reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Angina w ciazy

Dołączył(a)
8 Kwiecień 2006
Postów
1
Czesc!

Na anginy choruje od trzech lat. W tym czasie stosowałam najróżniejsze antybiotyki (takie jak np. AUGMENTIN, DUOMOX), płukania gardła a ostatnio kuracje Rybomunylem (przez pół roku miałam spokój). Teraz anginy ropne znów powróciły, jednak poza ropniem na lewym migdale nie ma zadnych innych objawów choroby (osłabienia, gorączki, kataru, kaszlu). Problem jest bardzo poważny, bo jestem w czwartym miesiącu ciąży!!!!! PROSZĘ O POMOC i odpowiedź na mój adres e-mailowy.

Pozdrawiam,
Marmaris
 
reklama
Płucz gardło roztworem soli kuchennej z wodą (łyżka wody na 3/4 szklanki wody) albo roztworem jodyny z wodą - w aptece można kupić Septosan - bardzo skuteczny, mnie pomógł przy ostatniej anginie - albo Tantum Verde płyn - zeszły mi po nim czopy.
Poza tym zrób wymaz z gardła (teraz, póki masz stan zapalny) i antybiogram.. może powinnaś sie także zstanowić nad wycięciem migdałów?
 
Wyciecie migdalow, albo co innego. Ja po raz ostatni trafilam z angina w maju zeszlego roku do zupelnie innego lekarza niz wczesniej. Przez trzy lata chorowalam bez przerwy co dwa - trzy miesiace na zapalenie oskrzeli, krtani, angine itd, wszystko, co zwiazane z drogami oddechowymi. Okazalo sie u innego lekarza w koncu, ze mam gronkowca i ze to od niego to wszystko, a bralam zawsze te same antybiotyki, a ktorych i Ty pisalas. Tym razem dostalam inne (nie pamietam nazwy, nawet nie mam opakowania, zeby Ci powiedziec jakie) - takie specjalne, za ktore zaplacilam dwa czy trzy razy drozej, bralam je tylko trzy dni, ale od tej pory nie choruje. Miewam przeziebienia i to wszystko. Powinnas zrobic sbie wymaz, bo tylko przy wymazie mozna zorientowac sie, co wywoluje te anginy. No i fakt, mozesz miec wadliwe migdalki, wtedy sie wycina i jest ok potem.

Pozdrawiam
 
No antybiotyk to juz ostatecznosc.Pracuje w aptece i czesto sie borykam z dylematem chorych mamusiek.Jste tak niewiele rzeczy ktore moga zazywac.Z lekow to pewna akceptacje ma tantum verde.

Powodzenia w walce z tymi paskudnymi chorobskami
 
Mnie boli gardlo po lewej stronie.to takie uczucie jak bym zjadla szklo a martwie sie bo jestem w 16 tygodniu ciazy czy moze to byc niebezpieczne dla dzidziusia?co robic zeby infekcja sie dalej nie rozwinela?
 
Na angine wg mnie najlepszy jest duomox,tym bardziej w ciazy,nie uczula,ani nie uszkadza plodu,naprawde bezpieczny,mozna go stosowac bez obaw. Sama uzywalam w ciazy :)
 
radze wyleczyc dlatego ze ja tez zachorowalam i nie wyleczylam potem wrocilo i przez to dziecko mialo przed urodzeniem problemy z rytmem serca a i przez to robili cc ale teraz jets na dobrej drodze corka brala lek od serca pzrez 8 msc i w miare dobrze :-)
 
reklama
Oj,to faktycznie nieciekawa historia. Ja tez uwazam ze im szybciej sie z takimi objawami pojdziedo lekarza tym lepiej. No ale z drugiej strony kolejny antybiotyk to morderstwo.
 
Do góry