reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

czkawka u niemowlęcia

titlan

Aktywna w BB
Dołączył(a)
1 Marzec 2007
Postów
73
Miasto
Warszawa
Mój maluszek często ma czkawkę, najczęściej zaczyna się gdy położę go w łóżeczku po przewijaniu. Nie może wtedy zasnąc i trochę trwa zanim mu przejdzie.:-(
Czy są jakieś sposoby na czkawkę u maluszków? Trochę się martwię, czy to może byc niebezpieczne? Będę wdzięczna za wszelkie rady.
 
reklama
Mój synek od urodzenia ma czkawkę (poza tym miał ją jeszcze w brzuchu ;-) ) Dzieciaczki tak reaguja np. na zmianę temperatury, własnie zmiany położenia ( u maluszków z tego co pamiętam wynika z mięśni przpony które jeszcze nie są tak sprawne jak u dorosłego). Najprościej dać troszkę pić. Nie wiem w jakim wieku jest Twoje dziecko, więc to co dasz do popicia zależy od Ciebie. Mój synek do tej pory miewa czkawki ale teraz tylko wówczas gdy się śmieje.
 
Dziękuję :) Bardzo się uspokoiłam. Synek ma dopiero 10 dni, więc chyba po prostu będę mu dawała troszkę mleka (na razie jest karmiony tylko cycem :-)). Dziś była u nas położna i też powiedziała, że to nic takiego, można go wziąć na ręce i utulić aż przejdzie.

Niestety nie bardzo jeszcze wiem jak wstawiać informacje o sobie i Maleństwu do postów,ale jestem chyba na dobrej drodze :)
 
Ja swojego synka kiedy dostała czkawkę, a jako bardzo mały bobas dostawal ja bardzo czesto, nakrywałam buzke pieluszka tetrową, i po chwilce czlawka przechodziła, pod pieluszka robi się cieplutko, zmienia się temperatura, jakoś tak to działa, polecam!!!
 
Do góry