reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Urodziłam w 23 tyg ciąży.

Słuchajcie nowa dobra wiadomość. Operacja Pauliki się przyjeła i jutro wraca na zasę. Co do tego ze Zaspa jest zla wiem sama po sobie bo na Zaspie dowiedzialam sie ze Paulinki mózg sie nie rozwija i ze na wylew 2 stopnia a komory sie powiekszaja a w Gdansku Glownym dowiedzialam sie i widzialam usg ze z mózgiem jest wszystko wpozadku rozwija sie prawidlowo i zadnego wylewu nie ma... jutro napisze co u Paulusi :) pozdrawiam i dziekuje ;)
 
reklama
Witaj Asiu Ciesze sie ze u Paulinki jest dobrze i teraz juz bedzie tylko lepiej...Ja tez urodzilam w 23tyg+1 coreczke ALEXANDRE 16 08 2010 Mala radzi sobie niezle jak narazie ominely nas operacje ,wylewy.....ale i tak sie o nia boje ,teraz dostaje kolejny juz antybiottyk niedawno zwalczyla infekcje i profilaktycznie nadal ma ten antybiotyk Jestem u niej codziennie i prawie ze kazdego dnia wyciagaja ja z inkubatora i daja mi ja na klatke piersiowa (jest to super uczucie)i tak razem "siedzimy "2 godz(moglabym ja tulic dluzej ale poprostu nie umiem dluzej wysiedziec)Dzis wazy 820g!!!
 
Słuchajcie nowa dobra wiadomość. Operacja Pauliki się przyjeła i jutro wraca na zasę. Co do tego ze Zaspa jest zla wiem sama po sobie bo na Zaspie dowiedzialam sie ze Paulinki mózg sie nie rozwija i ze na wylew 2 stopnia a komory sie powiekszaja a w Gdansku Glownym dowiedzialam sie i widzialam usg ze z mózgiem jest wszystko wpozadku rozwija sie prawidlowo i zadnego wylewu nie ma... jutro napisze co u Paulusi :) pozdrawiam i dziekuje ;)

No widzisz? Co szpital to inna wersja. Jak nas nastraszyli że Paulinka ma wylew IV stopnia i żyłam z tą informacją 10 tyg :no::wściekła/y: A w drugim szpitalu okazało się że II/III stopień :szok:
Mimo wszystko pytaj ich o każdą rzecz. No i czekamy na dalsze wieści. :-)
 
Witaj Asiu Ciesze sie ze u Paulinki jest dobrze i teraz juz bedzie tylko lepiej...Ja tez urodzilam w 23tyg+1 coreczke ALEXANDRE 16 08 2010 Mala radzi sobie niezle jak narazie ominely nas operacje ,wylewy.....ale i tak sie o nia boje ,teraz dostaje kolejny juz antybiottyk niedawno zwalczyla infekcje i profilaktycznie nadal ma ten antybiotyk Jestem u niej codziennie i prawie ze kazdego dnia wyciagaja ja z inkubatora i daja mi ja na klatke piersiowa (jest to super uczucie)i tak razem "siedzimy "2 godz(moglabym ja tulic dluzej ale poprostu nie umiem dluzej wysiedziec)Dzis wazy 820g!!!

Kochana, jak dobrze, że masz taką możliwość tulenia maluszka, popłakałam się bo mnie to ominęło, bo szpital nie praktykuje :-:)-:)-( Miałam córę na rękach w 10 tyg życia po raz pierwszy :-( Do dziś nie mogę się z tym pogodzić, że nie mogła poczuć mojej bliskości. Dużo siły dla was i też pisz, bo cieszy się człowiek jak czyta o takich dzielnych maluszkach a innym daje nadzieję :-)
 
Słuchajcie Paulinka wróciła na Zaspę. Jest duży problem. Ma martwice 2 paluszków u prawej rączki. Lekarze mówią, że na 99% te palce jej odpadną. Nie wiem co mam o tym myslec. Pomocy
 
Kurczę nie wiem co powiedzieć, nie spotkałam się z czymś takim. Nie mogę się dzisiaj na niczym skupić myślę tylko o twojej Paulince. Przytulak ode mnie.
 
Asiu-trzymam mocno kciuki i modle się za Paulinke.Jeżeli chodzi o paluszki,jeżeli faktycznie to martwica to chyba lepiej zeby je odjęli, bo to poważna sprawa.Może dojsc do gangreny i zakażenia.Przyczyna może byc albo jakas baktreia (zapytaj czy zrobili jej badania pod kątem gronkowca) albo niedotlenienie. Maleńka może mieć nierozwiięty jeszcze odpowiednio układ krwionośny i może krew nie dociera tak jak trzeba to tych skrajnych narządów.Męcz lekarzy pytaniami, nie daj się zbyc. Żądaj badań i pytaj o wyniki, niech wiedzą że Cie nie zbędą. trzymajcie się dziewczyny!
A co do fachowca, to według mnie najlepszym gruru jest Franiowamama...
 
reklama
Asiu kochana, będę się modliła o siłę dla Ciebie i za to, co najlepsze dla Paulinki.
Każda z nas, mam wcześniaczków, zna setki historii dzieci.. Dzieci, które powinny były umrzeć a przeżyły i są zdrowe lub mają niewielkie deficyty, takich, które powinny były wyjść bez trudu na prostą a...odeszły cichutko.. Teraz już wszystko zależy od woli życia Paulinki i od woli Boga.. Ty bądź silna, bo czeka Cię jeszcze dużo trudnych dni.

Do tego działu zagląda wiele bardzo mądrych, doświadczonych i życzliwych mam. Wylewaj tu swój strach, zal, wściekłość i niepewność..Inaczej zwariujesz.. I pytaj o wszystko, bo na pewno nie masz teraz czasu i sił bidulo, by poszukiwać informacji w sieci.
 
Do góry