reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

naturalne metody leczenia grzybicy paznokci w ciazy?

Dołączył(a)
17 Maj 2011
Postów
1
Witajcie,

Niestety nie udalo mi sie wyleczyc grzybicy paznokci przed ciaza.
Odstawilam silne leki, niemniej to bardzo uporczywy problem, boje sie ze w czasie ciazy moze byc zagrozeniem dla plodu , badz przeniesie sie na moje nowe paznokcie.
Przerzucilam sporo stron w internecie i znalazlam informacje o kilku naturalnych metodach leczenia tego problemu:
- oklady z propolisu, propolis przykleja sie do plytki zainfekowanych paznokci i zmienia na nowy codziennie
- moczenie nog w wodzie z dodatkiem octu
- smarowanie zainfekowanych plytek paznokci czosnkiem

Niestety nie mam mozliwosci skonsultowania tych metod z dobrym lekarzem.
MIeszkam w UK, a tu medycyna ma na celu zapobieganie smierci, a nie leczenie,
Dwoch lekarzy ktorych prosilam o konsultacje w sprawie grzybicy zasugerowalo, ze to problem natury estetyczno- kosmetycznej, bez wplywu na zdrowie i poradzilo mi malowanie paznokci w jakims gustownym kolorze....

Moze ktos z Was zmagal sie z grzybca paznokci w czasie ciazy, badz moglby zapytac swojego ginekologa czy stosowanie jakiejkolwiek z powyzsze naturalnych metod jest bezpieczne dla plodu

serdecznie pozdrawiam

Ktoska

waFSp1.png
 
Ostatnia edycja:
reklama
Jeżeli ktoś, może przesłać Ci z Polski maść CLOTRIMAZOL to możesz spróbować, jest bez recepty ( globulki na recepte), chyba że coś sie zmieniło. Mnie rok temu pani w aptece sprzedała przed wyjazdem na wakacje zamiast Lamisilatu, powiedziała, że jest mocniejszy i ma szersze spectrum działania...ostatnio na paluchu zauważyłam dziwnie zrogowaciałą plamkę na skórze, smarowałam i zeszło, ale trochę to zajęło :-) Maść stosowana miejscowo nie powinna zaszkodzić dzidzi :-)
 
podobno olejek herbaciany (z drzewa herbacianego) daje dobre efekty, stosowałam okazjonalnie ale nie na grzybicę tylko profilaktycznie, więc nie potwierdzę działania własnym przykładem
 
Ja szczerze polecam krem przeciwgrzybiczy oliprox i lakier-żel przeznaczony tylko do paznokci, tej samej firmy. Są to produkty dostępne tylko w aptekach, hypoalergiczne, może dostaniesz je gdzieś w UK. Cene mają przystępną, a przy tym naprawdę leczą problemy z grzybicą stóp i paznokci.
 
podobno olejek herbaciany (z drzewa herbacianego) daje dobre efekty, stosowałam okazjonalnie ale nie na grzybicę tylko profilaktycznie, więc nie potwierdzę działania własnym przykładem

Racja! Ma działanie antygrzybiczne, antywirusowe i antybakteryjne. Używam tylko tego na opryszczkę, ale na grzybicę też działa. W aptece po jakieś 7-8pln. Polecam też olejek z oregano, ma podobne działanie.
 
Do góry