Poznaj inne nasze serwisy:
Strona 1 z 2 12 Ostatni
1. do 10. z 11
    Początkująca(y)
    Podziękowania / Polubienia

Domyślnie nauka literek i cyferek

hej, szukam pomocy dydaktycznych dla małego szkraba do nauki literek i cyferek, z czego korzystacie albo czy znacie jakieś ciekawe i zajmujące zabawki, pomoce dydaktyczne?

mama do kwadratu :) Avatar mata-kow

Domyślnie Odp: nauka literek i cyferek

U nas na początku napisałam kilka literek (pierwsze od imion najbliższej rodziny i m, t, b, d - od początków wyrazów mama, tata itd). Potem wydrukowałam cały alfabet i pociełam na literki, znalazłam jeszcze układankę drewniana w sklepie wszystko po 5 zł (podobna do tej ALFABET -DREWNIANE PUZZLE (1851863974) - Aukcje internetowe Allegro). Poza tym mamy kilka książek z alfabetem. Z literkami podobnie. Na spacerkach też można spotkac litery bądź cyfry, tak smao jak można liczyc płotki, drzewa itp. podobnie z kolorami nie trzeba wydawac masy pieniędzy, żeby dziecko bawiąc się uczyło

Początkująca(y)

pewnie ze nie trzeba wydawac jakichs niewiadomo jakich sum
    sa tanie ksiazeczki, sa niedrogie zestawy gotowe do nauki literek w stylu "Poznaje literki"
    a i jak mata napisala sama natura daje wiele rozwiazan
    rzuc okiem na taka gre na przyklad
    ADAMIGO - www.adamigo.com.pl | z misiem w literkowej krainie - zestaw edukacyjny

Fan(ka) Avatar Tygrysek1985

mata uczysz juz swoja 3 latke literek, z jakim efektem

Fan(ka)

także uważam, że dla malucha na początek najlepszą pomocą dydaktyczną są bliscy mu dorośli i świat. nie kupowałam niczego, bo i po co. dookoła tyle liter, napisów, cyfr, a z liczenia i czytania można zrobić doskonałą zabawę, choćby na spacerze. nieco inwencji tylko. czasem myślę, że producenci różnego badziewia wmówili nam rodzicom, że nasze dzieci najlepiej, a może tylko wtedy będą się rozwijać, gdy obłożymy je grami, programami komputerowymi, pomocami dydaktycznymi. pytanie po co. nieco naszego czasu i woli i efekty będą o wiele lepsze

no i w ogóle po co 3latkowi umieć czytać? spokojnie niech sobie poznaje świat, w tym litery i cyfry, wszystko przyjdzie z czasem, i niejako 'samo', jeśli będzie się zwracać uwagę w zabawie i codziennych czynnościach na to o co nam chodzi, a nie gdy siądzie się by dzieciaka uczyć tak w gruncie rzeczy abstrakcyjnych pojęć. poza tym na pewno czytając codziennie, przy okazji wskazując na na przykład ozdobne literki w książce na pewno osiągnie się zamierzony efekt i zachęci malucha do poznawania liter.

Mama Julki i Krzysia !!! Avatar Madzia_33

dziewczyny nie przesadzajcie jednak nauka maluchów.. bo jak pójda do przedszkola to sie beda nudzic.. Nic na siłe.. Mozna wprowadzac jak dziecko samo wykaze zainteresowanie..
    a fajna jest lsiązka basi badowskiej ""abecadło"" -chyba ma taki tytuł, duze literki i fajne wierszyki do każdej

w empiku albo na necie mozna dostac

Fan(ka) Avatar Tygrysek1985

madzia dzieki poszukam

Początkująca(y)

Hej ja rozpoczełam poszukiwania różnych stron właśnie z zabawami dla dzieci... z tych fajniejszych.. polecam:
    Nauka cyfr - Zadania dla Przedszkolaków - Edukole - Wirtualne Przedszkole
    Gry online
    Gry matematyczne. Gry dla dzieci, gry edukacyjne. Darmowe gry online. Ubieranki, kolorowanki dla dzieci - YUMMY.pl
    Edukacyjne gry i zabawy dla małych dzieci
    DUPLO Świat
    ps. dodatkowo na stronie lego duplo jest znowu konkurs polecam chociaż ostatnio nic nie wygrałam, to może tym razem się uda
    Podobno trzeba próbować...

Zdobywam przyjaciół:)

Mój Bartuś strasznie lubi babranie się i mazanie, frapują go rózne konsystencje i myślę że warto wykorzystać to do nauki pisania i czytania. CIekawiej niz tylko kartka i dlugopis. Można np. wykorzystać do tego mąkę:) TaTenTo radzi, bawi i poleca - portal rodzinny - TATENTO.PL

mama Oli i Zosi Avatar magda ciosek

Moja Ola literek nauczyła się z piankowych puzzli, miała jakieś 2,5 roku, bardzo długo to była jej ulubiona zabawa

Strona 1 z 2 12 Ostatni

Zasady pisania postów