reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

dzieci i prace domowe

Zawsze gdy byłam mała to lubiłam pomagać rodzicom;) szczególnie mamie w kuchni i tacie w drobnych naprawach w domu;) pewnie dlatego potrafię dziś rozróżnić wszelkie klucze, śrubokręty i nakrętki;D bardzo ważne jest aby rozwijać w dzieciach poczucie obowiązku za młodu, można wiele rzeczy przekształcić w zabawę;)
 
reklama
W tym wieku to już trochę późno żeby uczyć dzieci powoli porządku. Obowiązków domowych uczymy dzieci o małego. Ważne, żebyś była konsekwentna w swoich wymaganiach. Przekonaj ich rozmową, wymień zalety i wady mieszkania w czystym zadbanym domu. Powiedz, że jak wyjadą np. na studia to nie będą mieli mamy, która zrobi wszystko za nich, a nowy współlokator może nie być zadowolony mieszkaniem z flejtuchem. Spróbuj zastosować niewielkie nagrody na początek, typu pochwały, wspólne wyjścia. Bądź konsekwentna, ustal zasady, na początek nie przytłocz ich ilością obowiązków, a jeśli nie wykonają poleceń muszą ponieść negatywne skutki, które wspólnie ustalicie. Powodzenia!
 
Odkąd cokolwiek może samodzielnie zrobić :) Wytrzeć czy umyć plastikową miseczkę, zetrzeć kurz z niskich półek, sprzątnąć zabawki. Moje dziecko ledwie zaczęło chodzić "pomagało" mi w porządkach. Na to nie jest za wcześnie :)
 
Trzeba zaczynać jak najwcześniej! Moja 5-letnia córka już odpowadała za porządek w swoim pokoju i miała swojego kwiatka w doniczce do opieki. A żeby była jakaś na groda, po porządkach w weekendy graliśmy w gry dla dzieci, zobaczcie ile ich jest Link do: Gry dla dzieci I tak córka nauczyła się, że fajnie jest zrobic porządek, żeby póxniej moc sobie przyjenie odpocząc ;)
 
Do góry