i ma 76cm wzrostu. Taka pchełka mała:-)
 
Teraz to sie zastanawiam czy on za duzo nie wazy??? ale z drugiej strony jego tatus jest duzy 190 cm i ponad 100 kg :p
ja tez do malych osob nie naleze...

Oskar wlasnie przechodzi chorubsko , ma zawalone pluca -dostal antybiotyk , sterydy, syropy i inhalacje ...
mam nadzieje , ze mu to pomoze ... kaszel ma straszzny - jak u palacza :/

Dziewczyny mam pytanko czy ktoras z was wiec cos na temat tego przewodu botalla???
lekarze niby sa pozytywnie nastawieni mowia ze powinien sie jescze zamknac ale co jak sie nie zamknie???
operacja???
 
Hej.
Co do irlandzkiej służby zdrowia to aż tak dużego doświadczenia nie mam jak z tą w UK ale mentalność chyba podobna, choć warunki moim zdaniem lepsze tutaj.Teraz tak: jeśli jesteś pod opieką pediatryczną, robili usg główki to szczerze wątpię, żeby pokierowali was do neurologa. Zwłaszcza, że Oskarek jest w tak dobrym stanie. Oczywiście zawsze możesz się uprzeć i poprosić o odmowę na piśmie, łącznie z uzasadnieniem.
Możesz również prosić przynajmniej o to, żeby małego obejrzał rehabilitant. I tu bym naciskała (osobiście naciskałam aż wywalczyłam), również możesz prosić o uzasadnienie odmowy na piśmie.
Co do botalla. Jeśli dziecku nie przeszkadza, nie męczy się, dobrze oddycha itd. to faktycznie-bez paniki. Botall z tego co wiem, może się zamknąć samoistnie nawet i po pierwszym roku życia. Grunt, żeby do pierwszego przynajmniej się zmniejszył. Botalla można próbować zamknąć farmakologicznie czyli podając odpowiednie lekartswa, czasem nawet do 3 dawek, czasem podając inne lekarstwo. Operacyjnie to jeśli jest już taka konieczność albo kiedy zagraża życiu. Spokojnie :)
I dużo zdrówka dla Oskarka! :)
edit: do trzech serii, nie dawek
 
Ostatnia edycja:
Dzieki welkie agawhite :-) to czekamy mam nadzieje, ze sie zamknie :0
a co do sluzby zdrowia bede naciskac pediatre o neurologa i rehabilitanta jak sie nie uda to pojde prywatnie ...
 
No wlasnie :/ jest jescze prywatny szpital - widzialam , ze jest tam neurolog ...
najpierw bede dzialac u mojego pediatry ...mam pytanko na co powinnam zwrocic uwage z tym napieciem???
mlodemu napoczatku drzala nozka i brudka - powiedzieli , ze to nie niedojrzaly uklad nerowy - fakt przeszlo .
 
reklama
Do góry