reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko mnie swędzi w ciąży, pomocy!!!

Dołączył(a)
4 Marzec 2011
Postów
7
Miasto
Wrocław
Jestem teraz w 12 tyg. drugiej ciąży, a od około 8 tyg. przechodzę jakiś koszmar. Zaczęło się od drobnej wysypki na twarzy, takich lekkich czerwonych plamek, swedzialy mnie też rece i nogi, a do tego od poczatku ciąży nasiliły mi sie objawy liszaja który mam na kostce. Z kazdym dniem było coraz gorzej, twarz w penym momencie była mocno czerwona, jakby rozpalona od plam które ją pokrywały, i do tego spuchły mi okolice oczu. Na rekach i całym ciele mialam drobną wysypke - takie jakby małe plamki - liszaje. Byłam u dermatologa i dostalam Alantan ( na twarz i ciało) oraz Tormentiol (na liszaja na nodze). Niestety to nie pomagało... po 3 dniach zgłosiłam sie po pomoc do szpitala i tam dostałam maść Laticort do smarowania twarzy. Diagnoza - silna alergia zwiazana podobno z tym ze akurat zmieniłam miejsce zamieszkania (nowe mieszkanie = duzo sprzatania, chemii, prania itd wiec duużo alergenów). Z twarzy po masci sterydowej zeszło niemal natychmiast, tormentiol pomaga, ale kostka swedzi i nie chce sie goić, ale za to ciało... Makabra!!! jest gorzej, cała jestem w czerwonych plamkach, najgorzej rece brzuch i nogi. Alantan nie pomaga, raczej łagodzi, a boje sie uzywać Laticort ze względu na maleństwo... W nocy spać nie mogę bo swędzi mnie tak, ze choć staram się nie drapać i tak to robie, czasem przez sen i wtedy zaogniam to co sie podleczyło... Mam nadzieje ze nie zamęczyłam nikogo tak długą wypowiedzią.. ale prosze o jakąś rade, czy któraś z Was miała tak w ciązy?? dodam ze pierwsza ciąża przeszla niemal bezobjawowo, a teraz i mdłości i te problemy skórne... Strasznie się boje czy te masci, używane w tak duzej ilości przeze mnie ( oprocz laticortu) nie szkodzą maleństwu... w koncu to dopiero początek ciazy!!
Ps. do ginekologa ide w sobote (25.02) i mam tez wizyte u dermatologa na przyszly tydzien wyznaczona, tylko do tego momentu to sobie zdrapie skóre!!!:(
 
reklama
Miałam takie coś zaczęło się od krostek na rekach później stopniowo się rozlało się na całe ciało swędziało okropnie. Od ginka dostałam maść jednak ona tylko pogarszała sprawę. Trafiłam do dermatologa i ten od razu postawił diagnozę Łupież różowy Giberta-i kazał odstawić wszystkie maści, nakazał kąpać się w oilatum jak najczęściej, nosić tylko bawełniane rzeczy a najlepiej chodzić nago :-D by nie podrażniać skóry. Po dwóch dniach była już bardzo duża różnica nie swędziało już a krostki nowe się nie pojawiały po ok. 2-3 tyg nie było śladu po chorobie
 
paulina007 - robiłam badania krwi, wszystko jest w normie. Myślałam o cholestazie, ale podobno - nie wiem na pewno- tylko swedzi skóra, nie ma czerwonych plamek... więc nie wiem... zobaczymy co powie ginekolog

zonqa -tylko to nie są krostki, tylko plamy, bardzo nieregularne, a na rękach moja skóra przypomina "kaszkę" tak jakbym miała gęsią skórkę non stop.

Jeszcze jedno mi się przypomniało. W nocy, choć śpię w krótkich spodenkach i koszulce, a kołdry nie mam nie wiadomo jak ciepłą - strasznie się pocę. Nie chodzi tu o pachy, tylko dosłownie całe ciało - jakbym była zlana zimnym potem. bardzo to dziwne, bo wczesniej tak nie miałam i na pewno ma to jakiś związek z tymi zmianami.
 
"zonqa -tylko to nie są krostki, tylko plamy, bardzo nieregularne, a na rękach moja skóra przypomina "kaszkę" tak jakbym miała gęsią skórkę non stop."



Tak to są takie drobne krostki, u ciebie może już się to bardzo rozlało bo to długo trwa i zaogniło

tu masz artykuł Łupież różowy Gilberta - objawy, przyczyny, leczenie
w ogóle o nim jest bardzo dużo na forach bo bardzo często występuje u kobiet w ciąży


No nie wiem może masz łupież pstry

Musisz udać się do dobrego dermatologa i on postawi diagnoze
 
Marcheff ja miałam coś podobnego w połowie ciąży i okazało się że była to alergia na czekoladę ( chociaż nigdy wcześniej jej nie miałam) byłam cała zsypana ręce brzuch twarz pomógł mi sudocrem
 
Udało mi sie dostac jeszcze dzisiaj do mojego dermatologa i diagnoza jest jedna: alergia, natomiast leczenie juz tylko .. w szpitalu. Lekarka nie chca mi dawac nic bez mozliwosci sprawdzania stanu zdrowia, wiec jesli sie uda to od poniedziałku pojde do szpitala. W sobotę usg pierwszego trymestru... Trzymajcie kciuki żeby dzidzia była zdrowa:) Pozdrawiam
 
mi się w ciąży zrobiło coś z nogami okazało się,że mam atopowe zapalenie skóry córka ma już prawie 4 lata a ja dalej to mam też muszę kąpać się w oilatum nie kiedy tak się drapię że tracę czucie w nogach
 
reklama
Spróbuj się umyć nizoralem - mojej córce tylko to pomagało a potem natłuścic skórę i daj znac czy pomogło

Powodzenia
 
Do góry