reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

becikowe z PZU

Dołączył(a)
8 Maj 2008
Postów
8
WitamCo roku płacilam ubezpieczenie szkolne do PZU, a teraz jestem w ciąży i na wrzesien mam termin porodu. Czy zwiazku z tym beda mi sie nalezec jakies pieniadze z PZU z powodu placenia tego ubezpieczenia szkolnego?? Prosze o odpowiedz
 
reklama
Dominiko, wszystko zależy od tego czy w pakiecie ubezpieczenia opcja taka została zawarta. Taki wybór mają kobiety w większości zakładów pracy. Dobrowolnie się ubezpieczając kobieta może wybrać pakiet z dodatkiem za urodzenie dziecka. Składki odprowadza się co miesiąc Natomiast z tego co mi wiadomo ubezpieczenie szkolne tego nie obejmuje, gdyż w szkołach płaci się tzw. ubezpieczenie NW(czyli od nieszczęśliwych wypadków) a opłaca się je raz w roku. Tak więc prawdopodobnie nie będziesz mogła otrzymać tego dodatku. Najlepiej jednak udać się do sekretariatu szkoły, tam udzielą ci wszystkich informacji w związku z twoim ubezpieczeniem.Pozdrawiam cię i życzę powodzenia
 
Dominika, becikowe dostaje się z MOPS-u a nie z PZU, a jeśli jesteś ubezpieczona szkolnie w PZU to idź do sekretariatu szkoły i zapytaj jakie pismo masz złożyć żeby dostać zapomogę, ja dostalam od Uniwersytetu 500zł jednorazowo, nie dużo, ale zawsze coś
 
tak ja dziuba pisze becikowe jest z mopsu, jedno ci przysluguje napewno a o drugi mozesz sie starac jesli zarobki ci nie przkrocza to dostaniesz i tak tez jest z rodzinnym.
 
Do góry