reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

kaszel w ciazy

netgirl

AapMeriJaanLijiyea..
Dołączył(a)
22 Marzec 2008
Postów
504
Miasto
Ateny
witam, przejzalam cale forum chyba i nigdzie nie znalazlam, mam okropny kaszel a jestem w 8 miesiacu, zagraza on dzidzi?? :-(
 
reklama
Ja jestem w 7 tygodniu ciąży i ostatnio też męczyło mnie okropne przeziębienie i kaszel. Powiedzialam o tym mojej gin i ona zaleciła mi Oscillococinum i syropek Bioaron C. Są to leki homeopatyczne i nie zagrażają Maleństwu.
A jeśli chodzi o zagrożenie dla dziciątka to nie masz się czym martwić. Lecz kaszel domowymi sposobami i dużo odpoczywaj, a wszystko będzie ok.

Pozdrawiam serdecznie Ciebie i Dzidzie i życzę zdrówka dla Was obojga:)
 
może pomoże Tartephedreel N (bierze sie po 10 kropli 2-3 razy
dziennie to homeo wiec łagodne i można stosować w ciąży bez recepty)
 
Dziewczyny, przerażające jest trochę, jak dziewczyna, która miała kaszel w I trymestrze uspokaja taką, co ma kaszel w 8 m-cu, tylko na podstawie własnego doświadczenia! Otóż ostry kaszel w 8 m-cu jest jak najbardziej NIEBEZPIECZNY!!! Taki kaszel może powodować skurcze macicy i w konsekwencji przedwczesny poród! Także nie ma się co uspokajać, tylko jak najszybciej powiadomić swojego gina i zasięgnąć porady, jak walczyć z takim kaszlem!
 
Ja taki kaszel miałam w pierwszym trymestrze, też próbowałam lekami homeopatycznymi i domowymi sposobami ale jednak nic nie pomagało. Poszłam do lekarza okazało się że to zapalenie tchawicy i może się przerodzić w coś gorszego. Pomimo, że lekarz się trochę bał dał mi dosyć silne leki, uzasadniając to w ten sposób, że silny kaszel może bardzo zaszkodzić ciąży. Dokładnie chodziło mu o te wstrzący i "narywania" brzuchem w czasie ataku kaszlu. Ja na Twoim miejscu poszłabym do lekarza.
 
Ja na ciążowy kaszel polecałabym *spam*. To naturalny syrop. Miałabym pewność, ze nie zaszkodzi dziecku.
 
reklama
Do góry