reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Co moge jesc podczas karmienia piersia

Hej Gosiu dziekuje za doradzenie malutka tylko na piersi trzymam i jest duzo lepiej:-) najwidoczniej namieszalam jej tym brzuszku koperkiem plantexem i glukoza i dlatego ciezzko bylo:zawstydzona/y: człowiek uczy sie na wlasnych błedach:blink: a z kupka jest roznie robi czasem 1 czasem 2-3 dziennie ale czasem musze jej pomoz a czasem zrobi sama nawet nie wiem kiedy:-D Pozdrawiam Cię Serdecznie;-)
 
reklama
fajnie że jest lepiej :tak: co do kupki jak jest 1 dziennie lub jedna na 2 dni to sie nie przejmuj widocznie mała dobrze trawi twój pokarm :tak:

moja za to robiła co karmienie :rofl2:
 
Powiem Ci ze ci zazdroszcze tych czestych kupek bo moja robi z trudem i najczesciej sie konczy tym ze musze jej pomoc <obawiam sie ze malutka sie przyzwyczaiła do mojej pomocy> dzis w nocy ja budzila co 1.5godz i stekała i nic dawalam jej piers i szla spac dalej i rankiem oczywiscie jak juz wspomnialam z moja pomoca zrobila kupke. co mi radzisz Gosiu?? :-( Pozdrawiam:)
 
może spróbuj ty coś jeść po czym mała będzie mieć lżejsze kupki :confused: bo to też ma znaczenie:tak: możesz zajadać np śliwki suszone albo deserek ze śliwek taki dla dzieci jak ty zjesz to się nic nie stanie , gruszki no i dużo warzyw takie co nie będą powodować boleści brzuszka u dziecka:tak:a zrezygnuj z czekolady i tego po czym może dziecko mieć zatwardzenie:tak:

a jak nie pomoże to idz do pediatry może coś przepisze ci odpowiedniego:tak: ale nie pomagaj małej ona musi sama się nauczyć po kilku kupkach załapie :tak:a tak narobisz sobie jeszcze gorszych problemów :sorry2:
 
czyli jak ona sie budzi i steka i wreszcie zaczyna plakac to nie pomagac jej tylko dac cycusia ?? Wiesz najgorsze jest to ze rano nieraz zrobi a na wieczor juz nie i w nocy ja ta kupka budzi co 1.5godz . ze slodyczy nie jem nic co jem to ryz z jogurtem truskawkowym serki danio waniliowe kanaki z filetem z indyka lub serem zółtym tez jem serki topione smietankowe , jabłka, pije sok jablkowy i cherbate, codziennie sobie gotuje udko z kurczaka i robie sobie troszke rosołku. no i to chyba tyle tak ze mysle ze nie przez moje jedzienie ma problem z ta kupka. Masz racje jesli dalej bedzie sie meczyc to moze jutro pojade do pani pediatry i moze cos mi poradzi . :-(OBY
 
może ryż działa na nią zatwardzająco a jesz go codziennie :confused:weź sobie dołóż do dietki śliwki i zobacz jak będzie :tak:
a w dzień co ile ci się budzi :confused:
może w nocy po prostu chce cyca a nie kupkę :confused:
 
To jakie sobie te sliwki kupic i co z nich robic?? Gosiu w dzien roznie nieraz od 7 do 13ej nie spi a czasem np. w niedziele przespala prawie cala . a jak juz usnie to spi tak kolo 1.5 godz w ciagu dnia ma wszczegolnosci popoludniu ze jak usnie kolo 13ej to potrafi spac do 16.30 tak ze roznie nie ma stalych godz spania :-( z tego co widze to brzuszek jako brzuszek ja nie boli tylko jak probuje ta kupke robic to sie zlosci i popłakuje troszke al;e wtedy ja biore do cycusia i jest spokojna :tak: kurcze choc zeby mi ta noc jako tako przesypiala nie mam sposobu probujemy sie wyprozniac na noc po kapieli ale nic:-( dzis kolo 11 zrobila troszke i pewnie znow mi sie nie uda zrobic na noc... ryz jadlam moze 2razy w tamtym tygodniu w srode i w niedziele przedwczoraj
 
nie musi codziennie robić kupek - nawet jak kilka dni nie robi, to nic się nie dzieje
rzeczywiście ryż może powodować zaparcia i gazy
może ona się męczy od gazów? kładź ją częściej na brzuszku i noś do odbicia
a w nocy jak się budzi i płacze to pewnie chce cyca
śliwki suszone jedz sobie - ale tez nie dużo
za dużo nabiału nie jedz na początku, może nie toleruje mleka?
acha - i jak pijesz już sok jabłkowy - to lepiej rozcieńczaj wodą - lepszy byłby kompot własnej roboty
 
Isia kup sobie suszone lub w słoiczku deserek dla dzieci :tak: tak sobie zajadaj co kilka dni jeśli mała ma twarde kupki:tak:

weź spróbuj dziś czy jutro jej dawać w nocy cyca i jej nie pomagaj przy kupce i zobaczysz czy ona umie a dopiero trenuje robienie kupki ;-) czy to zaparcia a kupki jakie są bardzo twarde czy normalne :confused:
bo jak normalne to ona raczej nie ma problemu z zatwardzeniem a poprostu dzieci tak mają że się krzywią i czasem popłakują bo to jej początki :tak:

ale jakby ci mocno płakała to weź jej nóżki leciutko podkurcz do brzuszka może wtedy jej łatwiej będzie zrobić :tak:
 
reklama
Gazy to ona ma straszne caly czas purka... a kupka jest nie taka wodnista tylko troszke gestsza. slyszalam ze koperek wloski dziala na dziecko ze moze miec zatwardzenie i miec problem z oddaniem kupki wiec kolezanka polecila mi herbatke rumiankowa hippa... Cała noc przede mna jutro napisze jak nam poszło:rofl2:
 
Do góry