reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

brak okresu, stres, dziwny kolor uplawow

ins

Dołączył(a)
18 Czerwiec 2006
Postów
3
witam serdecznie wszystkich,

chodzi o moja dziewczyna zaczynam sie o nia martwic namawialem ja do wizyty u ginekologa ale caly czas powtarza ze nie ma teraz czasu...no wiec 5 dni przed okresem zauwazyla wydzielanie sie uplawow koloru brazowego trwalo to tylko jeden dzien, okres mial przyjsc za 5 dni, nie pojawil sie natomiast znowu zaczely wydzielac sie uplawy koloru brazowego i trwalo to ok 4-5 dni, po wspomnianych 5 dniach uplawy przestaly sie wydzielac natomiast okres dalej sie nie pojawil obecnie jest juz 17 dzien bez okresu, wspomne jeszcze tylko ze moja dziewczyna bardzo czesto sie stresuje okres tez nie raz sie jej przesuwal czesto bywalo ze co miesiac bylo inaczej raz co 28 raz co 24 raz nawet 42 dni, obecnie tez narazona jest na wielki stres i widze po niej ze wszystkim sie przejmuje i martwi (sesja zaliczenia egzaminy, kradziez, etc), jakis rok temu okres spoznial sie jej 16 dni i ginekolog przepisal jej lutein po zarzyciu kilku tabletek okres pojawil sie obecnie bierze luteine od ok 4-6 dni i powiekszyly sie jej piersi oraz bola ja sutki, o ciazy chyba nie mam mowy (przynajmniej taka mam nadzieje) od ostatniego okesu wspolzylismy tylko raz i byl to dzien zaraz po ostatnim okresie (dzien nieplodny?) zabezpieczylismy sie (prezerwatywa) oraz byl to stosunek przerywany (mimo prezerwatywy), co to moze byc najbardziej zastanawiaja mnie te brazowe uplawy mimo ze juz sie nie wydzielaja ? martwie sie o nia czy slusznie? powinna isc do ginekologo czy to wszystko to wynik ogromnego stresu jaki teraz prezywa ?
 
reklama
Zdaje się niestety musi znaleźć czas na wizytę u ginekologa, trudno tu wyrokowac czy to stres, bo napewno on ma znaczenie, ale nie można tym tłumaczyć wszystkiego.
Wydaje mi się, że nieregularny okres może wynikac z wahań hormonalnych i napewno nie zaszkodzi zrobić badania na poziom hormonów. A dziwne upławy mogą świadczyć o różnych rzeczach - na przykład o jakimś zakażeniu. Bez wizyty u gina się wtedy nie obejdzie, więc im prędzej tym lepiej. Powiększone piersi mogą świadczyć o ciąży, ale nie muszą, może to być właśnie wynik jakichś zaburzeń hormonalnych.

pozdrawiam
nikita
 
teoretycznie to nieplodny, ale w praktyce takowych nie ma ;D

ale z tego, co piszesz /prezerwatywa, przerywany stosunek/ szanse na ciaze chyba macie nikle?

dziwie sie tylko twojej dziewczynie, ze jej to nie niepokoi! brazowe uplawy jak mi sie wydaje moga wskazywac na podbarwienie ich krwia, a takie objawy raczej nie sa normalne. nikita ma racje - wyslij ja do lekarza! coz z tego, ze sesja? na ginekologa czasu nie trzeba wiele, a jak chce sie uczyc to moze jadac do lekarza, jesli jest koniecznosc dojazdu, lub na poczekalni.
 
no wlasnie ciaze jesty wykluczona, juz mi obiecala ze pojdzie nawet jesli okres przyjdzie a czuje jakby sie zblizal wiec troche sie uspokoilem, dziekuje za odpowiedzi
 
ins pisze:
a takie np zakazenie moze byc przyczyna zatrzymanai okresu ? czy dzien po okresie jest dniem nieplodnym ?
- jeszcze dorzucę trzy grosze - samo zakażenie nie zatrzyma raczej okresu, dlatego pisałam, że mogą być jakieś sprawy hormonalne. A czy dzień po okresie jest niepłodny - tego nie wie nikt, jeśli chodzi o Twoją dziewczynę, bo jeżeli ma tak nieregularne okresy, to trudno mówić o jakichś płodnych czy niepłodnych dniach. Kiedy płodne a kiedy niepłodne to możemy mówić przy regularnych okresach, a i tak nie ma tu pewności, bo naprzykład zwykły wyjazd na wakacje może to zmienić (to nie mój wymysł, tylko opinia lekarzy ). Ale skoro się zabezpieczyliście, to raczej ciąża wątpliwa. A Twoja dziewczyna napewno będzie spokojniejsza na egzaminach, jeśli przynajmniej ten jeden problem będzie miała z głowy, bo pewnie się okaże, ze proste leczenie załatwi problem.


pozdrawiam
i powodzenia na egzaminie dla Twojej dziewczyny ;)

nikita
 
Aż się nie chce wierzyć że w dzisiejszych czasach młode kobiety trzeba wyganiać siłą do ginekolga. Dla mnie to taka sama wizyta jak dentysta czy inny specjalista. W tej sytuacji to nie barzdzo jest o czym pisać bo nikt telepatycznie nie stwierdzi czy to ciąża czy jakieś bakterie.
Do ginekologa dobrego nie pierwszego lepszego z przychodni (chyba że ten jest dobrym specjalistą).
 
Hej
Co do koloru upławów to aj dosc czesto mam brązowate ale kiedys lekarz mi powiedział że to jest podobno oczyszczanie po okresie i przygotowanie przed okresem ja mam te upławy tak mniejwięcej dzien przed okresem a czasem i nawet 10 min przed i po okresie mam tak około dnia góra dwóch to teraz niewiem czy sie martwic ale ide 15tego do gina to zapytam innego :confused: bo sama niewiem co teraz myslec
 
reklama
Do góry