reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Co to za duże dziecko? Czym Pani je karmi??

red_kitten

Początkująca w BB
Dołączył(a)
13 Maj 2006
Postów
25
Co to za duże dziecko? Czym Pani je karmi?? Tymi słowami witaja nas w przychodni.

Wituś po porodzie ważył 4000g i mierzył 60cm teraz ma juz 5 miesięcy i waży 11kg a mierzy 72cm i jest karmiony wyłacznie piersią. W zwiaku ze swoja waga trochę gożej rozwija sie motorycznie i może później zacząć chodzić ale wszystko inne jest w porządku.
Tylko ja nie mogę już słuchac na temat jego wagi.
Najgorsze słowo jakim go nazwano to monstrum.
Wyobrażacie sobie :mad:
To juz przekracza granice mojej cierpliwości!
czy jest coś takiego jak za tłusty pokarm? Czy cos może być ze mną nie tak? Bo przecież dziecka na piersi przekarmić nie mozna prawda?

Teściowa każe mi go odchudzac ale to przeciez malutkie dziecko mimo swoich rozmiarów a ja nie chce go głodzić. słyszałam że dzieci jedzą tylko tyle ile potrzebują.
Co mysleć pomóżcie bo sama już nie wiem. ???
 
reklama
Red kitten, wydaje mi się że nie ma się czym przejmować :), dzieci karmione wyłącznie piersią szybko przybierają na wadze i nie ma w tym nic złego. Masz racje dzieci jedzą tyle ile potrzebują, przecież nie można takiemu maluchowi odmówić jedzenia i nie słuchaj teściowej takich małych dzieci się nie odchudza. Myślę, ze jak Twoja dzidzia zacznie raczkować a później chodzić to sama zrzuci kilogramy, a narazie nie martw się tym, tutaj gdzieś na forum jest już wątek na temat wagi maluchów, poszukaj i poczytaj a na pewno Cię to uspokoi, słyszałam,że dzieci karmione piersią w przyszłości nie mają problemów z otyłością :)
 
Jeśli ktoś każe Ci odchudzać takie małe dziecko, to spokojnie możesz popukać się w czoło. Twojemu maluchowi nic nie jest. To prawda, że może wolniej rozwijać się motorycznie i później zacząć chodzić, ale to też nie jest reguła, bo kiedy zacznie raczkować, siadać i wogóle więcej się poruszasz, to zobaczysz, że bardzo szybko się "wyciągnie" i z tłustego bobasa zmieni się w "normale" dziecko.... mój maluch też był na cycu i w niemowlęctwie wyglądał jak dmuchany ludzik Michelin ;D, niektórzy też kręcili głowami, że takie tłuste dziecko.... a on wisiał ciągle na cycu, bo tak chciał. Co miałam zrobić, nie dać? Jak zaczął pełzać i raczkować, to zaczął też chudnąć. Chodzić zaczął cztery dni po swoich pierwszych urodzinach, więc nie był jakoś opóźniony jeśli chodzi o motorykę. A jak już zaczął chodzić, to po dawnej tłustości ślad szybko zniknął. Teraz jest duży - bo na bilansie dwulatka lekarz wyliczył, że jest w 70 centylu, ale jest dość wysoki. Nie jest w żadnym razie gruby. Z Twoim dzieckiem napewno też tak będzie. Nie przejmuj się głupim gadaniem.

pozdrawiam
nikita
 
Miałam dokładnie to samo!!!
Mój Kuba również był karmiony wyłącznie piersią i miał słuszne wymiary.
Ciągle słyszałam "Jaki wielki, czym go pani karmi??", albo inne dyrdymały.
Wcale się tym nie przejmowałam, bo od kiedy zdrowe, dożywione dziecko to problem.

Kuba przybierał ponad kilogram na miesiąc.
Kiedy zaczął się bardziej ruszać (około 7 miesiąca) zaczął mniej przybierać i tak już zostało.

Ciesz się, że masz zdrowe, duże dziecko.
Pozdrawiamy
 
Hey! Na mojego Macia też mówili grubasek itp. no i ze szybko to on nie bezie chodził, a jak mial 9,5 mies. to zaczął chodzić za raczki a 10,5 juz sam chodził:) nie warto słuchać takich komentarzy i brac ich sobie do serca, choc to mamę boli. Zawsze był tak w ok 90, 97 centylu i dobrze sie rozwijał, wiec nie przejmowałam sie tym, więc ty rób to samo!!!!!!!!!pozdrawiam
 
u nas to samo było ... 4 miesiące i 10 kg.... teraz ma 15 i ma 13 kg... odkąd zaczął się ruszać mniej przyboera i wcale nie później.. siedział jak miał 5 miesięcy, turlał się jak miał 7 (swój sposób na przemieszczanie) a chodzić zaczął jak maił 10 m-cy
i też mnie baby na ulicy zaczepiały, jak ja go przekarmiam i wogóle...
a teraz nie widać różnicy z rówieśniakmi...
 
Moja siostra ma synka, który w wieku 10 miesięcy ważył 13 kilo. Wyglądał jak ludzik Michelin, a jak go siostra rozebrała w przychodni, to pielęgniarka krzyknęła: "O! Jaki Budda!". Od zawsze miał duży apetyt, więc siostra oprócz piersi zaczęła go dokarmiać mlekiem modyfikowanym, a potem modyfikowanym zagęszczanym kleikiem ryżowym. Chłopczyk zrobił się ogromny! Lekarka kazała przystopować z tym mlekiem i podawać mu słoiczki z marchewką (bo mniej tuczy). Ale i tak pozostał duży i grubasek. Jak zaczął chodzić, to przestał tyć. Jest duży, ale bardzo sprawny. Bardzo wcześnie siadał, raczkował, wstawał, chodził - jest bardzo silny i bardzo szybko się rozwija, dużo mówi, więcej niż średnio rówieśnicy. Teraz ma 22 miesiące, jest nadal grubciowaty i duży, ale zdrowy, szczęśliwy, ładny, wesoły, mądry, sprawny, itd.

Na zdjęciu ze swoją mamą w 1sze urodzinki (zauważcie, że ich głowy są prawie tej samej wielkości, heheh):
kajoikiciadb0.jpg


A tu jakiś miesiąc temu z moją Nastką:
kajoinanaqp5.jpg
 
Witaj, u nas jest bardzo podobnie!
Tymuś urodził się z wagą 4300 g i 60 cm czyli jeszcze większy, dziś ma ponad 4 m-ce waży prawie 10kg w ma też coś ponad 70cm (dokładnie nie wiem).Wygląda na dużo więcej 7-8 m-cy.Karmię go wyłącznie piersią, mam dużo pokarmu, nie wprowadzam żadnych nowych pokarmów, jedynie wodę. Też mnie wkurza jak mówią na moje dziecko wielkolud, ale ignoruję te określenia. Jestem bardzo dumna, że Tymon jest duży, silny i zdrowy, nie chorował jeszcze ani razu. Tylko trochę bolą mnie ręce jak go dłużej ponoszę.
Pozdrawiam wszystkie mamy, które mają tak silne dzieciaczki jak mój Tymuś.
:)
 
reklama
Nie ma sie co martwić że dziecko jest duże, większe niż jego rówieśnicy. Mój Olivier ma skończone dwa latka , metr wysokości i waży 16 kg. .Niby dużo ale wygląda normalnie, jest większy od innych dzieci w jego wieku o pół głowy i co z tego? Jest zdrowy, radosny a to jest najważniejsze......Lekarka mówi że wygląda na 3 latka, że za szybko rośnie ale ja tego nie słucham - innych nie należy słuchać. Dzieci się rozwijają według siebie, każde jest inne i inaczej wygląda....a my je kochamy.....nie ma się czym martwić
 
Do góry