reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

co zrobic by dziecko zasypialo samo i nie budzilo sie w nocy?

Dołączył(a)
2 Marzec 2009
Postów
8
mam problem z moim 11 miesiecznym synkiem.od malutkiego do ok.5 miesiaca zycia usypial sam i spal cala noc.potem wszystko radykalnie sie zmienilo,usypial juz tylko przy cycku i nie przesypial nocek.wkoncu "wzielam sie za niego" i oduczylam ssania piersi-przestawiajac a butelke.synek zaczal przyesypiac noce jednak zasypial z butelka w buzi.teraz usypia juz tylko z butla i nie przesypia nocy.co robic?jestem sama i musze kiedys spac?synek spi 2 razy w dzien po 3 godziny,staram sie wtedy spac ale nie zawsze sie udaje.jak oduczyc go usypiania z butelka?przeciez musze mu mleko dawac a gdy nie lezy w lozeczku nie chce jesc mleka.pomocy...
 
reklama
"2 razy po 3 godziny" WAW! ja tez bym chciala, zeby moj synek tak spał w ciagu dnia:tak: Nawet nie wiem, co Ci doradzic. nasz Lewcio ma roczek i budzi się w nocy na jedzonko, nad ranem tez nieraz sie przebudzi i wtedy dajemy mu smoczka.

A jak czesto twoj synek budzi sie w nocy?
 
moj synek budzi sie raz w nocy,czasami zdarzy mu sie dwa razy,ale bardzo pozno chodzi spac bo o 22.35.ja jednak smoczka bym mu nie chciala dawac bo to wymykanie sie od jednego problemu do drugiego:(
 
Daj mu smoczek, zamiast butelki - będzie protestował, może być wręcz wściekły, ale już nadszedł czas, by nauczył się usypiac tak jak trzeba.
Potrzebujesz dużo samozaparcia, by go oduczyć złych nawyków.

Co do spania w dzień - mój mały jest w wieku Twojego dziecka i śpi po śniadaniu godzinę a potem w południe robi sobie drzemkę dwugodzinną. Zatem najwyraźniej Twój synek za dużo śpi w dzień, a w nocy nie ma chęci spać, bo jest wypoczęty.
Zajmij go czymś w ciągu dnia, niech śpi DO TRZECH GODZIN dziennie a nie sześć!

Trochę Ci to zajmie, ale efekty powinny być dla Ciebie korzystne :-)
 
Mysle, ze smoczek mu nie zaszkodzi. Szczegolnie jak podasz mu tylko w nocy:tak: Nic innego do głowy nie przychodzi:sorry2:
 
Witam! Ja mysle, ze 2 drzemki w ciagu dnia po 3 godziny dla roczniaka to naprawde za duzo. Moze maly nie moze wyszalec sie w ciagu dnia i dlatego budzi sie w nocy? Ja opracowalam plan spania Kuby juz od pierwszych dni jego zycia, nigdy nie spal ze mna. po kapieli OD RAZU jest kladziony do lozeczka, usypia naprawde roznie, w zaleznosci od tego jak intensywny mial dzien. czasem usypia w 15 minut, czasami nawet po godzinie. Oczywiscie - protesty zdarzaja sie teraz czesciej niz wczesniej (hmmm moj zbuntowany dwulatek!) NIE MA brania na rece, wyjmowania z lozka. zasada jest taka - jestes w lozku, nie musisz spac natychmiast, mozesz sie pobawic misiem, posiedziec jak nie chcesz lezec ale nie wolno wstawac, krzyczec itd. Mysle, ze warto wprowadzic takie zasady od samego poczatku i konsekwentnie je stosowac, to pozniej wchodzi w nawyk i niczym dziwnym nie jest. Radze tak naprawde, zeby nie ulegac dziecku, nie wyjmowac z lozeczka, jak to sie mowi - w koncu sie znudzi, zmeczy i usnie. Jesli chodzi o budzenie sie w nocy to mysle, ze lepsze jest podawanie smoczka. Doskonale rozumiem mamy, ktore marza o tym, zeby sie wyspac wreszcie:tak: Dawanie picia jest moim zdaniem nieodpowiednie. Dziecko nie powinno pic w nocy, chyba ze jest goraco i duszno,przede wszystki w lecie. Jesli juz - to tylko wode. Nie ma sensu mycie zebow przed spaniem jak dziecko potem pije herbatke, soczek, czy mleko.
 
Moim zdaniem problemem jst to ze mały spi za duzo w dzień- 2x po 3 h :szok: to prawie pół dnia przesypia,strasznie duzo.
Powinnaś ukrucić spanie w dzień.Po prostu budzić,niech spi 2x po 1,5h.Niech się wyszaleje w dzień a w nocy bedzie spał bo bedzie wymeczony.
 
Tez tak mysle! Pol dnia przespane ,tzn. 6 godzin do tego jak spi (powiedzmy) 8-9 godzin to sie uzbiera 14. Odliczajac jakis spacerek w wozku, zakupy, jedzenie, kapiel to ile zostaje na szalenstwa? Tak naprawde niewiele. Dziecko, tak jak dorosly - im ma bardziej aktywny dzien, tym lepiej sypia.
 
dzieki wielkie za porady:)przestawilam synka i maly spi dwa razy po 1,5lub 1 h i co zadziwiajace udalo mi sie go klasc spac o 20 i przesypia noc do 7 lub 8:):)ale nadal zasypia z butelka,ale z tym juz sobie jakos poradze,wkoncu jestem wyspana i maly ma wiecej czasu na zabawe:)dzieki wielkie.pomoglo:):)
 
reklama
dziewczynki kobiety pomocy!!!!!
nie daje se rady rodzicow nie mam ani bliskich i nikt nie umie mi pomoc a raczej nie ma takeij osoby.wiec moj maluch spi jak zabity od 20 do 3 4 w nocy jak zabity a od 4 zaczyna sie koszmar moja wina tez w tym jest bo nauczylam go zasypiac ponownie woda albo herbatka teraz jak juz nie hce mu dac herbaty ino smoczek to jest taki placz ze zwala z nog jak juz mu sie uda zasnac to za pol godziny to samo i tak do 6 7 bez picia ani rusz ani nie zasnie jak mam go oduczyc ??tego daje smoczek to jest ryk i to jeszce jaki! :(:)crazy: nie wiem jak tego zaprzestac pomozcie mi prosze:blink: probowalm go o 4 sama zostawic w lozeczku ze sei wyplaka i usnie no to raz usnal zezmecznia na 15 min i znow to samo zastanawialm sie moze on boi sie nocy sama juz nei wiem blagam czekam na dobre rady dziekuje:sorry2:
 
Do góry