reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrzesień 2014:)

joani ale kod choroby a kod B to nie to samo. Mi L4 wystawił internista i powodem nie była ciąża tylko przeziębienie. Z resztą sama ciąża nie uprawnia do wystawienia L4, trzeba podać powód (np że jest zagrożona). Mnie lekarz zapytał czy ma wpisać kod B czy nie. A kadry muszą przecież wiedzieć czy w czasie zwolnienia mają naliczać wynagrodzania 100% czy 80 %
 
reklama
Joani nie zgadzam sie ze prymitywnie. Po prostu inaczej :) jak ktos jest przyzwyczajony do polskiego systemu to moze wydawac sie rzeczywiscie dziwne. Ja tu urodzilam dwojke dzieci i nie bylam nigdy w ciazy w Polsce dlatego nie mialam nigdy porownania i wszystko zawsze wydawalo mi sie ze jest w porzadku. Teraz z trzecia ciaza zagladam tu na forum i widze jak prowadzi sie ciaze w Polsce i mam jakies porownanie. I moze rzeczywiscie jest inaczej i sa duze roznice i komus kto jest do tego przyzwyczajony system z UK moze wydawac sie glupi. No ale miliony kobiet zachodzi tu w ciaze, prowadzi je takim systemem i rodzi zdrowe dzieci. Takze naprawde mysle ze to kwestia przyzwyczajenia i zycia w takim systemie.
 
Ok, bo są faktycznie 2 kody, tak teraz w googlach znalazlam. Czyli każdy chyba wpisuje litery A-E ale bez konkretnego numeru. Wszystko jasne.
 
To prawda, że zależy od przyzwyczajeń. Ale po tych wszystkich opowieściach, npp tego typu że dziecko urodziło się z problemem oddechowym a oni nic nie robią tylko czekają, czy samo sobie poradzi, bo to taka "naturalna" selekcja, to wierz, że ręce opadły mojej koleżance.Pewnie to nie tylko w UK sie zdarza... Masz szczęście, że wszystko jest ok i tego Ci życzę. A my w Polsce faktycznie jesteśmy przyzwyczajone do trochę innej opieki i nam wydaje się to dziwne. Ważne, żeby być dobrej myśli, bo to 99% sukcesu.
 
O matko, ale zachodu z tymi zwolnieniami ;-)

AAAaaa tam wszystko jest inne :) u nas się to zmieniło od kilku lat, że nie widać kodu choroby. Ja po opowieściach koleżanek z UK o prowadzeniu ciąży za głowę się łapałam, że taki kraj a tak prymitywnie podchodzi do ciąży. Nie zazdroszczę. Moje koleżanki w ciąży przyjeżdżały do Polski na badania, żeby się nie denerwować i być pewnymi, że wszystko jest ok. Więc teraz Cię rozumiem doskonale :-)

A ja powiem, ze wole taki sposob prowadzenia ciazy niz polski ;-) I wbrew pozorom nie jest on zly...
Bo tak naprawde jesli nie ma historii chorob czy dolegliwosci - to nie ma potrzeby odwiedzania ginekologa i robienia usg na kazdej wizycie...Wystarczy polozna, podstawowe badanie i usg. W koncu ciaza i porod to naturalna sprawa od wiekow ;-)

Ja prowadze tu 3 ciaze i jestem zadowolona... jedyne, co mnie motywuje zeby zrobic usg wczesniej (dlatego poprosilam mame,zeby mnie umowila) - to to,ze chcialabym juz powiedziec dzieciom (i chce im pokazac zdjecie z usg itp.)...

Oczywiscie jak ktos ma problemy - to nie znaczy, ze nie otrzyma fachowej opieki...Moja siostra np. jest w 25 tyg. ciazy - ale,ze ma nadcisnienie (miala tez przed ciaza), to ma opieke specjalistow i jest pod ich opieka od poczatku...spotkania co 2 tyg, badania, monitoring i usg wg potrzeb...
 
Dziewuszki a ja z innej beczki. Czy wy tez odkad zaszlyscie w ciaze mowicie przez sen? :p Moj maz mowi, ze straszna gadula ze mnie w nocy, ale ciezko mu cokolwiek zrozumiec :D nigdy wczesniej mi sie to nie przytrafilo :) moze to przez te zywe sny?? Hmmm
 
Joani no rzeczywiscie sytuacja tragiczna no ale tak jak sama piszesz takie sytuacje moga zdazyc sie wszedzie niestety. Duzo przeciez zalezy od tego na jakiego lekarza trafisz, jaka polozna, jaki szpital. Niestety wszedzie sie zdazaja durnie po prostu. Obysmy wszystkie takich ominely!! :)

Felicity ja tez jestem zadowolona :)
 
Dziewczyny dzien dobry:) co nadrobilam czytanie znowu duzo nowego :D

Maddlena gratuluje wizyty!:D

Dziewczyny 3mam kciuki za dzisiejsze!

Ja wg OM powinnam mieć finish ok. 20.09. ale wg USG 16.09., też jeszcze mi nie wpisywał lekarz, bo to wszystko jak w kalejdoskopie. Mam wizytę 20.02. wtedy powiedział, wszystko będzie bardziej widoczne i z konkretną datą.
Joani mamy wizyte w tym samym dniu:)

Na zwolnieniu ciążowym nie ma kodu choroby ale jest kod B czyli płatne 100 % czyli wiadomo że ciąża. Kadry muszą wiedzieć jak wyliczyć ci wynagrodzenie bo przecież pierwsze 30 dni płaci zakład pracu, później ZUS.
apropos ostatnio bylam w ZUS bo chcialam dostac zasw, okazalo sie , ze to sie zmienilo, teraz jak pracowca jest wiekszy niz 30 os to on placi wynagrodzenie caly czas z jakiegos funduszy przeznaczonego na skladki wlasnie, tez bylam zaskoczona.

To i tu się przywitam,
jestem już lipcówką 2012 a teraz mam termin na 27,09,2014. Domyślam się, że jesteście już dość zgraną grupą ale mam nadzieję, że będę mogła do Was dołączyć.
Miałam jedną wizytę 04,02 to był 6t5d i widziałam już serduszko, niestety przez krwiak mam kontrolę 18. Mam nadzieję, ze podobnie jak w pierwszej ciąży krwiak szybko się wchłonie.
Widzę, że piszecie o wadze u mnie teraz szybciej przybywa kg niż w pierwszej ciąży, oby ta tendencja się nie utrzymała bo wtedy miałam na plusie 20 kg.
Miłego dnia i pozdrawiam.
Witam! na pewno sie wchlonie!:)
Dziewuszki a ja z innej beczki. Czy wy tez odkad zaszlyscie w ciaze mowicie przez sen? :p Moj maz mowi, ze straszna gadula ze mnie w nocy, ale ciezko mu cokolwiek zrozumiec :D nigdy wczesniej mi sie to nie przytrafilo :) moze to przez te zywe sny?? Hmmm
to maz ma wesolo :D
ja to spie w dzien i w nocy wiec moze i gadam ale moj spi tak mocno ze nc nie slyszy :)

Milego popoludnia dziewczyny:)
 
reklama
Dziewczyny głupio mi pytać, ale wy też macie tak dużo białego śluzu?
W poprzednich ciążach trochę go było, ale teraz to dosłownie ze mnie on stale wycieka :szok:
 
Do góry