reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Niska temperatura ciała

agakr2

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
29 Sierpień 2007
Postów
53
Miasto
Poznań
Zawsze miałam normalną temperaturę, 36,6. Od porodu się to zmieniło... Moja "normalna" temperatura to średnio około 35,5. Dziś na przykład mam 35,3:szok:. Zastanawiam się czym to może być spowodowane:confused: Czy któraś z Was też tak miała lub nadal ma?
Zaznaczam, że czuję się ogólnie dobrze, nie mam zawrotów głowy ani nic z tych rzeczy. I wyspana też raczej jestem. Myślałam początkowo, że to z przemęczenia i niewyspania, ale teraz zmęczona nie jestem a temperatura nadal strasznie niska:-(.
 
reklama
JA mam taka niska temperature (okolo 35,2). Tylko ze u mnie to jest spowodowane notorycznym zmeczeniem i niewyspaniem. Z tego co wiem to nasz organizm dosc dlugo regeneruje sie po np. nieprzespanych nocach, wiec ta niska temperatura moze sie jeszcze przez jakis czas utrzymywac. No ale to sa tylko moje przypuszczenia.
 
witam,pisze pierwszy raz gdyz mam taki maly problem.jestem w 31 tygodniu ciazy i ostatnio od paru dni moja temperatura ciala wynosi 36,0 niewiem co moze byc tego powodem,moze powinnam zglosic sie do lekarza.pozdrawiam
 
Witam :-)

ponawiam wątek ponieważ mnie też dotyczy a dawno tu nikt nie zaglądał

Od kilku dni moja temperatura ciała jest na poziomie 35 do 36 stopni. Czy wy też tak macie?:szok:
 
Ja też tak miałam - ale kontrolnie możecie iść do lekarza, bo to w sumie nie jest jakaś norma. A kiedy mierzysz temperaturę, bo jeśli rano to trzeba wziąć na poprawkę, że w nocy każdy ma niższą temperaturę;-).
 
Ja też się przyłączam do pytania. Kupiłam termometr elektroniczny dla malucha i sobie go testowałam i za każdym razem wychodziło 35,2; 35,5; 34,8 itp i myslałam że jest zepsuty, a dziś mierzę moim starym rtęciowym i to samo mi pokazuje, a mężowi dobra temp wychodzi, czyli to nie jest wina termometru. Mierzyłam po południu i wieczorem.
 
Ja mam to samo, od dwóch dni mam 36,1, niezależnie czy mierzę rano czy wieczorem. Jestem w 36 tyg i od paru dni brak mi energii na cokolwiek.
Całe 8 miesięcy czułam się bardzo dobrze, "latałam" pełna energii, robiłam wszystko, a teraz nie mam siły na nic, na wyjście na spacer, do sklepu, poprostu nic mi się nie chce. Nie wiem jaką temperaturę miałam wcześniej, bo zmierzyłam sobie ją po raz pierwszy w ciąży, ale tak niska to chyba nie jest normalne???
 
Masz jakieś objawy kliniczne: osłabienie? apatia? brak apetytu? nadmierna senność?

Jeżeli nie obserwujesz u siebie tego typu objawów i czujesz się w pełni zdrowia, nie należy przejmować się zbytnio ta niższą temperaturą. Wystarczy jeżeli będziesz zwracała baczniejszą uwagę na stan swojego zdrowia.
Jeżeli jednak czujesz się nie za dobrze, należy udać się do lekarza rodzinnego i wykonać podstawowe badania laboratoryjne: morfologię, badania biochemiczne krwi i moczu.
Wśród schorzeń, które mogą być przyczyną obniżonej temperatury ciała zalicza się: niedokrwistość, zaburzenia endokrynologiczne, niedoczynność tarczycy. Jednak rozpoznanie może postawić lekarz po dokładnym zbadaniu i wykonaniu dodatkowych badań, dlatego radzę udać się po poradę do swojego lekarza. pamiętaj że jesteś po porodzie wiec twój układ hormonalny wraca do normy to może być przyczyną niższej temp ciała.
Moja mama ma zazwyczaj temp 35,6-36 a gorączka u niej to już 37,2. Taka jej uroda. Bardziej denerwowałbym się gorączką niż temp 35,6. PZDR!
 
reklama
moja bratowa ma naturalnie temperaturę ciała coś koło 35 stopni i jak ma taka naszą standardową to jest naprawdę już poważnie chora. Może faktycznie Twój organizm obniżył "parametry" na czas rekonwalescencji po ciąży...
 
Do góry