reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Suche oko

Kilka rad ode mnie

Poczytajcie sobie o ćwiczeniach na oczy. Warto jest również raz na jakis czas oderwać wzrok od komputera i popatrzeć się na to co jest naprzeciwko. Za okno ( dzięki temu ćwiczycie akomodację)

Zrezygnujcie z soczewek na rzecz okularów.

No i warto jest kupić sobie jakieś porządne krople do oczu, a tych w aptekach internetowych czy stacjonarnych nie brakuje.
Link do: Krople i maści - RodzinaZdrowia.pl
 
Ostatnia edycja:
reklama
Warto poprosić o poradę w aptece. Wcześniej jednak lepiej iść do okulisty może przepiszę coś odpowiedniego. No i chyba nie pozostaje nic innego jak wyrobić sobie okulary do pracy przy komputerze. Zawsze to dodatkowa bariera.
 
Krople nawilżające i ograniczyć monitor, tv, smarfona ;) Poważnie ;) Jeśli o krople chodzi to mi bardzo pomagają Oviso z doz.pl
 
Ja też pracuje bardzo dużo przy komputerze. Noszę soczewki, ale od jakiegoś czasu do pracy przy kompie mam okulary z tymi wszystkimi filtrami, a jak wyjeżdżam w teren to soczewki, bo są duże wygodniejsze.
Pomogły mi krople nawilżające, ale musisz wypróbować sama, bo ja miałam polecane przez okulistkę i mnie strasznie oczy szczypały i łzawiły... Teraz używam Starazolin.
 
Noszę soczewki od 10 lat i nie wyobrażam sobie powrotu do okularów. Używam różnych soczewek, różnych firm ale zawsze są to soczewki miesięczne. Nigdy nie miałam problemu z zakładaniem, noszeniem czy zdejmowaniem. Niestety, niektórzy mają takie oczy, że za Chiny ludowe nie są w stanie soczewek nosić.
Dobrze jest również skonsultowac się z optometrystą aby zbadać problem suchego oka. Bo jakiś powód jest. W ostatnim czasie odnotowywany jest zespół Made - w tym przypadku suche oczy wynikaja z noszenia maseczki. https://aurum-optics.pl/_blog/69-Czym_jest_i_jak_poradzic_sobie_z_syndromem_MADE.html
 
Ostatnia edycja:
Ja noszę soczewki od 4 lat, z początku tylko w vision express kupowałam, potem zaczęłam eksperymenty z soczewkami, płynami i kroplami z Rossmanna, i było ok teraz zamawiam przez internet i dzięki Bogu mogę wszystko do oczu używać. Jednak jedne z lepszych kropli to starazolin turkusowy i przystępny cenowo
 
reklama
Do góry