reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

co zrobic by dziecko zasypialo samo i nie budzilo sie w nocy?

Kacha8 serdecznie Ci współczuję ponieważ mam taką samą sytuację. Mała budzi się w środku nocy i strasznie płacze. Nie chce ani jeść, ani pić biorę ja wtedy do siebie i zasypia jak aniołek ale to nie jest dobre rozwiązanie wiem o tym , nic innego nie pomaga. A jeszcze do niedawna zasypiała sama w łóżeczku i spała calutką noc:-(
 
reklama
hej.moze byc prawda ze twoj maly boi sie w nocy-zapal mu wiec male swiatelko w pokoiku,ale takie przy ktorym trudno czytac zeby go jeszcze bardziej nie rozbudzilo.twoj synek przesypia 6-7 godzin-tyle przesypia kazdy zdrowy niemowlak,moze powinnas mu dac cos bardziej sycacego przed pojsciem spac i oczywiscie dac mu duzo pic zanim go polozysz i nie zapomnij ze po piciu trzeba zmienic pampersa zeby maly mial sucho.spruboj moze pomoze.powodzenia
 
Może rzeczywiście kup małą lampke nocną aby nie było tak bardzo ciemno jak mały się przebudzi.My kupilismy taka małą lampkę 1Watową- do kontaktu-daje malutkie światełko stłumione,nie rozbudza dziecka, w widzisz co się dzieje w łóżeczku.Moja córcia spała przy takiej lampce bodajże chyba do 9mies,póxniej zauwazyłam że jak jest starsza lapka jej juz przeszkadza i juz jej nie zapalałam i ładnie spała po ciemku.Spróbuj,nakarm małego treściwie przed snem i daj mu pić.ja bym zrezygnowała z dawania picia w nocy.Moja córka nigdy nie dostawała picia w nocy uwazam że jest to niepotrzebne.Warto spróbować
 
Hej! Szkoda, ze nie napisalas w jakim wieku jest twoje dziecko, podejrzewam, ze nie ma jeszcze roku. Tak jak napisalam wczesniej-odradzam podawanie picia w nocy, bardzo trudno jest to potem zlikwidowac, trudniej niz smoczek ( z wyjatkiem sytuacji, kiedy maluch jest chory albo jest bardzo goraco czyli w lecie). Dziecko ktore mialo aktywny dzien, wybiegalo sie, wyszalalo, jest najedzone, jest mu cieplo i sucho, powinno przespac cla noc, jesli tak nie jest - cos nie gra i trzeba to wykryc. Moze spi za duzo w dzien? Moze ma malo aktywny dzien? Moze spedza za duzo czasu w wozku, zamiast pobiegac? Musisz sama sie zastanowic nad tym. W kazdym badz razie radze, zeby nie zrywac sie w nocy na jedno jekniecie, poczekac 2-3 minuty, moze to tylko przebudzenie i dziecko zaraz usnie, nie zapalac swiatla, mowic szeptem do niego, nie brac do swojego lozka. Powodzenia i gratulaje Ewelinie 102 :)
 
Ostatnia edycja:
bardzo dziekuje za rady jzu kupilam mala almpeczke dla dziecka i czekam az mi przysla a moj maly skonczyl 10miesiecy w maju ma jeden rok
a wlasnie z pieciem to juz i tak se przesralam sorki za wyrazenie
ale jak sie przebudzi w nocy to nie hce mu dac picia ino smoczek to od razu jest placz i chce piciu i wtedy usnie wiem moj blad ale ja nie wiedzilam prosze powiedzcie mi jak to teraaz zlikwidowac on ciagle ino chce pic a jescz jedno takie pytanko napisaliscie ze tresciwe jedzonko mu dac to co dawaliscie swoim pociechom bo ja mu djae grysik z krowim mlekiem dosc geste i zje 210 230 moze mi podpoeicie co moge mu dac innego na dobranoc dziekiuje jescze raz papa
 
Hej! W zyciu(nie obraz sie) nie pomyslalabym, zeby dziecku w tym wieku dac mleko krowie:dry:. Moj Kuba ma 2,5 roku i nadal daje mu modyfikowane Bebiko 4. Moze inny problem tu zaistnial, moze twoje dziecko zle sie czuje po mleku krowim, moze je boli brzuszek. Mleko krowie bardzo obciaza nerki dzieci do 3 roku zycia, jest ciezkostrawne i moze tu jest problem? Ja polecalabym poprostu kaszke z mlekiem modyfikowanym Bobovita, Hipp, Humana i inne, dzieci na ogol bardzo je lubia, maja przerozne smaki, mozna je udekorowac owocami, rodzynkami, dodac do nich platkow kukurydzianych.
 
zgadzam się z mamąkubusia-myslę też że na mleko krowie jest za wcześnie.ja daje Oliwce ma 1,5 roku na kolacje miseczke kaszki mlecz-ryżowej bobovita,jest tyle smaków że mozna wybierać i małą wytrzymuje bez jedzenia i picia do rana.nie mamy takich problemów.Ja na twoim miejscu zrezygnowałabym z tego mleka krowiego i poobserwuj.
 
ja mojemu synkowi tez daje kaszke mleczno ryzowa bobovita i dodaje owoce lub dostaje grysik z owocami HIPP-bardzo je lubi wiec zjada caly sloik.ja u mojego synka zauwazylam ze jesli wyjde z nim przed spaniem tak o 18 na spacer i jak wrocimy to daje mu grysik potem troche zabawy i spac -to mi lepiej przesypia noc(dluzej). ale do mleka daje wiecej wody niz jest na pudelku napisane zeby malemu sie pic nie chcialo.
 
reklama
Do góry