reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

nauka literek i cyferek

Dołączył(a)
20 Wrzesień 2011
Postów
2
hej, szukam pomocy dydaktycznych dla małego szkraba do nauki literek i cyferek, z czego korzystacie albo czy znacie jakieś ciekawe i zajmujące zabawki, pomoce dydaktyczne?
 
reklama
U nas na początku napisałam kilka literek (pierwsze od imion najbliższej rodziny i m, t, b, d - od początków wyrazów mama, tata itd). Potem wydrukowałam cały alfabet i pociełam na literki, znalazłam jeszcze układankę drewniana w sklepie wszystko po 5 zł (podobna do tej ALFABET -DREWNIANE PUZZLE (1851863974) - Aukcje internetowe Allegro). Poza tym mamy kilka książek z alfabetem. Z literkami podobnie. Na spacerkach też można spotkac litery bądź cyfry, tak smao jak można liczyc płotki, drzewa itp. podobnie z kolorami :tak: nie trzeba wydawac masy pieniędzy, żeby dziecko bawiąc się uczyło ;-)
 
także uważam, że dla malucha na początek najlepszą pomocą dydaktyczną są bliscy mu dorośli i świat. nie kupowałam niczego, bo i po co. dookoła tyle liter, napisów, cyfr, a z liczenia i czytania można zrobić doskonałą zabawę, choćby na spacerze. nieco inwencji tylko. czasem myślę, że producenci różnego badziewia wmówili nam rodzicom, że nasze dzieci najlepiej, a może tylko wtedy będą się rozwijać, gdy obłożymy je grami, programami komputerowymi, pomocami dydaktycznymi. pytanie po co. nieco naszego czasu i woli i efekty będą o wiele lepsze;-)

no i w ogóle po co 3latkowi umieć czytać? spokojnie niech sobie poznaje świat, w tym litery i cyfry, wszystko przyjdzie z czasem, i niejako 'samo', jeśli będzie się zwracać uwagę w zabawie i codziennych czynnościach na to o co nam chodzi, a nie gdy siądzie się by dzieciaka uczyć tak w gruncie rzeczy abstrakcyjnych pojęć. poza tym na pewno czytając codziennie, przy okazji wskazując na na przykład ozdobne literki w książce na pewno osiągnie się zamierzony efekt i zachęci malucha do poznawania liter.
 
dziewczyny nie przesadzajcie jednak nauka maluchów.. bo jak pójda do przedszkola to sie beda nudzic.. Nic na siłe.. Mozna wprowadzac jak dziecko samo wykaze zainteresowanie..
a fajna jest lsiązka basi badowskiej ""abecadło"" -chyba ma taki tytuł, duze literki i fajne wierszyki do każdej

w empiku albo na necie mozna dostac
 
Hej ja rozpoczełam poszukiwania różnych stron właśnie z zabawami dla dzieci... z tych fajniejszych.. polecam:
Nauka cyfr - Zadania dla Przedszkolaków - Edukole - Wirtualne Przedszkole
Gry online
Gry matematyczne. Gry dla dzieci, gry edukacyjne. Darmowe gry online. Ubieranki, kolorowanki dla dzieci - YUMMY.pl
Edukacyjne gry i zabawy dla małych dzieci
DUPLO Świat
ps. dodatkowo na stronie lego duplo jest znowu konkurs polecam chociaż ostatnio nic nie wygrałam, to może tym razem się uda ;-)
Podobno trzeba próbować...
 
reklama
Do góry