reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Trzecia ciąża po dwóch cesarskich cięciach

Dołączył(a)
6 Luty 2009
Postów
5
Miasto
śląskie
Witam
Pytanie jak wyżej ,chciałabym się dowiedzieć od mam które po raz trzeci zaszły w ciąże po dwóch cesarskich cięciach.
Bardzo bym chciała trzecie dziecko ale mój lekarz prowadzące mówi mi żebym już nie zachodziła w ciąże bo jest duże ryzyko pęknięcia macicy.Bardzo mnie zdziwiło takie stwierdzenie,mówił też że chce mi oszczędzić bólu i przykrości z powodu poronień które mogą się zdarzyć.Strasznie mnie to przestraszyło ,chodź bardzo z mężem chcieliśmy trzecie dziecko (Syn już ma 12 lat a córka prawie 3 ),jestem załamana tym faktem ale strasznie chcieliśmy takiego maluszka jeszcze ,nie wiem co o tym sądzić.Jedna znajoma która też miała dwie cesarki zaszła w trzecią ciąże i urodziła dziecko bez problemów.Byłam się poradzić innego lekarza powiedział że to co powiedział poprzedni może być możliwe ale nie koniecznie.Nie wiem co mam myśleć o tym już wpadam w paranoję w końcu to zagrożenie życia dla mnie ta trzecia ciąża.

Więc moje pytanie do Was mamy które urodziły trzecią pociechę cesarskim cięciem odezwijcie się , chciałabym wiedzieć czy jest aż takie duże ryzyko czy też lekarze wyolbrzymiają ten fakt ? W Was jedyna nadzieja.
 
reklama
ja obecnie jestem co prawda w 2 ciązy, ale miałam już dwa cięcia cesarskie.. teraz będzie trzecie.. mnie nikt nic takiego nie mówił.. ale jak już teraz zaszłam w ciążę, to usłyszałam że można max 3 cięcia cesarskie robić...
 
Mi też mówiono że można mieć 3 cesarki, ale położnik który jest przeciwnikiem cesarki pocieszył mnie że przy dzisiejszej technice można ciąć i 4, 5 razy. Ja jestem po dwóch cesarkach ale mam jedno dziecko, a za jakiś czas planujemy kolejne dzieciątko.
 
ja jestem po 2 cięciach i lekarz stanowczo odradza kolejną ciążę :-(

myślę, że jest to indywidualna sprawa - zależy jak zostały zrobione poprzednie cięcia, jak to się potem zrastało...

lekarz, który robił mi drugie cc widząc co tam się dzieje powiedział że juz nie powinnam być w ciąży... drążyłam temat u innego lekarza - powiedział mi że różnie bywa - zna kobietę, która miała 5 cięć ale czasem już druga ciąża po pierwszym cc jest zagrożeniem...

powiedział że może dojść do bezwiednego porodu do brzucha...kobieta odczuwa bóle podobne to tych które są przy rozciąganiu się wiązadel a to rozchodzą się te wenętrzne szwy....

ja sobie juz dałam spokój z ciążą ale nie wykluczam kolejnego dziecka - są inne sposoby - choćby adopcja :-)
 
Do góry