reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szczepionka na raka szyjki macicy

Szczepienie na raka szyjki macicy

  • Już się zaszczepiłam

    Głosów: 1 3,3%
  • Zaszczepię się jeszcze w tym roku

    Głosów: 1 3,3%
  • Zaszczepię się w najbliższej przyszłości

    Głosów: 11 36,7%
  • Nie skorzystam ze szczepionki

    Głosów: 18 60,0%

  • Wszystkich głosujących
    30

anna_ajra

Fanka BB :)
Dołączył(a)
5 Luty 2007
Postów
1 992
Miasto
LUBIN
Cześć dziewczyny! :happy2:
Dowiadywała się w Centrum Zdrowia Matki na temat szczepionki na raka szyjki macicy. Jestem ciekawa, co wy o tym sądzicie... Zachęcam do głosowania. :wink:
images

Pozdrawiam
Ania
 
reklama
Będąc w tym Centrum Zdrowia zapytałam się z ciekawości, jak to wygląda cenowo. No i ... Jedna szczepionka kosztuje 550zł, a trzeba wziąć trzy. Dodatkowa trzeba zrobić badania przed szczepieniem za 170zł.
Uważam, że na początku jest dość mocne zaskoczenie ceną, ale patrząc na to przyszłościowo ...
 
Wlasnie ten koszt tylko mnie przeraza,ale mysle ze jak tylko znajda sie odpowiednie fundusze i moj lekarz mi poleci te szczepionke to owszem ,czemu nie.Jesli wiek za duzej roli nie ma znaczenia.
 
Dziewczyny szczepcie się, jeżeli jest to możliwe. Niestety ograniczeniem jest wiek 26lat!!! Ja nie zrobiłam tego i co teraz męczę się z wirusem powodującym raka szyjki macicy... Nie jest to jeszcze rak i oby dało się go wyleczyć, niestety leczenie jest bardzo długie i nie ma gwarancji:-( Ale jestem dobrej myśli.

tak, szczepienie!!!
 
Cześć dziewczyny! :happy2:
Dowiadywałam się odnoście ograniczenia wiekowego. Jest to nieprawda! Każda kobieta może się zaszczepić, niezależnie ile ma lat.
 
Ja się chyba nie zaszczepię. Myślę że narazie powinny o tym myślec osoby które maja jakieś genetyczne uwarunkowania. Poza tym koszt faktycznie masakra:tak: Ogólnie miałam już do czynienia z rakiem ale tarczycy i się wywinęłam. Nie mam już tarczycy, jestem na lekach, mam terapie jodem radioaktywnym, w międzyczasie urodziłam drugie dziecko i jest ok. Więc ja na to patrzę trochę inaczej- nie taki wilk straszny...:-) Chodzi mi o to że jeśli dbacie o siebie i badacie się to w porę uda się wykryc chorobę i z nią walczyc. Oczywiście jeśli kogoś stac to niech się zaszczepi.
 
Szczepionka jest tak naprawde przeznaczona dla dziewczyn przed rozpoczeciem wspolzycia. Do pewnych spraw podchodze sceptycznie, szczegolnie, ze znajomi lekrze w tym moj ginekolog zupelnie jej nie poleca ( do tego stopnia, ze nawet nie szczepi swojej corki). Znowu strasza nas w reklamach, ale nie mozna sie dac zwariowac. Trzeba pamietac o badaniach, cytologia dwa razy do roku i juz.
 
wczoraj byłam na poradzie, szczepionka jest dla wszystkich niezaleznie od wieku, lecz w 100 % zdrowych kobiet, mozna się szczepić również po leczeniu, wyleczeniu samego wirusa, aby drugi raz się nie zainfekować!!!

ja niestety teraz już am podejrzenie raka szyjki macicy ide na pobranie wycinków...

Dziewczyny szczepcie jeżeli tylko pozwala na to Wasza zasobność portfela...
 
reklama
Dziewczyny chce wam wytlumaczyc o co chodzi z tym wiekiem "do 26lat".
Najlepiej, jesli szczepieniu poddana jest dziewczyna, ktora jeszcze nie wspolzyla- dlatego najlepiej szczepic 12-14latki( bo wtedy prawdopodobnie dziewczyna nie miala kontaktu z wirusem brodawczaka, ktory wywoluje nowotwor szyjki macicy).W tym wypadku szczepionka jest w ok 90% skuteczna. Dalsze badania wykazaly, ze jest ona rowniez bardzo skuteczna w przypadku kobiet do 26 roku zycia.Nawet,jesli mialo sie kontakt z brodawczakiem, to szczepionka zmniejsza ryzyko nowotworow. W tym przypadku to skutecznosc ok.70-80%( nie pamietam dokladnych procentow). Aktualnie trwaja badania nad kobietami od 26 do 45 roku zycia. Prawdopodobnie skutecznosc szczepionki rowniez bedzie spora, choc mniejsza, niz w przypadku kobiet mlodszych. Same widzicie, ze niezaleznie od wieku warto sie zaszczepic. Jednak mimo szczepionki nie zapominajcie o regularnym wykonywaniu cytologii-tak, na wszelki wypadek ;-)
 
Do góry