reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wypadające włosy po porodzie.

Hej Dziewczyny,
no właśnie..sama się obawiałam problemu wypadających włosów po porodzie bo widziałam jak traciła je garściami siostra :( ale koleżanka poradziła mi Kerabione Mama. Jest to suplement polecany również w okresie ciąży i po urodzeniu, właśnie na skórę, włosy i paznokcie. Sama zaczęłam go stosować dopiero po urodzeniu Bartusia i powiem Wam, że byłam zdziwiona po 2 mięsiącach stosowania miałam dużo tych małych rosnących włosków- baby hair. Owszem wypadały mi trochę włosy, ale widziałam , że rosną nowe i nie zauważyłam jakiegoś przeżedzenia włosów więc polecam :) Paznokcie też miała twarde po Kerabione Mama więc produkt warty uwagi :) pozdrawiam was serdecznie
 
reklama
Hej! Ja się dowiedziałam o Kerabione Mama od położnej. Faktycznie super sprawa. Dojrzałe macierzyństwo nie posłużyło moim włosom, ale Kerabione Mama daje radę!
 
Powiem Wam, że równo jak mały skończył 3 miesiące włosy zaczęły mi lecieć garściami i były absolutnie wszędzie. A na wcierki i tego typu rzeczy nie mam cierpliwości i zawsze szukam najszybszych rozwiązań. Najpierw na jakimś forum przeczytałam, że muszą wypaść te co muszą i tyle. Pogodziłam się z tym i luzik, wiedziałam, że minie. Ale dosłownie kilka dni później osoba z rodziny poleciła mi cynk, ale jako suplement wzbogacony innymi składnikami i po 3 tygodniach dzieją się jakieś cuda! Włosy dalej wypadają, ale tak jak zawsze - po kilka zostaje na szczotce czy gdzieś jak przejadę ręką to jakieś wypadną, ale jest niebo a ziemia w stosunku do tego, co było. :o
 
A znacie olejek Hasna? jestem pod wrazeniem jego dziąłania, znajoma mi poleciła i miała całkowitą rację. To egipski olejek odżywia włosy, odbudowuje je, nawet łupieżowi przeciwdziała, super wpływa na cebulki włosowe i pigmenty odpowiedzialne za kolor włosów. Wspomaga też walkę z łupieżem. Odżywkę mogą stosować również dzieci.Po dwóch tygodniach używania zauważyłam że mi nowe włoski wyrastają. No rewelacja, i łatwo się go aplikuje bo nakładam na włosy, potrzeymam jak kaza , ja tak ze 40 minut ale można do godziny. zmywam szamponem i gotowe. a włosy lśniące, zdrowe, nie rozdwajają się.
Potwierdzić tylko moge
stosuje od jakiegos czasu i efekty są zdumiewające

A jakiś inny pomysł.. Ewentualnie to trzeba jakoś specjalnie nakładać?
Wustarczy nałożyć na skóre głowy i zostawić 30 min do godziny, potem zwyczajnie uyć szamponem
Zadna filozofia
Najlepiej 2-3 razy w tygodniu, ja sie tak staram uzywać
 
Hormony. Trzeba troche poczekac. Sama zauważylam wypadanie włosów w drugim miesiącu po porodzie. Wydawało mi się, ze mnie to ominie ale nie.... Chyba każda z nas ma ten problem. Mi pomogło masowanie skóry głowy, kupiłam sobie rownież porządne kosmetyki Delpos na skórę i fakycznie to trochę pomogło.
Obecnie już mi wlosy nie wypadają i śmieszy mnie trochę to ile mam tych baby hair na głowie. Komicznie to wyglada, taki jeżyk ;D
 
Ostatnia edycja:
Moja fryzjerka powiedziała mi, ze najczęściej włosy zaczynają wypadać przez zbyt szybkie odstawienie suplementów witamin które się brało w ciąży. Organizm nagle przestaję dostawać potężny zastrzyk witamin i że najlepiej jeszcze przez jakiś czas brać te z ciąży albo jakieś inne kupić i stopniowo ograniczać a nie z dnia na dzień. U mnie pomogło.
Poza tym polecam poczytać sobie o ziołach na wypadanie włosów:
Link do: Zioła na łysienie - jakie wybrać? - LoremVit.pl
Mogą być dobrą pomocą.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Niestety ale po ciąży co ma wypaść to wypadnie. Ja myślę że straciłam lekko ponad 1/3 włosów. Ale to mija, teraz, rok po mam włosy nawet lepsze niż przed ciąża. Zrób podstawowe badania krwi, koniecznie zelazo+ ferrytyna, przy kp często występuje niedobór.
Możesz oczywiście ikupić sobie jakąś porządną odżywkę i szampon tak aby wspomagać aktualny stan włosów. No i koniecznie wcierkę jak od Ojców Bonifratrów:
512x512_ELIKSIR_wlosy-300x300.jpg
 
Ostatnia edycja:
Do góry