reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Tadek- niejadek ;/

[FONT=Times New Roman, serif]Już widzę jak moja córka siedzi przy stole :( ciężko będzie, bo nigdy tego nie wprowadzaliśmy[/FONT]
 
reklama
[FONT=Times New Roman, serif]To może teraz jest czas na zmianę. Jeżeli córka nie będzie zainteresowana wspólnym posiłkiem, bo np. będzie oglądała bajki, zabierz
talerz po 30 minutach. Jeżeli zgłodnieje, wytłumacz, że pora posiłku się skończyła i musi poczekać na kolejną (nic się jej nie stanie).
[/FONT]

[FONT=Times New Roman, serif]Wyeliminuj z diety wszelkie słodycze i słodkie napoje- to dla dziecka jest jak posiłek.[/FONT]
 
[FONT=Times New Roman, serif]To w ogóle radzisz nie dawać nic słodkiego? Ja sama jako dorosła mam często ochotę na słodkie a co dopiero dziecko[/FONT]
 
[FONT=Times New Roman, serif]Możecie deser razem przygotowywać. Np. owocowy z bitą śmietaną. Co Ty na to?[/FONT]
 
Szczerze mówiąc z innej strony spojrzałam na mój problem i zaczynamy wdrażać w życie nowe zasady :) muszę przyznać, że niechęć do jedzenia mojego dziecka było spowodowane chyba również moją osobą. Chyba muszę się jeszcze dużo nauczyć w tym temacie
 
[FONT=Times New Roman, serif]Na rynku jest dużo literatury w tym temacie. Ze swojej strony mogę Ci polecić książkę Carlosa Gonzáleza „Moje dziecko nie chce jeść”. Autor przede wszystkim uspokaja zlęknionych rodziców, pomaga zrozumieć samego niejadka, pokazuje często nieświadome błędy popełniane przez rodziców. Daje wiele praktycznych porad z życia wziętych. Naprawdę polecam![/FONT]
 
Moj syn ma takie napady - albo je normalnie tzn to co nalezy, wtedy potrafi zjesc zupe z dokladka, normalne sniadanie, kolacje z nami, a czasami za caly dzien nie zje nawet porzadnej kanapki. Kiedys w tv sniadaniowej pediatra powiedzial dla mnie bardzo madre slowa, ze dziecko sie nie zaglodzi a najgorzej
Wtykac na sile, ja sama sie denerwuje a i dziecko niezadowolone. Z tym mlekiem tez cos jest, jak wypije wieczorej wiecej (kiedys wypil ponad pol litra) to na drugi dzien nie za bardzo za jedzeniem
 
reklama
Witam,


Może dziecko nie chce jeść, ponieważ przed posiłkiem przekąsiło coś słodkiego lub wypiło, wtedy dziecko nie będzie chciało jeść. Różnego typu przekąski, jeśli mają być podawane to lepiej po posiłku niż przed. Spróbuj trochę zmęczyć dziecko przed jedzeniem jakąś zabawą, aby chciała uzupełnić zapasy energii. Pamiętaj, że żołądek 2-latki jest malutki i nie należy podawać jej zbyt dużych porcji. Ważne jest, aby posiłki były podawane o regularnych porach, w ten sposób przyzwyczaisz żołądek dziecka do prawidłowego funkcjonowania. Jeśli maluch nie chce jeść np obiadu to zabierz posiłek i poczekaj na kolejną porę posiłku. Posiłki jedzcie razem, niech maluch bierze przykład z Ciebie. Jeśli nic nie pomaga i masz obawy możesz zasięgnąć porady lekarza.


Życzę powodzenia
 
Do góry