reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Oskar 29 tydz 1570 gr...

Dziewczyny mam pytanko - Oskar ma juz 7,5 miesiaca i dalej sie nie przewraca (zrobil to wczesniej dwa razy - mysle , ze przypadkowo ) czy powinnam sie tym martwic?? czy poprostu dac mu czas.... ???
 
reklama
Witaj
Super masz syna :tak: waży i wygląda imponująco
Co do obrotów to chyba powinnaś zacząć je z nim ćwiczyć i starać się dostać do tego neurologa
Obrót najlepiej ćwiczyć kładąc dziecko na pleckach i pokazując mu zabawkę po czym przesuwasz zabawkę w jedną stronę aby mały chciał ją dosięgnąć i tym samym obracał się w strone zabawki, początkowo będziesz musiała mu pomagać aby doszło do obrotu, tzn łapiąc za udko pomóc przetoczyć mu miednicę;-)
Tak sie bawcie moze za kilka dni młody załapie.
Życze sukcesów
 
Dzieki :D
staram sie go stymulowac, na boczki juz sie sam przekreca ale na brzuch nie chce :/ a co gorsze to dzisiaj zaczal sie przekrecac z brzucha na plecy :/ chyba nie ta kolejnosc ....:/
Ogolnie sam sie podnosi do siadania jak tylko ma okazje i chce wstawac na nogi....
 
Jeśli sam chce siadać i w dodatku wstawac to według mnie nie masz powodu do obaw
po prostu turlanie z plecków na brzuch przyjdzie mu troszkę później
a z brzuszka na plecy to przeważnie dzieci prędzej załapują
 
Dzieki za odpowiedz.:)

Mam nadzieje , ze wkoncu zacznie sie sam obracac ... Jak lezy na boczku to wystarczy go tylko lekko popchac i ladnie sie przeklada na brzuch i probuje pelzac.... w styczniu lece do polski to wybiore sie prywatnie do neurologa i jakiegos rehablitanta...
 
Oskar wlasnie zaczal sie przewracac z brzucha na plecy :)
pelza i nie mozna go zostawic samego w pokoju :)
jestem szczesliwa bo juz zaczelam sie martwic :)
 
dzieki :)

poprawiam - przewrca sie z plecow na brzuch :)( we wczesniejszym poscie zle napisalam)

i musze sie pochwalic , ze dodzwonilam se do szpitala i wkoncu sobie o nas przpomnieli ... w styczniu wizyta u pediatry...
 
reklama
Monia to Oskar mistrz jest !!!!!!!!!!!!! I taki cudny!!!!
Waga fantazastyczna jaki cały malec..... Jeremek ma teraz 7 i pół miesiaca korygowany wiek to 5 misiecy przewraca sie na boczki siega po zabawki raz z jednej raz z drugiej strony ale o pełzaniu to on chyba jeszcze nie pomyslał nawet.... no martwie sie jak kazda mama ale jak mi mówia dziewczyny ze spokojnie ma czas to ja spokojnie sie martwie bez paniki :)
Jestem z uk i z perspektywy czau stwierdzam ze jestem bardzo zadowolnona- trafiłam na dobry szpital wspaniałych lekarzy i kompetentny personel.... w styczniu mam wizyte w klinice to dowiem sie wiecej o moim małym szczesciu...
Zdrowia życze i buzialki dla dzielnego Oskara(okazuje sie ze Oskary to wyjatkowi mężczyzni )
 
Ostatnia edycja:
Do góry