reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wojtuś 23/24 hbd 600 gram 32 cm

wiola20121119

Fanka BB :)
Dołączył(a)
14 Grudzień 2012
Postów
1 362
Miasto
zach-pom
Witam 19 listopada przyszedł na świat nasz synek Wojtuś, prawie 4 miesiace za wcześnie. Za 3 dni skończy miesiac. Cały czas jest pod respiratorem, jest na 70-99 % tlenu, a saturacja sie waha. Do tej pory czekamy na kupkę, pojawiły się pęcherzyki powietrza w jelitach, ale w pieluszce nic nie ma. Miał juz 13 transfuzji krwi. Do tego wylewy III i IV stopnia. Raz jeden, jedyny pozwolili mi go kangurować, bardzo sie wtedy wyciszył. Ale cały czas ma drgawki, leki ma zmieniane co dwa dni, bo słabo na niego działają. W płuckach pojawiła sie torbiel, która cały czas rośnie. Wątroba sie zbuntowała i mały ma żółtaczke. Może któraś z Was była w podobnej sytuacji, może coś podpowiecie, na co mamy zwracać uwagę, co robić?
 
reklama
Wiola nie byłam w takiej sytuacji ale znajdziesz tu wiele mam, które mają takie lub inne doświadczenia. Wiele z tych historii zakończyło się pozytywnie!! Życzę Dużo siły i wierzę, że będzie dobrze, musi ;) i będzie!3mam kciuki za Wojtusia!!!
 
Wiola czy malutki jest karmiony mlekiem, czy pozajelitowo? Jesli mlekiem i nadal nie ma kupki a do tego cos zaczyna sie dziac z jelitkami i watroba uwazajcie na martwicze zapalenie jelit! Najlepiej zapytajcie sie lekarzy czy nie ma takiego podejrzenia. Im wczesniej wykryte tym wieksze szanse na wyleczenie.
 
Wioluś,tak bardzo mi przykro, że przechodzicie przez historię podobną do mojej, jeśli chodzi o jelitka nie potrafię pomoc, moja córeczka w 2 dobie miała kupkę, dostawała też do samego konca mleczko,u nas płucka zaczęły włóknieć...Jeśli chodzi o tlen u nas też były takie wahania.
 
reklama
Do góry