reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Problem z butami dla małej stópki

Dołączył(a)
14 Luty 2014
Postów
2
Miasto
Szczecin
Witam, mam problem z dostaniem butów dla mojej wcześniaczki ;) córcia ma stópki wielkości po 9,7 cm i chodzi już calkiem nieżle, więc trzeba jej zakupic buciki. Problem w tym, ze wszystkie buciki dla dzieci zaczynających chodzić są od rozmiaru 18 (11cm), więc szukam jakiejs firmy, ktora zrobi na zamowienie i co ważne nie maja to byc buty ortopedyczne... Moze ktoras z mam slyszala lub miala stycznosc z taka firma? Bede wdzieczna za podpowiedz
 
reklama
GosiaMi ja zamawiałam buciki u producenta....przy poradni ortopedycznej zawsze maja namiary na ortopedę. Ja mimo że córa była urodzona o czasie i w późniejszym czasie miała tylko koślawość kolan kupowałam jej takie bucki do dwóch latek. Buciki na zamówienie odradzam kupować na allegro...nóżka musi być profesjonalnie zmierzona- no chyba że kupujesz "gotowca" to spoko!
Buciki do biegania po podwórku kupowałam Bartek lub Ecco...ale nie wiem jak teraz ma się jakość w tych firmach bo córka ma ponad 10 lat.

Pozdrawiam :)
 
Gosia rozumiem Twoj problem, mialam identyczny chociaz coreczka nie jest wczesniakiem. Kiedy zaczela chodzic miala stopke 8 cm. Moja mama szukala w Polsce, ja tutaj w Anglii. Po prostu po domku biegala w skarpetkach a do wozka ubieralam jej butki z miekka podeszwa dla dziecka niechodzacego i nie wypuszczalam jej na chodzenie. Nie udalo mi sie przeskoczyc problemu, tym bardziej ze corka ma jeszcze bardzo wysokie podbicie. Rozmiary angielskie to bylo 2,5G - takich butow nie kupisz, ale mysle ze w tej chwili Twoja coreczka ma 3,5 wiec szukaj na ebay bo juz produkuja chociaz ciezko kupic z wyzsza kostka.
Teraz ma prawie dwa lata i nosi rozmiar 5, najwiecej stopa urosla podczas ubieglogorcznych wakacji.
 
butki dla dziecka i tak muszą byc odrobinę większe, 11cm to wcale nie jest za duża różnica, moje dzieci zawsze miały max 1,5cm większe buty niż ich nóżka i nigdy nie narzekaliśmy na problemy z chodzeniem itd. a nóżki maja zdrowe. zimowe buty tym bardziej powinny byc ciut większe bo jak są ciasne (idealnie dopasowane) to przecież zimno w stopy nawet dorosłemu.
 
Polecam ubranie buta większego proporcjonalnie o 15 % czyli jakieś dwa rozmiary i udanie się na długi wesoły spacer z bieganiem i podskokami wtedy dowiemy jak czuje się dziecko w butach większych o 1,5cm
Ja swoim kupuję większe o 0,5cm bo sama nie lubię chodzić w za dużych butach ;-)
 
NO i cud się stał i znalazłam butki na przypadkowo otwartej reklamie tu na forum ;) okazało się, że mają tam nawet rozmiar 15. Jak dla naszej małej to powinien być dobry rozmiar 17, czyli 10,4cm. Troszkę to więcej od jej stópki. Butki mam nadzieję takie jak trzeba, a jeśli nawet nie to możliwy będzie zwrot :) Przymierzyłam dziś małej buty Bartka po większych siostrach, rozmiar 18 co wg. Bartka daje 12cm, ale niestety chodziła jak "kot w butach". Dzięki za wszsytkie podpowiedzi, które okazały się też pomocne :)
Mała na co dzień chodzi w domu w skarpetkach z antypoślizgiem z silikonu i radzi sobie super, ale niestety skoro idzie wiosna to buty do chodzenia po dworze muszą byc, bo mała w wózku nie wysiedzi widząc jak jej siostry, które troszkę dłużej chodzą niż ona, będą chodzić a ona nie ;) tak więc zakup konieczny, mam nadzieję, że kolejne butki będą już po siostrach dobre, bo podwójne rozmairy lezą w szafiw prawie nieużywane ;)

Pozdrawiam ciepło i jeszcze raz dziękuję


 
Ostatnia edycja:
Tak się tu podpięłam, bo sama jestem wcześniakiem i też bardzo małe stopy i dłonie (nie jak na swój wiek). Tragicznie nie jest, ale po lekturze posta Autorki wątku nasuwa mi się pytanie - czy można stwierdzić że wcześniaki ogółem mają mniejsze stopy (w czasie swego wzrostu) niż dzieci urodzone w terminie? A może tak tylko uogólniam.
 
reklama
Jeżeli córka ma rozmiar już niemal 10cm a masz na oku model nieco większy powiedzmy tak 11cm to spokojnie można go kupić,zobaczysz jak szybko nóżka będzie rosła,kwestia może dwóch miesięcy albo i nawet mniej.
 
Do góry